بازی Battlefield 2042، نسخۀ جدید سری بازی‌های بتلفیلد است که مدتی پیش توسط الکترونیک آرتز و دایس معرفی شد. طرفداران و منتقدان پس از تماشای تریلرهای منتشر شده از این بازی، آن را انقلابی خواندند و در لیست بازی‌های موردانتظار خود قرار دادند. حالا در جدیدترین اطلاعاتی که از این بازی منتشر شده است، گفته می‌شود که ایکس باکس سری ایکس و اس، کنسول‌های رسمی بتلفیلد ۲۰۴۲ خواهند بود و قرار است محتوایی اختصاصی دریافت کنند. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


رد پای انحصارطلبی در هر صنعتی دیده می‌شود و در آخر، همیشه مردم هستند که از آن سود یا زیان می‌برند. این مسئله در دنیای گیم هم نقش پررنگی دارد و اغلب باعث به وجود آمدن جنگی بزرگ در میان طرفداران کنسول‌های بازی می‌شود.

یکی از تازه‌ترین نمونه‌های انحصارطلبی، بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ است. درواقع الکترونیک آرتز و دایس، به تازگی لیستی از شرکای تجاری بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ منتشر کرده‌اند که نام کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت هم به‌طور خاص در میان آنها دیده می‌شود.

رسمی: بازی Battlefield 2042 با پخش تریلری معرفی شد

الکترونیک آرتز و دایس، بیانیه‌ای هم در این باره منتشر کرده و می‌گویند:

«ایکس باکس سری ایکس و اس، کنسول‌های رسمی Battlefield 2042 هستند. هدف ما از این همکاری، تبدیل کردن بتلفیلد ۲۰۴۲ به بهترین نسخه از این مجموعه است.»

البته بتلفیلد ۲۰۴۲ برای پلی‌استیشن هم منتشر خواهد شد؛ اما یک حالت انحصارگونۀ خاصی خواهد داشت که در آن، برخی از محتواهای اضافی و پیشرفت‌های کوچک گرافیکی و اجرایی، تنها برای دارندگان ایکس باکس منتشر خواهد شد. با این همه حال اگر بخواهیم به‌طور کلی به این قضیه نگاه کنیم، بهترین نسخۀ Battlefield 2042 در انحصار ایکس باکس خواهد بود که ممکن است باعث نارضایتی طرفداران پلی‌استیشن شود.


اما در مجموع، تفاوت بسیاری در میان نسخه‌های مختلف بتلفیلد ۲۰۴۲ وجود ندارد و این انحصارطلبی کوچک برای ایکس باکس، صرفاً یک خودنمایی از طرف مایکروسافت به حساب می‌آید تا خودش را بالاتر از رقیب دیرینۀ خود یعنی سونی نشان دهد؛ چراکه سونی هم انحصارطلبی‌های زیادی برای خود دارد و انجام چنین حرکتی توسط مایکروسافت، اصلاً غیرمنطقی نیست. در آخر نیز دلیلی برای نگرانی طرفداران وجود ندارد و بتلفیلد ۲۰۴۲، در تاریخ ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر ماه) برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی سونی و مایکروسافت، عرضه خواهد شد.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ بازی بتلفیلد ۲۰۴۲ چیه؟
  • به نظرت انحصارطلبی کار درستیه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس. ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

رسمی: لیونل مسی به رکورد بیشترین بازی در تیم ملی آرژانتین دست یافتسهیل کوهی اصفهانی
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ‌های سری کالاف دیوتی – Call of Duty – سید متین فقهی
یادگیری زبان خارجه بدون نیاز به کلاس زبان در سه سوت! – آتنا مهرانفر
معرفی و نقد و بررسی انیمه attack on titan – ترکیبی از حماسه و معما! – حباب
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.