دوست دارید بنویسید؟ چرا؟ حتما به این «چرا» پاسخ دهید! دنیای نویسندگی، دنیایی بدون محدودیت است. اما موارد لازم برای نویسنده شدن چه هستند و به چه چیزهایی نیاز دارید؟ آیا باید شرایط خاصی داشته باشید؟ برای مثال استعداد، زمان زیاد، قلم جادویی، پول، شرایط محیطی، سکوت مطلق، رودخانۀ جاری، صدای بلبل و… دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارید؟ نویسندگی برای شما لذت بخش است؟ برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


افرادی که می‌خواهند نویسنده شوند باید عاشق آن باشند و در کنار عشق به نویسندگی باید عاشق طبیعت، گیاهان، جانوران و از همه مهم‌تر عاشق خودشان باشند. تا بتوانند به بهترین شکل ممکن تمام احساسات و چیزهایی که دیده‌اند و شنیده‌اند را ثبت کنند تا علاوه بر خودشان، دیگران هم بتوانند از این تجربیات شیرین لذت ببرند.

فراموش نکنید که قلم و کاغذ، بعد از خانواده، باید بهترین دوستان یک نویسنده باشند تا با کمکشان دست به کارهای بزرگی بزند. پس، برای نویسنده شدن اولین چیزی که لازم دارید عشق و علاقه است. نه استعداد، نه زمان، نه پول و نه هیچ چیز دیگری نمی‌تواند کسی را نویسنده کند.

سه ویژگی برای شروع!

سپس شما نیاز به عمل، تلاش و پشتکار دارید. همین سه ویژگی برای شروع کافی است!

عمل

عمل یعنی: قلم را بردارید و بنویسید. بله همین الان شروع کنید و هرچه به ذهنتان می‌آید را خیلی ساده برای خودتان بنویسید.

تلاش

تلاش یعنی: مطالعۀ کتاب‌های مورد علاقه، تحقیق درباره نویسندگان بزرگ، ویرایش نوشته‌های قبلیتان و… که حتما همه را برایتان در قسمت‌های بعدی خواهم گفت.

تلاش به زبان ساده یعنی زمان گذاشتن برای نویسنده شدن.

پیگیری

پیگیری یعنی: تمرین کردن. هر روز تلاش کردن. دلسرد نشین حتی اگر مطالبی که می‌نویسید دلچسب نیستند، باز هم ادامه بدید تا بهتر بشید. تمرین، تمرین و تمرین برای بهتر شدن. به خودتان بگید که هر روز باید از روز قبل بهتر بشید و برای همین هدف تمرین کنید.

بعد از خواندن این مطلب خیلی مهم است که بی معطلی شروع کنید. زود باشین و نوشته‌های قشنگ خودتونو برای من در کامنت بنویسین. این مطلب ادامه خواهد داشت و در ادامه به باقی مباحث مهم در نوشتن و نویسنده شدن خواهیم پرداخت.

این جستار ادامه دارد…

دوست اسمارتینی

  • دوست داری نویسنده بشی؟ موارد لازم برای نویسنده شدن از نظر تو چیه؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

یک شبه موفق شدن یا نشدن؟ مسئله این است!سیده سدنا موسوی
بفرمایید آبنبات! – مرضیه زارع
تاپ فایو: ۵ تا از بهترین اسلحه ‌های بازی Call Of Duty Mobile – سهیل کوهی اصفهانی

خودت باش – مگه خودت چشه؟! – سید متین فقهی