دردِ مهم بودن برای دیگران بد دردیه! دردی که تقریبا هممون توی یه دوره ای ازش رنج میبردیم، میبریم یا خواهیم برد. من هنوز فکر می کنم این درد توی وجودم رخنه می کنه. خیلی بخاطش اذیت میشم. آخه چرا برای من مهمه که برای دیگران مهم هستم یا نیستم؟

همکارای بهتر از ما!

این درد بیشتر مواقعی رخنه می کنه، که میبینی مردم دارن به یکی از همکار های دیگه تو (که عمدتا هم ازش بهتر نیستی) بیشتر توجه می کنن. منظور من از همکار کسیه که داره کاری مثل تو رو می کنه. مثلا تو نقاشی و اون فرد هم نقاشه. خب این یکم تو رو می رنجونه، با خودت میگی مگه من تلاش نمی کنم، چی از اون کم دارم یا… ولی دلیل هیچکدوم اینا نیست!

عشق در کار

دلیل اصلی به وجود اومدن این درد اینه که ما به احتمال زیاد از کاری که می کنیم لذت نمی بریم و عاشق جذابیت و بزرگ شدن هستیم.

اول که هیچوقت معلوم نیست که ما چه زمانی بزرگ میشیم، شاید مثل ونگوگ یک قرن بعد مرگمون!

دوم اینکه ما اگه سراغ کاری بریم که دوستش نداریم و ازش لذت نمی بریم، فقط به خاطر پول، جذابیت و شهرت انجامش میدیم. و گرنه کسی که عاشق کارش باشه، فقط کارش رو میخواد و نه چیز دیگه ای. اینکه به پول نیاز داریم و هزارتا چیز دیگه همگی بهونه برای فرار از کاریه که دوستش نداریم.

مگه ونگوگ برای پول نقاشی کشید؟ اگه اینطور بود قیمت اون نقاشی های خارق العاده رو کمتر از ۵ دلار نمیگذاشت!

پول و شهرت به وقتش میان

بعدشم، کی گفته اگه ما خوب کارمون رو انجام بدیم و عاشقش باشیم به پول و شهرت نمی رسیم؟ هیچ شکی در این نیست. ولی کاری که عاشقش نیستیم باعث میشه این قانون از بین بره و تو صبری برای عشق کردن با اون کار نداشته باشی. فقط اون مهم شدن برای بقیه، شهرت و پول رو می خوای و نه چیز دیگه ای.

در واقعیت هم هیچ تفاوتی نداره

توی دنیای اجتماعی هم همینطوره. ما خیلی وقتا دوست داریم رفتار و حرکت هایی رو انجام بدیم که بقیه عاشقمون بشن، نه اینکه خود واقعیمون رو به جون بخریم و انقدر خوب باشیم که همه عاشق خود واقعیمون بشن.

این درد رو از بین ببرید، اصلا مهم بودن برای دیگران چه اهمیتی داره؟!

حرف آخر من برای این درد، تنها و تنها اینه که از بین ببریدش! اصلا کار سختی نیست، انسان میتونه عاشق خودش و رفتار و کارش باشه، بدون اینکه براش مهم باشه حتی مامان باباش دربارش چی فکر می کنن!!

دوست اسمارتینی

  • اگه تو هم دیالوگ های ماندگار و جالب داری برامون بنویس
  • اگه از این مطلب لذت بردی و یچیزی یاد گرفتی حتما حتما نظرت رو در موردش برای ما بنویس
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: