ین روزا به اندازه‌ی زیادی انگیزه کاری و حرکتیمون رو از دست دادیم. شاید با خودتون بگید که دلیل اصلیش زیاد از حد تنبل بودن ماست، ولی من خیلی از پرکارترین و قوی‌ترین آدم‌ها رو می‌شناسم که اونا هم نسبت به اوایل قرنطینه یا حتی قبلش، خیلی ضعیف شدن. دلیل اصلی اینه که انقدر زمان زیادی هست که تعطیل شدیم و تو خونه موندیم که دیگه خودمونم تعطیل شدیم!


مثلا از خودم مثال می‌زنم. من تا قبل از قرنطینه و حتی تا اوایلش به شکل روزانه می‌نوشتم و پیش می‌رفتم. ولی چیشد؟ بعد از یه مدت دیدم چقدر فضای کم کار و عجیبی دور و برم هست و انگار کشش این رو ندارم که تو همچین جوی که توی کل دنیا هست، کار زیادی بکنم.

بعد از اون اخبار نقش مهمی توی زندگیمون پیدا کرد. یعنی من که کنکور ندارم، سر اخبار کنکور حرص می‌خورم و حتی دنبالش می‌کنم! چرا؟ هم برادرم و هم کلی دوستای عزیز دیگم کنکور دارن و خب همدردی بنظرم چیز بدی نیست، ولی مغزم انقدر حالت فراری گرفته که دوست داره همینطور بچسبه به اخبار!

دغدغه‌های مختلف

کلی دغدغه جدید هم توی زندگیمون اضافه شد. درواقع یطوری توی تلویزیون حرف می‌زنن که انگار تا چند سال شرایط زندگیمون باید با کرونا مطابقت داشته باشه. یعنی من وقتی یکی میاد خونه بخوام چیزی از دستش بگیرم باید دستمو بشورم که مبادا بمیرم!

کلی جریانات دیگه هم در کنار اینایی که گفتم هست و احتمالا خودتون دیدید یا شنیدید. با توجه به این اوصاف، بنظرمیاد یه دوره عجیبه حداقل ۲ ساله داره به زندگی‌هامون اضافه میشه. البته این پیشبینی من به خوشبینانه‌ترین حالته! توی این دو سال فقط و فقط خدا می‌دونه که قراره چه اتفاقی بیوفته. چون هر روز از دیروز غیر منتظره‌تر هست.

واقع بین باشید!
نه رویا ببینید، نه از ترس گریه کنید، فقط با واقعیت روبرو شوید!

واقع بین باشید!

اینا رو نگفتم که فاز منفی پخش کنم یا چی، فقط خواستم یکم با واقعیت روبرو بشیم. باید مثبت اندیش بود و به فکر آینده بهتر بود، ولی وقتی دنیا داره می‌ترکه، نمی‌تونی از خودت انتظار داشته باشی به همون روش بینظیر و قدرتمندت ادامه بدی و سال دیگه میلیاردر شی! ما روبات نیستیم، دنیای ما پر از احساساتیه که کلی اتفاق برامون رقم می‌زنه.

پیشنهاد من اینه که توی این دوره تعطیل بودن، حتی اگه قراره که حواستون به دور و بر و اخبار باشه، یکم فرمون رو بچرخونید سمت کوچه جذاب علی چپ و حتی اگه قرار شده توی انجام کاری گند بزنید، انجامش بدید. حداقلش اینه که توی زمانی که مردم دارن تو سر و کله خودشون می‌زنن و حتی بلد نیستن گند بزنن، تو گند زدی! (:

دوست اسمارتینی

  • چیکارا می‌کنی توی قرنطینه؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

پادکست اسمارتین: مروری بر آنچه در فصل ۲۰۱۹/۲۰ لالیگا اسپانیا گذشت…سید متین فقهی
میلیاردر ساده پوش! – وقتی افراد موفق از تجملات دوری می‌کنند – سید متین فقهی
موارد لازم برای نویسنده شدن! – قسمت اول – رامتین شاهینی نژاد

یک شبه موفق شدن یا نشدن؟ مسئله این است! – سیده سدنا موسوی