مدت زیادی است که طرفداران سری GTA، انتظار عرضۀ یک ریمستر جذاب را از بازی‌های قدیمی آن می‌کشند. به‌طوری که اگر در رابطه با این موضوع در اینترنت جستجو کنید، به هزاران عکس و ویدیو با موضوع ریمستر gta vice city ،gta san andreas و یا gta 3 برخورد می‌کنید. حتی بعضی از طرفداران دست به ساخت مادهایی برای این بازی‌ها زده‌اند که تجربۀ کوتاهی از ریمستر آنها را برای شما رقم می‌زنند! اما حالا پس از گذشت زمان بسیاری از آغاز این موج درخواستی طرفداران، راکستار آمده و وعدۀ ساخت ریمستر gta san andreas و دو نسخۀ کلاسیک دیگر این مجموعه را داده است. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


از زمان عرضۀ Red Dead Redemption 2، شایعات بسیاری دربارۀ GTA VI منتشر شده است؛ اما راکستار هیچ واکنش رسمی و مهمی به آنها نشان نداده و هنوز سرنوشت این بازی مشخص نیست. با این همه حال، رسانه‌ها حدس می‌زنند که می‌توانیم شاهد عرضۀ آن تا سال ۲۰۲۵ میلادی باشیم.

علاوه‌براین، طرفداران مدت زیادی است که منتظر یک ریمستر از نسخه‌های قدیمی جی‌تی‌ای هستند. در همین راستا، انتظار می‌رفت که راکستار پس از سکوت خبری چند‌سالۀ خود و پشتیبانی از نسخۀ آنلاین GTA V، به یکی از خواسته‌های جدید طرفداران پاسخ دهد. و این‌طور که به‌‌نظر می‌‌آید، انتخاب این استودیو بازی‌سازی در میان GTA VI و ریمستر بازی‌های قدیمی، گزینۀ دوم است.

سه‌گانۀ کلاسیک جی‌تی‌ای
سه‌گانۀ کلاسیک جی‌تی‌ای

ریمستر gta vice city ،gta san andreas و gta 3

به تازگی، گزارشی از سوی رسانۀ کوتاکو منتشر شده که به ساخته شدن ریمستری از سه‌گانۀ کلاسیک جی‌تی‌ای اشاره دارد. طبق این گزارش، ریمستر سه بازی gta vice city ،gta san andreas و gta 3 توسط استودیو راک استار داندی در دست ساخت است و از موتور بازی‌سازی آنریل قدرت می‌گیرد. همچنین طبق اطلاعات منتشرشده از محتوای بازی، بازیکنان امکان تجربۀ این سه‌گانه را با گرافیک جدید و قدیمی دارند؛ اما گیم‌پلی بازی هیچ تفاوتی با نسخه‌های اصلی ندارد.

کوتاکو در انتها به این نکته نیز اشاره می‌کند که این ریمستر، ابتدا قرار بوده که به عنوان یک جایزه برای خریداران نسخۀ نسل نهمی جی‌تی‌ای وی عرضه شود؛ اما در نهایت، سازندگان تصمیم به عرضۀ جداگانۀ آن برای تمام پلتفرم‌های حال‌حاضر می‌گیرند و اگر به موفقیت موردانتظارشان برسند، می‌توانیم منتظر ریمستر ۱ Red Dead Redemption نیز باشیم.


جمع‌بندی

هنوز مشخص نیست که ریمستر gta vice city ،gta san andreas و gta 3 چطور تجربه‌ای را برای ما فراهم خواهد کرد؛ اما در هر حال، راکستار استودیو قابل‌اعتمادی است و هیچ‌وقت دست به انجام کاری نمی‌زند که به ضرر خود و طرفدارانش تمام شود. به همین دلیل، می‌توانیم برای عرضۀ این ریمستر در زمستان امسال برای تمام پلتفرم‌ها (نسخۀ موبایل و کامپیوترهای شخصی با اندکی تاخیر) هیجان‌زده باشیم.

منبع: EUROGAMER

دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ ریمستر سه‌گانۀ کلاسیک جی‌تی‌ای چیه؟ بازی خوبی می‌شه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

فصل اول انیمیشن قهرمانان فوتبال با زیرنویس اختصاصی اسمارتین [تماشا کنید]سید متین فقهی
رسمی: لوئی فن خال سرمربی هلند شد – آیا فن خال می‌تواند جایگزین مناسبی برای دی‌ بوئر باشد؟ – سهیل کوهی اصفهانی
میمز: میم های خنده دار گیمینگ به زبان شیرین فارسی! – سید متین فقهی
مروری بر سرگذشت زیدان در رئال مادرید – آیا آنچلوتی جایگزین مناسبی برای زیزو خواهد بود؟ – سهیل کوهی اصفهانی