چند سالی است که بازار بازی‌های ابرقهرمانانه، حسابی داغ شده است. این روند با ساخت بازی Marvel’s Spider-Man توسط استودیو بازی‌سازی اینسامنیاک گیمز آغاز شد و به مردم نشان داد که یک بازی ابرقهرمانانه، چقدر می‌تواند جذاب باشد. پس از این بازی، استودیو بازی‌سازی کریستال داینامیکس نیز تصمیم گرفت که پروژه‌ای بزرگ را برعهده بگیرد. آن هم چیزی نبود به‌جز ساخت بازی از گروه انتقام‌جویان به نام Marvel’s Avengers! اما این بازی نتوانست به گرد پای موفقیت و محبوبیت Marvel’s Spider-Man هم برسد و با شکستی نسبی مواجه شد. کریستال داینامیکس سعی کرد که با عرضهٔ بسته‌های الحاقی داستانی و آپدیت‌های متعدد، به بازی خود سر و سامانی بدهد. حالا به تازگی کریستال داینامیکس اعلام کرده است که بستۀ الحاقی مرد عنکبوتی Marvel’s Avengers، داستان خاص خود را خواهد داشت. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


مدتی پیش بود که اینسامنیاک گیمز، به معرفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 در مراسم شوکیس ۲۰۲۱ سونی پرداخت. این معرفی که با همکاری پیتر پارکر و مایلز مورالز، دو مرد عنکبوتی شهر نیویورک و نمایش ونوم همراه بود، طرفداران این سری بازی را بسیار هیجان‌زده کرد.

نمایش سینماتیک بازی Marvel's Wolverine در مراسم شوکیس 2021 سونی
نمایش سینماتیک بازی Marvel’s Wolverine در مراسم شوکیس ۲۰۲۱ سونی

اما کار اینسامنیاک گیمز در اینجا به پایان نرسید و در طی حرکتی فوق‌العاده غافلگیرکننده، به معرفی بازی جدید Marvel’s Wolverine پرداخت. با این حرکت، اینسامنیاک گیمز نشان داد که چیزهای بسیار زیادتری نسبت به سری مرد عنکبوتی در چنته دارد و قرار است طرفداران را بیشتر از همیشه شگفت‌زده کند.

اعلام زمان انتشار بستۀ الحاقی مرد عنکبوتی Marvel’s Avengers

در میان این اتفاقات، کریستال داینامیکس نیز بالاخره از انتشار بستۀ الحاقی مرد عنکبوتی در زمستان ۲۰۲۲ خبر داد تا برای مدتی هم که شده، بازیکنان تازه‌ای را به سمت بازی خود جذب کند. البته این بستۀ الحاقی، تنها برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی سونی منتشر خواهد شد. چراکه در حال‌حاضر، انحصار مرد عنکبوتی در دستان سونی قرار دارد. مسئله‌ای که می‌تواند باعث ناراحتی دارندگان کنسول‌های ایکس باکس و به ضرر کریستال داینامیکس تمام شود.

با اینکه فعلاً اطلاعات زیادی از محتویات این بستۀ الحاقی در دسترس نیست و نمی‌دانیم که دقیقاً چه نوع تجربه‌ای را از قهرمان جوان نیویورک ارائه می‌دهد، کریستال داینامیکس به تازگی اعلام کرده است که این بستۀ الحاقی، داستان خاص مرد عکنبوتی را روایت خواهد کرد. خبری که نشان می‌دهد مرد عنکبوتی تنها به عنوان یک شخصیت ساده به بازی اضافه نمی‌شود و می‌توانیم روند داستانی خاص او را طی کنیم.

یکی از کارکنان کریستال داینامیکس در دیسکورد می‌گوید:

«مرد عنکبوتی در این بازی به عنوان یک Event (رویداد) به بازی اضافه خواهد شد. بنابراین قطعاً داستان و کات‌سین‌های سینماتیک خاص خودش را دارد.»


جمع‌بندی

در زمان انتشار بازی Marvel’s Avengers، طرفداران بسیار تعجب کردند که شاهد مرد عنکبوتی در میان شخصیت‌ها نیستیم. بنابراین، به این نتیجه رسیدند که کریستال داینامیکس، احتمالاً ابرقهرمان محبوب نیویورک را در آینده به عنوان یک بستۀ الحاقی به بازی اضافه خواهد کرد. در نهایت نیز همین اتفاق افتاد و حالا با توجه به اینکه شاهد داستانی تازه برای این شخصیت خواهیم بود، باید ببینیم که در برابر بازی Marvel’s Spider-Man، حرفی برای گفتن دارد و یا تجربه‌ای ضعیف را ارائه خواهد داد.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ بازی Marvel’s Avengers چیه؟ تجربش کردی؟
  • به‌نظرت بستۀ الحاقی مرد عنکبوتی Marvel’s Avengers چیز جالبی می‌شه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب گیمینگ اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

صدای قهرمان درونت رو بشنو!آتنا مهرانفر
گیم پلی بازی RIDE 4 بر روی پلی‌استیشن ۵ گرافیک خارق‌العاده‌ای را به تصویر می‌کشد! – سید متین فقهی
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های بازی رد دد ۲ – Red Dead Redemption 2‎ – سهیل کوهی اصفهانی
بازی فال گایز رکورد گینس بیشترین دانلود در پلی استیشن پلاس را شکست – سید متین فقهی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.