مقالات و مطالب، کوتاه یا طولانی هستند. یکی رو می تونید توی ۱۰ دقیقه بخونید و یکی هم در ۱ دقیقه! ولی محتوای کوتاه یا طولانی؟ کدام بهتر است؟ ما چطوری بنویسی؟

محتوای کوتاه یا طولانی تفاوتی ندارد، بر اساس نیاز بنویسید

در واقع به شکل خیلی ساده بیان می کنم. کوتاه یا طولانی بودن یک مقاله یا مطلب، به محتوای اون بستگی داره. یعنی برای مثال شما محتوایی توی ذهن دارید که توی ۳ بند میشه نوشتش، ولی با خودتون میگید من این محتوا رو یه مطلب ۱۰ بندی می کنم و حسابی حرف دربارش میزنم! (فقط بخاطر اینکه نشون بدم خیلی بلدم طولانی و بلند بنویسم مثلا!) باید به شما بگم که سخت در اشتباهید اگر اینطور فکر می کنید!

پیشنهادات گوگل از ساده ترین مقالات تشکیل شده اند!

در واقع نوشته باید خیلی صریح و ساده مفهوم محتوا رو به خواننده برسونه. حتی معیار گوگل هم برای محتوای خوب همینه. مطالبی که حرف خود را به شکل ساده ولی کامل میزنند رتبه ی بالایی توی پیشنهادات گوگل دارند. شما باید به همون اندازه ای که محتوای خودتون بنویسید، نه بیشتر نه کمتر.

یادتون باشه شما هستید که باید بفهمید چطور و چقدر نوشتن درسته

این رو هم در نظر داشته باشید که هیچوقت کوتاهی یا طولانی بودن یک مقاله، ثابت نمی کنه که اون مقاله خوبه یا بد. فقط حس بعد از خوندن می تونه به شما و کاربرتون نشون بده که مقاله خوب بود یا بد.

یادتون هم باشه که هرکس سبکی برای خودش توی نوشتن داره، پس نیازی نیست شما بخاطر الگو گرفتن از کسی فقط کوتاه یا بلند بنویسید!

به شکلی که باید بنویسید و لذت ببرید (:

دوست اسمارتینی

  • تو کوتاه می نویسی یا طولانی؟!
  • اگه از این مطلب لذت بردی و یچیزی یاد گرفتی حتما حتما نظرت رو در موردش برای ما بنویس
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: