یکی از جنجالی‌ترین و هیجان‌انگیزترین بخشای دنیای فوتبال، نقل و انتقالات اونه. اگه فوتبالی باشین، قطعاً می‌دونین که بعد از تموم شدن هر فصل و مشخص شدن تکلیف قهرمانای هر لیگ، پنجرهٔ نقل و انتقالاتی اروپا باز می‌شه. اینجاست که خیلی از باشگاه‌ها، دست به خرید و فروش بازیکن و تغییر مهره‌های مختلف تیم می‌زنن. این وسط بعضی از بازیکنا به باشگاه رویاییشون می‌رسن و بعضی دیگه، مجبور به ترک اون می‌شن! پنجرهٔ نقل و انتقالاتی تابستان ۲۰۲۲ هم از ۲۰ خرداد ماه باز شده و باشگاه‌ها می‌تونن تا ۱۰ شهریور ماه ازش استفاده کنن. حالا ما توی این اسمارتین ریپورتس طولانی، می‌خوایم به پوشش زنده مهم ترین نقل و انتقالات اروپا ۲۰۲۲ و گزارش تکمیلی اون برای شما بپردازیم. با ما توی اسمارتین همراه باشین.


فهرست


راهنما: توی این جدول، شما می‌تونین آخرین نقل و انتقالات انجام‌شده و رسمی رو با اطلاعات بازیکن یا سرمربی و قراردادهاشون ببینین. البته توجه داشته باشین که یسری از اطلاعات خاص مثل حقوق، توی خیلی از موارد به خوبی در دسترس نیستن و بیشتر برای بازیکن‌های بزرگ و مشهور منتشر می‌شن. به همین‌خاطر ما هم توی این جدول، زمانی که یه اطلاعاتی در دسترس نیست از خط تیره استفاده می‌کنیم. برای قراردادهای قرضی هم توی ستون قیمت، از کلمهٔ قرضی استفاده می‌کنیم و خط تیره فقط به معنای در دسترس نبودن اطلاعات هست. راستی این جدول در سریع‌ترین زمان ممکن بروزرسانی می‌شه و مطمئن باشین که از نقل و انتقالات مختلف جا نمی‌مونین!

نقل و انتقالات انجام‌شده و رسمی تابستان اروپا ۲۰۲۲ تا به این لحظه

بازیکن / سرمربیسنپستاز باشگاهبه باشگاهقیمتحقوق (سالیانه)اعتبار

ارلینگ هالند
۲۱ سالمهاجم نوک۶۰ میلیون یورو۲۰ میلیون یوروسال ۲۰۲۷

سادیو مانه
۳۰ سالهوینگر چپ۳۲+۹ میلیون یوروسال ۲۰۲۵

جورجیو کیه‌لینی
۳۷ سالمدافع میانیرایگانسال ۲۰۲۳

گرت بیل
۳۲ سالوینگر راسترایگانسال ۲۰۲۳

داروین نونیز
۲۲ سالمهاجم نوک۸۰+۲۵ میلیون یوروسال ۲۰۲۸

رایان گراونبرخ
۲۰ سالهافبک۲۵ میلیون یوروسال ۲۰۲۸

اورلین شوامنی
۲۲ سالهافبک۸۰ میلیون یوروسال ۲۰۲۸

الکساندر لاکازت
۳۱ سالمهاجمرایگانسال ۲۰۲۵

آنتونیو رودیگر
۲۹ سالمدافع میانیرایگان۷.۵ میلیون یوروسال ۲۰۲۶

ایوان پریشیچ
۳۳ سالهافبک هجومیرایگانسال ۲۰۲۴

نصیر مزراوی
۲۴ سالدفاع راسترایگانسال ۲۰۲۶

اریک تن هاگ
۵۲ سال

گتوزو
۴۴ سالسال ۲۰۲۴

کریم آدیمی
۲۰ سال مهاجم نوک۳۸ میلیون یوروسال ۲۰۲۷

مروری کوتاه بر مهم‌ترین نقل و انتقالات احتمالی

روبرت لواندوفسکی

ستارهٔ بایرن مونیخ، دیگه هیچ علاقه‌ای به موندن توی این تیم نداره. اون هر بار با مصاحبه‌های خودش به‌طور مسالمت‌آمیز، درخواست خروج از باشگاه رو می‌ده؛ اما سران بایرن هم به شکل نخوندم‌طور، می‌گن که لواندوفسکی باید به قراردادی که تا سال ۲۰۲۳ داره پایبند باشه؛ اما با این حال باید خروج لواندوفسکی از بایرن رو قطعی بدونیم. اولویت اصلی بازیکن پیوستن به بارسلوناست و منابع معتبر زیادی این انتقال رو تموم شده اعلام کردن؛ اما تیمایی مثل پاریس و چلسی هم که بوی گوشت به مشامشون رسیده، به جذب ماشین گلزنی لهستانی علاقه نشون دادن.

