همه ی ما توی زندگیمون افرادی رو دیدیم که معلولیت خاصی از نظر جسمی یا روحی دارند. این افراد برای فرار از مشکلاتشون توی جامعه به چیز هایی مثل بازی های ویدیویی پناه می برند و از جامعه دور می شوند. انیمیشن کوتاه The Present (هدیه)، داستان فردی با همین مشکلات را روایت می کند که می تواند از این مخمصه، نجات پیدا کند. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.

داستان The Present چیه؟
داستان The Present چیه؟

داستان The Present چیه؟

هشدار: اگر قبل از دیدن انیمیشن این بخش را بخوانید، برایتان اسپویل می شود. لطفا اول انیمیشن را تماشا کنید و بعد این قسمت از متن را بخوانید.

در ابتدای انیمیشن با پسری موذب مواجه می شویم که در اتاقی تاریک مشغول بازی کردن است. در ادامه مادر پسر وارد خانه می شود و پسر انقدر بی حواس است که متوجه ورود مادرش نمی شود. مادرش برای او یک جعبه می آورد و به او می گوید که این یک هدیه است. پسر کنجکاو می شود که درون جعبه چیست و در آن را باز می کند. ناگهان سگی خوشگل از جعبه به بیرون می پرد و پسر هیجان زده می شود. پسرک متوجه می شود که سگ سه پا است و درواقع یک سگ معلول است. او سگ را پرت می کند و به او بد و بیرا می گوید. سگ آنقدر تلاش می کند تا بالاخره دل پسرک را می برد و… (ادامه در انیمیشن)

تماشا در یوتیوب | تماشا در آپارات | تماشا در ابتدای مطلب ?

چگونه The Present ساخته شده است؟
چگونه The Present ساخته شده است؟

چگونه The Present ساخته شده است؟

این انیمیشن توسط جیکوب فری و مارک کرانزلر برای پایان نامه یک آکادمی فیلم سازی ساخته شد. داستان این انیمیشن از یک کمیک بوک الهام گرفته شده است. اگر با دقت به انیمیشن توجه کنید، متوجه ظرافت و زیبایی آن می شوید. از سگ کوچولو گرفته تا کنترلر ایکس باکس ۳۶۰ در دستان پسرک! گرافیک انیمیشن علارقم کم خرج تمام شدن آن، بسیار شبیه به انیمیشن های والت دیزنی است و صحنه های فوق العاده را به نمایش می گذارد.

نباید از حق گذشت که با اینکه انیمیشن صدگذاری های کمی دارد، ولی همان هم بسیار دقیق و عالی کار شده است و نمی توان ایرادی به آن گرفت. از موسیقی های کوتاه انیمیشن هم که هرچه بگوییم کم گفتیم، موسیقی هایی که به خوبی احساس انیمیشن را به تصویر می کشند و لذت آن را دو چندان می کنند.

این انیمیشن با نرم افزار های Pixar RenderMan ،Maya و Yeti Fur ساخته شده است.

فلسفه این انیمیشن چیه؟
فلسفه این انیمیشن چیه؟

فلسفه این انیمیشن چیه؟

این انیمیشن نشان می دهد که افراد معلول هم می توانند امید زیادی برای زندگی داشته باشند و به روند عادی زندگی خود برگردند. تنها کاری که نیاز است برای آن ها انجام دهیم این است که به آن ها محبت کنیم و محرک هایی برایشان ایجاد کنیم. محرک می تواند یک حیوان خانگی باشد. در این انیمیشن هم نجات دهنده فرد معلول یک حیوان خانگی است.

تحقیقات نشان داده است که حیوانات خانگی می توانند نقش زیادی در زندگی افراد داشته باشند. به گونه ای که یک فرد کاملا ناامید را به فردی پر از امید و موفق تبدیل کند. دلیل این سر جادویی، نیاز حیوانات به ما است. وقتی که پسرک دید حیوان به زمین می خورد و با این حال باز هم به سمت او می آید و تلاش می کند، پوسخندی می زند و دلباخته او می شود. پس او هم سعی می کند که به حیوان عشق بورزد و با هم مکمل یکدیگر باشند.

این قضیه در حیوانات معلول بیشتر صدق می کند، زیرا آن ها نیاز مبهمی به کمک و عشق دارند و دوست دارند که بیشتر زندگی کنند. در واقع مثل انسان معلول از زندگی ناامید نمی شوند و دوست دارند یک همدم داشته باشند تا نقص خود را بپوشانند.

انیمیشن The Present توانسته به بهترین شکل ممکن این اصول و قوانین زندگی را در خود بگنجاند، به گونه ای که در برخی از صحنه های انیمیشن اشک در چشمان شما حلقه می زند.

چه بر سر سازندگان این انیمیشن آمد؟
چه بر سر سازندگان این انیمیشن آمد؟

چه بر سر سازندگان این انیمیشن آمد؟

جیکوب فری و مارک کرانزلر به واسطه موفقیت بزرگ این انیمیشن، مورد توجه والت دیزنی و پیکسار قرار گرفتند و توانستند راه خود را به کمپانی های بزرگ انیمیشن سازی باز کنند.

افتخارات این انیمیشن چیه؟
افتخارات این انیمیشن چیه؟

افتخارات این انیمیشن چیه؟

این انیمیشن کوتاه در ۲۶۵ جشنواره فیلم مختلف نمایش داده شد و توانست ۷۷ جایزه برای خودش کسب کند.

نظر شما

نظر شما درباره این انیمیشن چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.