بیا یه بازی بکنیم. البته نه از اونایی که دوستا دور هم جمع می‌شن، برد و باخت توش مهم نیست و سر و تهش رو با یه شوخی جمع می‌کنن. نه، از اونا نه! من می‌خوام یه انتخاب مهم رو انجام بدیم. انتخابی که سرنوشتمون رو مشخص می‌کنه. جرأت یا حقیقت؟!


الان می‌دونم داری چه فکری با خودت می‌کنی. یه بازی بچه‌گونه؟ بطری انداختن؟! نخیر، اصلا اینطور نیست! هیچ بطری در کار نیست. همین یه‌باره و فقط و فقط مختص ماست. هیچ‌کس دیگه‌ای هم در کار نیست.

ما با این انتخاب، مسیر زندگیمون رو مشخص می‌کنیم؛ یعنی راه و روشی که قراره باهاش پیش بریم. پس باید خیلی توی این انتخاب دقت کنیم.

حالا باید بدونیم که هرکدوم از این انتخاب‌ها، ما رو به چه راهی می‌برن…

اگه حقیقت رو انتخاب کنیم، آینده‌ای پر از سیاهی پیش رومون داریم. مجبور می‌شیم ذهنیتی نامعنا و کوچیک توی مغز خودمون و بقیه بسازیم که با یه منطق کوچیک، معنای خودشون رو از دست می‌دن. خودمون رو با چیزایی که اسمشون حقیقته گول می‌زنیم.

حقیقت تلخ هم هست. تا حالا قهوه خالی خوردی؟ دیدی وقتی یه جرعش رو می‌خوری تا ته دهنت از تلخی پر می‌شه و دلت می‌خواد بدیش بیرون؟ با این حال ولی بازم قهوه رو می‌خوری. بعدشم یه قند پشتش می‌خوری تا بتونی چرخه‌اش رو ادامه بدی. یعنی یه راهی رو می‌ریم که نمی‌دونیم چقدر پر از سختی‌هایی هست که به هیچ ختم می‌شه.

در عوض جرأت، دنیای خیلی قشنگی داره. وارد یه جاده خاکی می‌شیم که هیچ خبری توش نیست. چیزی نیست که از راه درست گمراهمون کنه، چون اینجا هیچ چیزی وجود نداره. اینجا قراره ما چیزای جدیدی بسازیم. قراره قوانین تازه‌ای به وجود بیاریم. قراره پادشاهی قلعه‌ای رو به دست بیاریم که خودمون می‌سازیمش!

حالا ما هستیم که باید انتخاب کنیم. بعدشم نتایجش رو می‌بینیم و می‌ریم. می‌ریم توی اعماق خاک و کرم‌ها لابه‌لای اسکلت‌هامون می‌خزن. ما می‌مونیم و یه روحی که دیگه هیچ کاری به جز تماشای فرصتای از دست رفته‌اش نمی‌تونه انجام بده.


تا فرصت داریم، در جستجوی خوشبختی باشیم. روزی می‌رسد که دیگر توان دویدن نداریم.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت راجب جرأت و حقیقت چیه؟
  • نظرت راجب نظرت راجب مطالب سبک زندگی اسمارتین چیه؟ اگه ایده جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 

بیشتر بخوانید:

نقاشی را جدی بگیریم!سیده سدنا موسوی
معرفی بازی Among Us – قاتل کیه؟! – مطالب ارسالی
ببخشید خانم، من می‌خوام ترک تحصیل کنم… – آتنا مهرانفر
زلاتان ابراهیموویچ؛ منفور یا محبوب؟! – سهیل کوهی اصفهانی