هیچ‌کدوم از ما زمان زیادی نداریم. هرکاری هم انجام بدیم، در آخر به به خاک می‌پیوندیم. این اتفاق هر ثانیه می‌تونه اتفاق بیوفته و همه چیز به پایان برسه. پس باید بجنبیم. باید کاری کنیم که در آخر چیزی برامون باقی بمونه. شاید فکر کنید منظور من اسطوره شدن یا موفق شدنه، نه اینطور نیست. اون چیزی که من مدنظر دارم، خیلی خیلی بالاتر از اسطوره شدن و بدست آوردن پست و مقام تاریخیه. اون یچیز جادوییه که مهربانی نام داره.


چه چیزی به جز مهربانی برای ما و اطرافیانمون باقی می‌مونه؟ چه چیزی باعث می‌شه که با یاد دادن و یاد گرفتنش می‌تونیم یه لبخند واقعی رو تجربه کنیم؟ آیا چیزی به جز مهربانی هست؟

چرا تا وقتی می‌تونیم حال همدیگه رو خوب کنیم، اخم کنیم و همیشه یه آدم شوم باشیم؟ مگه مادر و پدر من بیشتر چند سال دیگه هستن که من بهشون اهمیت ندم؟ مگه من تا چند سال دیگه می‌تونم با خواهر و برادرم بازی کنم و خاطره بسازم؟

فکر نکن با مغرور بودن و پست‌تر حساب کردن بقیه مردم از خودت خیلی جذابی، تو با این کار یکی از بدترین آدما هستی. هیچ‌کس تو رو دوست نداره. آدم خاص به تو نمی‌گن، آدم خاص به اونی می‌گن که دلش یه دریاست. آدم خاص اونیه که وقتی می‌بینیش وجودت رو عشق و مهربانی فرا می‌گیره.

تا دلت قشنگ و تمیز نباشه نه کسی دوستت داره، نه اتفاق عجیبی توی زندگیت می‌افته. مردم نیازمند مهربانی هستن، همونطور که تو هستی، پس باید دربرابرشون متقابلانه عمل کنی. وگرنه هیچ‌وقت نمی‌تونی الگوی اونا باشی و باعث بشی که دوستت داشته باشن.

این سوال‌ها و حرفا برای این نیست که بگم اون بده یا من خوبم، تمام اینا برای مطرح کردن یه خواهش بود. اینکه با هم مهربان باشیم و مهربانی کنیم. هیچ‌چیز قشنگ‌تر از مهربانی نیست. چون همیشه همه رو خوشحال می‌‌کنه و باعث می‌شه دنیا به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل بشه.

زمان برای مهربانی تنگ است، پس بیا بیشتر به همدیگه و زندگی عشق بورزیم. همین (: ❤️

حالا که آمده‌ای، چترت را ببند

در ایوان این خانه، جز مهربانی نمی‌بارد

«محمدرضا عبدالملکیان»

دوست اسمارتینی

  • خواهشم رو کردم، دیگه هم سوالی ندارم (:
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

بلای خانمان سوز!فاطمه بیاتی
خود تخریبی قرن به نام تقلب کردن! – سیده سدنا موسوی
تاپ فایو: مروری بر ۵ تا از محبوب ترین انیمیشن های سریالی در ایران – سید متین فقهی

لحظات شیرین زندگی – خاطرات ناآشنا – سید متین فقهی