سادیو مانه

مهاجم گل‌زن لیورپول توی آخرین بازی فصل گذشته، از هوادارای این باشگاه خداحافظی کرد. سران بایرن بعد از فشاری شدن سر قضیهٔ لواندوفسکی، دنبال جذب مانه برای جایگزینی اون هستن. به احتمال خیلی قوی تا چند روز آینده، این انتقال با پرداخت حدود ۵۰ میلیون یورو، رسمی خواهد شد. قرارداد مانه با بایرن سه ساله خواهد بود.

خریدهای آزاد لاپورتا

بعد از گردش زمین دور خورشید، یکی از قطعی‌ترین احتمالات دنیا، بازیکن آزاد گرفتن لاپورتاست. اون امسال کارش رو با حمله به ترکیب چلسی شروع کرده و قصد داره خط دفاع چلسی رو از بازیکنای مسن و لرد پاکسازی کنه. 🤓 قرارداد کریستنسن مدافع میانی چلسی با این باشگاه تموم شده و احتمال زیاد تا چند روز آینده، به بارسا خواهد اومد. بعد از جدایی دنی آلوز، شایعات جذب آزپیلیکوئتا و آلونسو با حدود ۲۰ میلیون یورو هم قوت گرفتن. علاوه‌بر این، انتقال آزاد کسیه، هافبک دفاعی فصل گذشتهٔ میلان به نیوکمپ رو هم باید قطعی بدونیم.

فرنکی دی یونگ

طبق گفتهٔ مدیر عامل باشگاه منچستر یونایتد و رسانه‌های کاتالانی، فرنکی دی‌یونگ به زودی راهی اولدترافورد خواهد شد. سران منچستر قبل از فعال شدن اهرم‌های اقتصادی بارسلونا، می‌خواستن از آب گل آلود ماهی بگیرن و دی‌یونگ رو با ۶۰ میلیون یورو تور کنن؛ اما حالا سران بارسا گفتن که حداقل ۸۵ میلیون یورو می‌خوان و حسابی منچستریا رو فشاری کردن. بارسا هم می‌خواد بعد از فروش دی‌یونگ تا ۲۰۵۰ با بوستکس ادامه بده. 🤡 البته احتمال جذب برناردو سیلوا به عنوان جانشین دی‌یونگ هم وجود داره.


پوشش زنده

۱ تیر

۱۶:۳۵ – رسمی: سادیو مانه به بایرن مونیخ پیوست

بالاخره انتقال سادیو مانه به بایرن رسمی شد. بایرن برای این انتقال ۳۲ میلیون یورو هزینه کرده که با افزونه‌ها، این رقم به ۴۱ میلیون یورو هم می‌رسه. واقعاً بایرن با سیاست عمل کرده و مفت برداشته. اعتبار قرارداد هم تا ۲۰۲۵ هست. همچنین با اومدن مانه، احتمالاً بایرن دیگه سر قضیهٔ لوا شل می‌کنه؛ به عبارتی دیگه لواندوفسکی رو مانه آزاد کرد. 🗿

۳۱ خرداد

۱۹:۲۹ – ورود مانه به شهر تورین – اعلام رسمی طی روزهای آینده

سادیو مانه که آخر فصل گذشته خروج خودش از لیورپول رو تایید کرده بود، امروز به شهر مونیخ رفت. مشخصه هم خیلی برای تیم جدیدش ذوق داره و قبل از رسمی شدن انتقالش، از شدت خرکیفی لباس بایرن رو پوشیده. 😂

رسانه‌های زیادی هم پیوستنش به بایرن مونیخ رو تایید کردن. پیش‌بینی می‌شه که بعد از انجام تست‌های پزشکی، طی روزهای آینده قراردادش با بایرن تا سال ۲۰۲۵ رسمی بشه.

۳۰ خرداد

۱۵:۴۰ – فرنکی دی‌یونگ یا برناردو سیلوا – بارسلونا کدوم رو انتخاب می‌کنه؟

بارسلونا برای تور پیش فصل خودش، مسابقه‌ای رو مقابل منچسترسیتی ترتیب داده و دو تیم قراره توی این تابستون، در دیداری دوستانه به مصاف هم برن. به همین مناسبت عمو پپ امروز به بارسلون اومده و در نشست خبری کنار لاپورتا حاضر شده.

اما نکتهٔ قابل توجه نشست امروز، این قسمت از حرف‌‌های لاپورتا و پپ بوده:
لاپورتا: «بازی مقابل سیتی، یه بازی دوستانه نیست و ما می‌خوایم قهرمان لیگ جزیره رو شکست بدیم. برای همین ما از اونا می‌خوایم که با تمام توان، به مصاف ما بیان.»
پپ: «ما همهٔ بازیکنای خودمون رو میاریم.»
لاپورتا: «برناردو سیلوا هم میارید؟»

جواب دندان‌شکن پپ: «برناردو سیلوا و ۱۰ نفر دیگر رو میاریم. 😂»

همچنین در ادامه گفت: «به عنوان یه باشگاه دوست داریم برناردو با ما بمونه؛ اما بازیکنی که قصد رفتن داره رو نمی‌خوایم!»

این‌طور که به نظر میاد، تیم لاپورتا به طور جدی به فروش دی‌یونگ و جذب سیلوا فکر می‌کنن!

۱۵:۲۳ – بازگشت قرضی لوکاکو به اینتر

روملو لوکاکو که تابستون قبلی از اینتر به چلسی پیوسته بود، توی بازیای این تیم فقط زمین رو کود داد و به‌شدت افت کرد. 😂 برای همین به خاطر ترک اینتر، به شدت پشیمون شد و چندین بار توی مصاحبه‌های خودش، به بازگشت به اینتر علاقه نشون داد. چلسی هم به شدت از دست خرید گرون قیمتش عصبی شده و می‌خواد یه طوری اون رو توی این تابستون بیرون کنه. رسانه‌های زیادی از برگشت قرضی اون به اینتر خبر دادن و باید ببینم توی روزهای آینده چه اتفاقی میوفته.

📌 پ.ن: ویدیو مربوط به کسی هست که بعد از حواشی لوکاکو توی چلسی به خاطر شباهت ظاهری خودش با اون، صفحه‌ای توی اینستاگرام زد و این‌طوری مسخره‌اش کرد. 😂

۱۰:۱۵ – وضعیت فرنکی دی‌یونگ توی بازار نقل و انتقالات – تکرار داستان مسی…

وضعیت امسال فرنکی دی‌یونگ، دقیقاً عین وضعیت پارسال مسیه. 😂

۲۹ خرداد

۱۱:۵۲ – علاقهٔ دمبله برای موندن توی بارسا

خبرنگار: «دوست داری دوباره شاگرد توخل بشی؟»
دمبله: «نه؛ من در بارسلونا خوشحالم!»

آره از شدت ذوق و خوشحالی، دو ماهه سر تمدید قرارداد داره لاپورتا رو می‌دوونه و با این که از کل اروپا پیشنهادهای حقوقی نجومی داره، همه رو رد کرده. 🗿

روز یکشنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ به وقت ۱۱:۳۰ – آغاز پوشش زنده اسمارتین از اخبار نقل و انتقالات تابستانی اروپا ۲۰۲۲


جمع‌بندی

این بخش بعد از بسته شدن پنجرهٔ نقل و انتقالات نوشته خواهد شد…

دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ نقل و انتقالات تابستانی اروپا ۲۰۲۲ چیه؟ تا اینجای کار پوششمون خوب بوده به‌نظرت؟
  • به‌نظرت کدوم باشگاه قراره توی این پنجرهٔ نقل و انتقالاتی بهتر عمل کنه؟ انتظار داری کدوم بازیکن به کدوم باشگاه بره؟
  • نظرت دربارۀ اسمارتین ریپورتس‌ها چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهنت داری بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی بخش نظرات بنویسش!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن توی حوزهٔ سرگرمی رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

میمز: میم های خنده دار انیمه دفترچه مرگ به زبان شیرین فارسی! – Death Note
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های سریال برکینگ بد – Breaking Bad
معرفی و بررسی انیمه وینلند ساگا (Vinland Saga) – راه فرار از جنگ
چرا بخش دوم فصل چهارم اتک آن تایتان بهتر از بخش اول آن است؟ – ماپا در برابر ماپا!