اگر انیمیشن سریالی Gravity falls (آبشار جاذبه) را تماشا کرده باشید، می دانید که این انیمیشن پر از رمز و راز است و هرکس که این انیمیشن را تماشا می کند مات و مبهوت راز های این انیمیشن می شود. حالا در این تاپ فایو می خواهیم پنج نوع از برترین راز های این انیمیشن که همه را به دنبال خود کشاند را به شما معرفی کنیم. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

توجه: شماره ۵ و ۱ این تاپ فایو دارای اسپول می باشد. پس اگر این مجموعه را به طور کامل تماشا نکرده اید، شماره ۵ و ۱ را مطالعه نکنید.

تاکید: لطفا اگر مجموعه را به طور کامل تماشا نکرده اید، شماره ۵ را مطالعه نکنید زیرا بخش هایی از داستان برایتان اسپویل می شود.

راز صدا ها در آبشار جاذبه
راز صدا ها در آبشار جاذبه

۵- راز صدا ها در آبشار جاذبه

اگر دقت کرده باشید در این انیمیشن، بعضی وقت ها، شخصیت هایی خاص در انیمیشن مانند استنفورد، بیل سایفر و … وقتی صحبت می کنند انگار دارند کلماتی را به زبان های دیگر یا برعکس می گویند. برای مثال وقتی در قسمت ۱۲ فصل ۲ این انیمیمشن، استنفورد پس از اینکه از پیدا کردن راز های آبشار جاذبه خسته شده بود، کمی با خودش فکر کرد.

از خودش پرسید:

همه ی این ها از کجا پیداشون میشه؟

و فهمید که این ها احتمالا از یک جهان دیگر به وجود می آیند. پس تصمیم گرفت پورتالی بسازد که بتواند با آن با جهان و بعد های دیگر ارتباط داشته باشد. او با دوست قدیمی دانشگاه اش فیدل فورد که دستی بر کامپیوتر و تکنولوژی داشت تماس گرفت و از او درخواست کرد که به او در این راه کمک کند و فیدل فورد هم قبول کرد. این دو نفر با هم پورتال را ساختند و برای تست آن می خواستند آدمک عروسکی را به درون پورتال بفرستند. در همین زمان دست فیدل فورد از طناب روی دست آدمک جدا نشد و به درون پورتال می رفت که استن فورد طناب را گرفت و سر فیدل فورد درون پورتال ماند. پس از چند ثانیه استنفورد، فیدل فورد را از پورتال کشید بیرون و نجاتش داد. پس از آن فیدل فورد صحبت هایی می کرد که معنی نداشت.

پس از آن گفت:

زمانی که آبشار جاذبه و زمین با آسمان یکی می شوند از هیولای تک چشم بترس!

چند نفر حرف های نامفهوم فیدل فورد را برعکس کردند و با جملاتی به زبان برزیلی مواجه شدند. این راز یکی از نمونه های جملات نامفهوم این انیمیشن بود. این انیمیشن با همین ترفند بسیاری از راز های داستان را درون خود جا داده است.

راز علامت ها در آبشار جاذبه
راز علامت ها در آبشار جاذبه

۴- راز علامت ها در آبشار جاذبه

اگر دقت کرده باشید، در پایان تیزر هر قسمت از آبشار جاذبه، تصویری از یک برگه که درون آن نوشته ها و علامت هایی به زبان های خاصی وجود دارد و در وسط آن هم تصویر بیل سایفر، یکی از شخصیت های مهم منفی این انیمیشن نشان داده می شود. این نوع از راز های آبشار جاذبه معمولا ذهن بیشتر بینندگان آن را به خود جلب می کند. آبشار جاذبه هم تا جایی که بخواهید از این علامت ها دارد!

الهام گرفتن آبشار جاذبه از زندگی واقعی
الهام گرفتن آبشار جاذبه از زندگی واقعی

۳- الهام گرفتن آبشار جاذبه از زندگی واقعی

یکی از راز های مهم این انیمیشن سریالی، الهام آن از واقعیت است. برای مثال الکس هیرش نویسنده آبشار جاذبه، از شباهت های آن با زندگی واقعی خودش می گوید. مثلا اینکه دو کاراکتر دیپر و میبل یعنی خواهر و برادر دوقلوی این انیمیشن، از زندگی خودش و خواهر دوقلو اش آریل هیرش الهام گرفته شده است، استنلی یعنی یکی از عمو های دیپر و میبل، از پدربزرگ خود الکس هیرش الهام گرفته شده است و یا حتی شهر آبشار جاذبه هم از سفر های خانوادگی الکس هیرش به شهر واقعی بورینگ در ایالت اورگن، یکی از ایالت های غرب آمریکا الهام گرفته شده است. اینها تنها تعدادی از الهام های آبشار جاذبه از واقعیت بود.

ارتباط های راز آلود آبشار جاذبه با ریک و مورتی
ارتباط های راز آلود آبشار جاذبه با ریک و مورتی

۲- ارتباط های راز آلود آبشار جاذبه با ریک و مورتی

شما می دانستید که الکس هیرش (سازنده آبشار جاذبه) و جاستین رویلند (سازنده ریک و مورتی) با هم رفیق شیش هستند؟ همین اتفاق باعث می شود که این دو از یکدیگر ایده گرفته و انیمیشن های خوب و راز آلودی بسازند. حالا این وسط چیزی که جالب است اینکه این دو انیمیشن با یکدیگر ارتباط هایی هم دارند. مثلا در قسمت ۷ فصل ۲ آبشار جاذبه، چند تا از وسایل استنلی به درون پورتال می رود و در قسمت ۱۰ فصل ۱ ریک و مورتی این وسایل از یکی از پورتال های معروف ریک و مورتی بیرون می آید، زمانی که در همین قسمت دیپر و میبل به صورت دو فرد قد بلند دیده می شوند، یا زمانی که در همین قسمت جورنال ۳ آبشار جاذبه در درون دستان مورتی دیده می شود و خیلی از ارتباط های مرموز این دو انیمیشن سریالی که اگر بخواهیم به گفتن آنها ادامه بدهیم، تا فردا طول می کشد!

تاکید: لطفا اگر مجموعه را به طور کامل تماشا نکرده اید، شماره ۱ را مطالعه نکنید زیرا بخش هایی از داستان برایتان اسپویل می شود.

بیل سایفر زنده است!
بیل سایفر زنده است!

۱- بیل سایفر زنده است!

تمام مواردی که ما تا به اینجا ذکر کردیم، نوع های مختلف از راز های آبشار جاذبه بود، ولی این راز انقدر خاص هست که مجبور شدیم این راز را در این لیست قرار دهیم. شما می دانستید که بیل سایفر زنده است؟ اصلا فکرش را می کردید که بیل سایفر زنده باشد؟ واقعا درکش سخت هست ولی ما توضیحاتی برای اثبات آن به شما ارائه می کنیم.

البته این راز ارتباط خاصی هم با شماره یک دارد. به دلیل این که این راز هم با صدا های برعکس و خاص رازگذاری شده است. در قسمت آخر این انیمیشن زمانی که بیل سایفر وارد ذهن استنلی می شود و متوجه می شود که رکب خورده است، شروع به زدن حرف هایی برعکس شده می زند.

او می گوید:

A-X-O-L-O-T-L! My time has come to burn! I invoke the ancient power that I may return! Stanley!
ای-اکس-او-ال-او-تی-ال! زمان نابودی من فرا رسیده! نیروی باستانی را برای بازگشتم فرامی‌خوانم!

