سر موبایل می‌روم و مدرسه ام را باز می‌کنم. ما هم با این آموزش مجازی در قرنطینه داستان‌ها داریم. ها یا صدا هست تصویر نیست یا تصویر هست صدا نیست یا تصویر و صدا هستند اما استاد نیست و یا صدا و تصویر و استاد هستند اما من نیستم!

داشتم پیام ها را چک می کردم که ناگهان چشمم به پیام بسیار ناخوشایندی افتاد:

«نمره شما ۲ از ۵»

یا عبرفرض یعنی که چی؟! سه بار برنامه را باز و بسته کردم اما پیام هنوز همان جا بود. هعی… اشکالی ندارد… حالمان خیلی خوب بود توی این قرنطینه بهترم شدیم.

ما این اوایل فکر می‌کردیم ویروس کرونا زود خوب می‌شود و می‌رود چون چینی است! اما الان فهمیدم چینی‌ها همه چیز را به ایران تقلبی می فرستادند مگر این کرونا که اصل اصل است.

این روزها در حالی که کرونا داره پدر تمام دنیا رو در میاره، گروه خانوادگی ما روزانه چهل راه درمان برایش کشف می‌کند که بهترین راه پیشگیری این است که سیر بخورید تا کسی نزدیک شما نشود بهترین راه درمان اش هم این است که تا سه روز آویشن با نبات بخورید، فقط آویشن و نبات!

ولی روز چهارم فقط آویشن بخورید. ویروس میاد بیرون میگه پس نباتش کو؟؟

و همونجا با دمپایی میزنید روش و ویروس درمان میشه.

بالاخره هم که قرنطینه شدیم و ۲۴ ساعت توی خونه! البته من مشکلی با این که همش خونم ندارم! مشکل من اینه که بقیه هم همش خونن:/ دیروزم که پیام اومد کودک آزاری دیدید گزارش بدید. منم از خواهرم یه دونه آدامس برداشتم از دیروز تا حالا هی پامو میگیره گریه می کنه. می خوام زنگ بزنم گزارش کنم! اما بیاید به نیمه پر لیوان نگاه کنیم تا حالا شده صبح تا شب بخوابی و بخوری و سرت تو گوشی باشه بعد از تشکر هم بکنن و بگن: آفرین شهروند مسئولیت‌پذیر!؟

تا یادم نرفته اشاره کنم به آموزش مجازی که درس و امتحان ها را کلا بیخیال….من اسم مدرسم هم یادم نیست.

دوست اسمارتینی

  • اگه از این مطلب لذت بردی و یچیزی یاد گرفتی حتما حتما نظرت رو در موردش برای ما بنویس
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس.
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: