هرکسی که به دنیا میاد، قهرمان جدید زندگیه. قهرمانی که می‌تونه تبدیل به یه شرور بشه و یا حتی هیچ کار خاصی نکنه. ولی به قطع یقین می‌تونم بگم که ما قهرمانیم! قهرمانایی که هیچ شباهتی به هم ندارند، ولی در راستای تکامل هم قرار می‌گیرند.


ذات وجودی هرکدوم از ما برای یه کاری به وجود اومده. کاری که تنها در راستای هر روز بهتر کردن خود و دنیا به دست میاد. من قراره قهرمانی باشم با قدرت کارگردانی، من به قهرمانی که نویسنده نام داره کمک می‌کنم خیالاتش رو از روی کاغذ به واقعیت بیاره. و قهرمان دیگه‌ای به من کمک می‌کنه تا بتونم کارگردانی کنم، قهرمانی به نام بازیگر که استراتژی‌های من رو به نمایش در میاره.

و در نهایت همه ما قهرمان‌هایی خواهیم بود که به دیگران کمک می‌کنیم و از دیگران کمک می‌گیریم تا به دنیا رنگ و بوی جدیدی ببخشیم و باشه تا شاید اسمی ازمون توی یک خط از کتاب تاریخ باقی بمونه.

پس نباید دست روی دست بذاریم، اگه امروز بیدار شدم و مشتی خاک نیستم، یعنی باید کاری کنم. اگه قرار بود کاری نکنم چرا انسان شدم؟! می‌تونستم سنگ باشم، ولی حالا که انسانم، تا قبل از تموم شدن وقتم، باید کاری کنم.

همون قهرمانی باش که باید. بایدها یعنی اونی که تو هستی، نه چیزی که مردم به باید می‌شناسن. همه چیز به تو بستگی داره. زندگی هم به عمل تو گوش می‌ده. کاری کن که تا نسل‌ها بعد از خودت، مردم با دیدن زندگیت آرامش قلبی بگیرن و از ته دل برات طلب آمرزش کنن، همونطور که خودت با تلاشت چنین چیزی رو خواستی.


دوست اسمارتینی

  • تا حالا حس کردی که قهرمانی؟
  • به جمله «ما قهرمانیم!» اعتقاد داری؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

پادکست اسمارتین: مروری بر آنچه در فصل ۲۰۱۹/۲۰ لیگ جزیره انگلیس گذشت…سهیل کوهی اصفهانی
جرات ورزی چیست؟ – در مدح شخصیت و رفتار انسان – سید متین فقهی
من تو را در تو جستجو کردم! – سیده سدنا موسوی
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های فارست گامپ! –  سید متین فقهی