و پس از این حرف ها استنلی با مشتی قدرتمند او را نابود می کند. ولی تمام این اتفاقات نشان می دهند که آبشار جاذبه دو پایان داشته است. یکی احتمالا برای بچه ها و کسانی که دنبال راز و رمز ها نیستند و یکی هم برای آدم بزرگ ها و کسانی که دنبال پیدا کردن راز و رمز ها هستند!

Dipper and Mabel and the Curse of the Time Pirates' treasure
Dipper and Mabel and the Curse of the Time Pirates’ treasure

یکی از دلایل دیگری که این اتفاق را ثابت می کند، تایید شدن این اتفاق در یکی از کمیک بوک های آبشار جاذبه است. این کمیک بوک Dipper and Mabel and the Curse of the Time Pirates’ treasure (دیپر و میبل و نفرین گنج زمان دزدان دریایی) نام دارد. البته این کتاب ارتباط خاصی با سریال ندارد و نویسنده آن هم جفری رو است ولی احتمال این وجود دارد که الکس هیرش با استفاده از این کتاب قسمت آخر این سریال را نوشته باشد. زیرا خودش هم اعلام کرده بود که آبشار جاذبه در پایان دارای راز بزرگی است.

در یکی از صفحات این کتاب دیپر و میبل با یک اکسولاتل (سمندر مکزیکی) که در کیهان صاحب قدرت زیادی است روبه رو می شوند. آن ها هر کدام می توانند یک سوال از او بپرسند. میبل مثل همیشه سوالی مسخره درباره یک سوییشرت می پرسد. نوبت دیپر که می شود سوال مهمی از او می پرسد.

او می گوید:

از بیل سایفر چه چیز هایی می دانی؟

اکسولاتل پاسخ می دهد:

Sixty degrees that come in threes.
Watches from within birch trees.
Saw his own dimension burn.
Misses home and can’t return.
Says he’s happy. He’s a liar.
Blame the arson for the fire.
If he wants to shirk the blame,
He’ll have to invoke my name.
One way to absolve his crime.
A different form, a different time.
مجموعی از سه شصت درجه است
ناظر از لای درختان توس است
نابودی بُعد خودش را از نزدیک دید
آنجا را ترک کرده و نمی تواند برگردد
دروغ می گوید که شاد است
آتش را مقصر نابودی اش می‌داند، پس شیاد است
اگر بخواهد برگرداند خود را
باید بخواند نام من پیر را
این چنین جنایاتش پاک شود
و خودش در شکل و زمانی دیگر زنده شود

حالا چیز جالبی که اینجا مشاهده می کنیم این است که بیل سایفر اسم این اکسولاتل قدرتمند را صدا زده و حتی بعد از آن هم استنلی را صدا می زند. تمام این ها نشان می دهد که بیل سایفر زنده است و ممکن است درون استنلی باشد!

البته دلایل دیگری هم وجود دارد که نشان می دهد استنلی همان بیل سایفر است. هر دو شعر einie, meanie, minie, you (ده، بیست، سی، چهل) را می خوانند، هردو می گویند قبل از قیامت طلا بخرید، جملات رمزگذاری شده که می گویند استنلی آن چیزی نیست که می بینید، صدا های ضبط شده از استنلی به همراه مجسمه بیل سایفر که مانند بیل سایفر برعکس صحبت می کند و بقیه را تشویق به دست دادن با بیل می کند و … که افراد مختلفی این نظریه ها را بیان می کنند.

هر چه که باشد، آبشار جاذبه مجموعه ای هست که به هیچ وجه نمیشود آن را از دست داد. به قول این انیمیشن: به هیچکس اعتماد نکنید! شما چه نظری در مورد راز های این مجموعه دارید؟ نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه نیز می توانید در نظرسنجی زیر شرکت کنید:

نظرسنجی

به نظر شما بهترین نوع از راز های آبشار جاذبه کدام است؟

View Results

Loading ... Loading ...

اگه خواستی می‌تونی به پستم رای بدی:

۴.۴ / ۵. ۶۰۴