همه چیز از گوش دادن به یک پادکست متفاوت شروع شد. اون پادکست درباره چیزی بود که من تا امروز نشنیده بودم، مدیریت زمان با خیارشور! بعد از پایان پادکست، دربارش جستجو کردم و تصمیم گرفتم که در اینجا برای شما بگم. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


مدیریت بهتر زمان به کمک یه شیشه خیارشور!

برای مدیریت زمان تکنیک های زیادی وجود داره که می‌تونید با اون‌ها زمان خودتون رو خیلی بهتر کنترل کنید و کتاب‌های زیادی هم در این زمینه چاپ شده است. اما یکی از اون تکنیک‌ها، مدیریت زمان با خیارشور هست! آره، یک شیشه بزرگ پر از خیارشور و سیر و فلفل که قراره در اولویت‌بندی و کنترل زمان به شما کمک کنه.

حالا به نظرتون چطور با یک شیشه خیارشور میشه قدرت زمان رو در دستتون بگیرید؟ خب بهتره خودتون رو آماده کنید که با هم خیارشور درست کنیم!

مواد اصلی برای تهیه خیارشور:

  • ظرف شیشه‌ای
  • خیار (به اندازه ظرفی که انتخاب کردید)
  • سیر و فلفل قرمز (به مقدار لازم)
  • آب نمک

شروع کنید اول خیارها، بعد سیر، فلفل و در آخر آب نمک رو در شیشه اضافه کنید.

توجه: حتما به همین ترتیب که گفتیم باید قرار بدید وگرنه خیارشور شما خوشمزه نمیشه!

نگاه کردن به شیشه خیارشور از دیدی متفاوت!
نگاه کردن به شیشه خیارشور از دیدی متفاوت!

نگاه کردن به شیشه خیارشور از دیدی متفاوت!

حالا قراره با این شیشه خیارشور قدرت زمان رو در دست بگیریم و اولویت‌بندی داشته باشیم.

  • ما در طول روز یک زمان داریم. زمان ما همون شیشه خیارشور هست.
  • خیار برای ما نقش کارهای مهم و با اولویت در روز رو داره. کارهایی که ضروری هستن و باید حتما انجام بشه. مثل نوشتن تکلیف یا پروژه.
  • سیر و فلفل رو به عنوان کارهایی که کمتر اهمیت دارن در نظر می‌گیریم و آب نمک رو هم به عنوان کارهای بی اهمیت که انجامشون میدیم مثل چرخیدن در شبکه های مجازی و..

حالا متوجه شدید که چرا گفتم به ترتیب باید قرار بدید؟

اگر اول بیایید و شیشه خیارشور رو پر از سیر و فلفل و آب نمک کنید دیگه جایی برای خیارها (کارهای اصلی ما) نمی‌مونه و اون وقته که به خودتون می‌گید من این همه سیر و فلفل برای چی میخواستم؟! و از کار اصلیتون که درست کردن خیارشور هست دور می‌شید.

جالبه که بدونید شیشه خیارشور با همه این‌ها (خیار، سیر، فلفل و آب نمک) قشنگ و خوشمزه میشه. پس یادتون باشه که همه این‌ها رو در شیشه خیارشور تون قرار بدید.

تکنیک خیارشور یکی از صدها روش‌ها برای مدیریت زمان هست. این تکنیک ساده به شما کمک می‌کنه که در طول روز، ابتدا کارهای با اهمیت رو انجام بدید و بعد کارهایی که از اهمیت کمتری برخوردار هستند. در اون بین‌ها هم کارهایی مثل ایمیل‌ها، تماس‌های تلفنی و چت‌ها قرار می‌گیرند.

از شما می‌خوام که هر روز شیشه خیارشور خودتون رو آماده کنید و از خوردنش لذت ببرید!

شاد باشید ?

دوست اسمارتینی

  • از این تکنیک خوشت اومد؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو میخونیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: