مدتی پیش سال ۲۰۱۹ به اتمام رسید. سالی که از لحاظ انیمیشن ها فوق العاده و پر محتوا بود. در این مطلب قصد معرفی پنج تا از برترین انیمیشن های این سال را به انتخاب وب سایت اسمارتین را داریم. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

تصویری از انیمیشن عروسک های زشت
تصویری از انیمیشن عروسک های زشت

۵- عروسک های زشت (Ugly Dolls)

داستان انیمیشن

این انیمیشن زیبا با ژانر کمدی موزیکال در سال گذشته منتشر شد. داستان آن درباره عروسک های عیب و نقص داری است که به یک مکان دورافتاده فرستاده می شوند و هیچ صاحبی ندارند که با آنها بازی کنند. در میان این عروسک ها یکی با دیگری فرق دارد و می خواهد با کمک چند تا از دوستانش از آن شهر خیالی خارج شود و یک صاحب برای خودش پیدا کند.

میزان فروش

انیمیشن عروسک های زشت توانست حدود ۲۳ میلیون یورو فروش کند.

تصویری از پرندگان خشمگین 2
تصویری از پرندگان خشمگین ۲

۴- پرنده های خشمگین دوم (The Angry Birds Movie 2)

پس از موفقیت در ساختن قسمت اول از انیمیشن «پرندگان خشمگین»، کمپانی سونی پیکچر به سراغ ساخت قسمت دوم این مجموعه رفت.

داستان انیمیشن

در قسمت دوم این مجموعه قرار است که جزیره پرندگان و خوک ها اختلافات خود را کنار بگذارند و به جنگ با جزیره ای ناشناخته بروند؛ جزیره ای که به جزیره عقاب ها مشهور است و در همه ایام سال برف و یخ زدگی را به خود میبیند. رئیس جزیره عقاب ها برای فرار از سرما و یخ می خواهد جزیره خوک ها و پرندگان را به تصرف خودش در بیاورد.

قرمز و دوستانش به همراه چند خوک وارد آن قبیله می شوند. آنها ماموریت دارند که جلوی عقاب ها را بگیرند. از نکات جالب این انیمیشن اضافه شدن پرنده ای جدید به نام «نقره ای» به جمع پرندگان است و در راه مقابله با عقاب ها به کمک قرمز می آید.

میزان فروش

پرندگان خشمگین دو توانست حدود ۱۲۳ میلیون دلار فروش کند که رقم نسبتا خوبی برای این انیمیشن به حساب می آید.

پوستر قسمت سوم مجموعه چگونه اژدها خود را تربیت کنید
پوستر قسمت سوم مجموعه چگونه اژدها خود را تربیت کنید

۳- چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم؛ قسمت سوم (How to Train Your Dragon 3)

داستان انیمیشن

 یکی از انیمیشن های برتر سال ۲۰۱۹، قسمت سوم از مجموعه «چگونه اژدهای خود را تربیت کنید» بود. در قسمت سوم از این مجموعه فانتزی هیکاپ رییس قبیله خود شده است اما در همان ابتدای حکومت او، خطری بزرگ روستای او و دوستانش رو تهدید می کند. در همین حین خشم شب اژدهای هیکاپ، بر خلاف تصور دیگران جفت خود را پیدا می کند؛ هیکاپ و دوستانش متوجه این موضوع می شود و جفت خشم شب را به خاطر رنگ سفیدش «خشم روز» می نامد.

خشم روز، هیکاپ و خشم شب را به دنیای پنهان اژدها ها می برد و آنجا با انبوهی از اژدها مواجه می شوند. حالا قرار است برای بار دیگر هیکاپ و اژدها های جدیدش به مصاف یک شکارچی اژدها بروند و برای نجات قیبیله خود تلاش کنند.

میزان فروش

این انیمیشن فوق العاده، فروش خوبی نیز داشت و توانست حدود ۵۲۰ میلیون دلار فروش کند.

پوستر قسمت چهارم مجموعه داستان اسباب بازی
پوستر قسمت چهارم مجموعه داستان اسباب بازی

۲- داستان اسباب بازی ها؛ قسمت چهارم (Toy Story 4)

چند سال پس از اکران قسمت سوم از مجموعه موفق داستان اسباب بازی، پیکسار تصمیم گرفت قسمت جدید از این مجموعه را تولید کند. این قسمت هم طبق سایر قسمت ها بر پایه طنز ساخته شده بود و برای همه رده های سنی جذاب بود.

داستان انیمیشن

داستان این انیمیشن روایتگر زمانی است که وودی و دوستانش باید زندگی جدیدی را با صاحب جدیدشان (پس از اندی)  بگذرانند. بنی صاحب جدید اسباب بازی ها در مهد کودک با استفاده از یک چنگال پلاستیکی ساده، چند عدد نخ و دو چشم بسیار دوست داشتنی و فانتزی با مردمک هایی متحرک، یک کار دستی به نام «فورکی» می سازد.

بنی عاشق فورکی می شود و او را به میان اسباب بازی هایش می آورد؛ فورکی در میان آنها جان می گیرد و وودی تلاش زیادی می کند تا او را تبدیل به یک اسباب بازی واقعی کند. یک روز صبح وودی در پارک دوست قدیمی خودش رو پس از سال ها می بیند که این دیدار تغییراتی زیادی در زندگی کلانتر وودی به وجود می آورد.

میزان فروش

داستان اسباب بازی توانست فروش فوق العاده ای از خود بجا بگذارد و با رقمی نزدیک به یک میلیارد دلار تبدیل به پنجمین محصول سینمایی پر فروش، در سال ۲۰۱۹ شود.

آینده مجموعه داستان اسباب بازی

به نظر می آید داستان اسباب بازی همچنان ادامه دار باشد و این حرفی است که توسط تهیه کننده این مجموعه تایید شده است. همچنین ساخت یک مینی سریال ۱۰ قسمتی بر مبنای شخصیت فورکی توسط دیزنی پلاس در دستور کار قرار گرفته است.

پوستر قسمت دوم مجموعه منجمد
پوستر قسمت دوم مجموعه منجمد

۱- منجمد؛ قسمت دوم (Frozen II)

پس از گذشت شش سال از اکران انیمیشن منجمد یا سرمای خفته، استودیو والت دیزنی دست به ساخت قسمت جدید این مجموعه زد.

داستان انیمیشن

 در قسمت دوم مجموعه منجمد السا، آنا و اولاف به سراغ یک ماجراجویی جدید می روند؛ آنها می خواهند متوجه شوند که منشا قدرت السا از کجاست. علاوه بر این حدس زده می شود که در این ماجراجویی فانتزی، موزیکال و سه بعدی پای یک مرد برای اتمام تنهایی السا در میان باشد.

میزان فروش

انیمیشن منجمد دو با بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون یورو فروش، پر فروش ترین انیمیشن تاریخ سینما شناخته می شود؛ پیش از این قسمت اول منجمد در صدر این لیست حضور داشت.

نظر شما

نظر شما در مورد این مطلب چه بود؟ لطفا در نظرسنجی زیر شرکت کنید و نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما در اشتراک بگذارید.

به نظر شما بهترین اسلحه بازی Call Of Duty Mobile کدام است؟

دیدن نتایج

لودینگ ... لودینگ ...

حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.