منچستریونایتد در فصل گذشته، ضعف شدیدی در خط دفاعی خود داشت و با مشکلات زیادی مواجه شد. به همین دلیل، سران باشگاه در این تابستان به سراغ جذب یک مدافع تراز اول و قابل‌اعتماد رفتند. رافائل واران یکی از اهداف احتمالی آنها برای خرید بود. او با کادر رئال مادرید، اختلاف پیدا کرده بود و تمایلی به ماندن در باشگاه نداشت. با چنین شرایطی، بهترین انتخاب برای شیاطین سرخ و کهکشانی‌ها، مذاکره بر سر واران بود. سرانجام، مذاکرات به خوبی پیش رفتند و رافائل واران به منچستر یونایتد پیوست. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


نگاهی به دوران فوتبالی رافائل واران

دوران فوتبالی رافائل واران از سال ۲۰۰۰ و در تیم نونهالان هلمس شروع شد. او پس از دو سال این باشگاه را ترک کرد و به مدت هشت سال، در آکادمی و تیم‌های پایۀ لانس توپ زد. سرانجام در سال ۲۰۱۰، تلاش‌های واران به ثمر نشستند و او به تیم بزرگسالان لانس اضافه شد. فصل اول حضور واران در لیگ یک فرانسه رویایی بود. او در بازی‌های سخت، مرد شمارۀ یک لانس بود و در خط دفاع، با جان و دل می‌جنگید.

واران در سال ۲۰۱۱ قرارداد خود را با لانس تمدید کرد؛ اما مدتی بعد، لانس با خطر سقوط به دستۀ پایین‌تر و مشکلات مالی فراوانی مواجه شد. سران باشگاه نیز برای تامین بودجۀ موردنیاز خود، به ناچار واران را در لیست فروش قرار دادند. پس از این اتفاق، برخی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی اعم از رئال مادرید و منچستر یونایتد، به دنبال خرید واران رفتند. در نهایت کهکشانی‌ها، برندۀ کورس جذب واران شدند و او را خریدند.

پیوستن به رئال مادرید در هجده سالگی، پیشرفت بزرگی برای واران بود و او را در برگ تازه‌ای از دفتر دوران حرفه‌ای خود قرار داد. مدافع فرانسوی در فصل اول حضور خود در مادرید، قهرمانی لالیگا را جشن گرفت. واران شیوۀ صحیح دفاع کردن را زیر سایۀ پپه و راموس آموخت و با خداحافظی پپه، تبدیل به مهرۀ ثابت کهکشانی‌ها در خط دفاع شد. پس از آمدن زیدان، اوضاع برای واران بهتر هم شد و او به افتخارات بسیاری رسید.

واران پس از دو سال حضور در رئال مادرید، به اردوی تیم ملی فرانسه نیز دعوت شد. او به لطف عملکرد درخشان خود، جایگاهی ثابت را در ترکیب تیم ملی پیدا کرد و تبدیل به یکی از ارکان مهم قهرمانی خروس‌ها در جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

نوجوان آمد و اسطوره رفت؛ خداحافظی واران با رئال مادرید و شروع چالشی جدید در منسچتر یونایتد - کاریکاتور زیبای بیلچر ریپورت: واران با کوله‌باری از تجربه و افتخارات به منچستر یونایتد پیوست!
نوجوان آمد و اسطوره رفت؛ خداحافظی واران با رئال مادرید و شروع چالشی جدید در منسچتر یونایتد – کاریکاتور زیبای بیلچر ریپورت: واران با کوله‌باری از تجربه و افتخارات به منچستر یونایتد پیوست!

نوجوان آمد و اسطوره رفت؛ رافائل واران به منچستر یونایتد پیوست

فصل ۲۱-۲۰۲۰، یکی از فصول تلخ مادریدی‌ها در طول تاریخ بود. آنها فصل را با ناکامی‌تمام به پایان رساندند. به همین دلیل، سران باشگاه پس از اتمام فصل انقلاب بزرگی را در تیم کلید زدند. زیدان و راموس، از اولین قربانیان این انقلاب بودند و باشگاه را ترک کردند. پس از آن دو نفر، نوبت به واران رسید. او در فصل گذشته، اشتباهات متعددی در خط دفاع داشت و چندین بار مصدوم شد. علاوه‌بر این با حضور آلابا و میلیتائو، فرصت‌های زیادی به واران در فصل آینده نمی‌رسید.

پس از قطعی شدن جدایی واران از رئال مادرید، سران منچستر یونایتد به دنبال جذب او رفت. آنها در راه خرید واران، رقیب جدی نداشتند و محتمل‌ترین مقصد او به شمار می‌رفتند. مذاکرات در میان رئال و منچستر شروع شدند و به خوبی پیش رفتند. سرانجام طبق اعلام رسمی شیاطین سرخ در فضای مجازی، رافائل واران به منچستر یونایتد پیوست.

در بیانیۀ منچستر، از رقم قرارداد و مدت زمان اعتبار قرارداد، پرده‌برداری نشده است؛ اما طبق ادعای بسیاری از رسانه‌‌ها، منچستر یونایتد واران را با ۵۰ میلیون یورو خریده است. همچنین ستارۀ فرانسوی با قراردادی چهار ساله _با قابلیت ارتقا به پنج سال_ به منچستریونایتد پیوسته و دستمزد سالیانۀ او، یازده میلیون یورو است.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، پرز مقصر جدایی واران از رئال مادرید نبود. ستارۀ فرانسوی در فاصلۀ یک سال تا پایان اعتبار قرارداد خود با رئال، خواستار جدایی شد. با این حساب حتی اگر پرز، واران را وادار به ماندن در باشگاه می‌کرد، او در تابستان بعدی با قراردادی آزاد از تیم می‌رفت. بنابراین هوشمندانه‌ترین گزینه برای مدیریت و بازیکن، جدایی بود.

خلاصۀ عملکرد رافائل واران در رئال مادرید

واران روزی به عنوان یک نوجوان آینده‌دار به رئال مادرید آمد و پس از گذشت یک دهه، تصمیم به ترک باشگاه را گرفت. خلاصۀ عملکرد واران در رئال مادرید به این شرح است:

 • ۳۶۰ بازی
 • ۱۷ گل
 • قرار گرفتن در تیم منتخب فیفا و یوفا در سال ۲۰۱۸
  • سه لالیگا
  • چهار لیگ قهرمانان اروپا
  • ۱۸ جام

جمع‌بندی

رئال مادرید در تابستان سال ۲۰۲۱ ریسک بزرگی کرد و واران و راموس را فروخت. با این حساب، آنچلوتی کار خود را بدون دو مدافع اصلی باشگاه در فصول گذشته، شروع خواهد کرد و باید به چهره‌های جدیدی همچون آلابا و میلیتائو، اعتماد کند. طبق برخی از شایعات، هدف پرز از فروش این اسطوره‌ها، تامین بودجۀ لازم برای خرید کیلیان امباپه بود. انتقالی که بدون شک هزینۀ هنگفتی را برای کهکشانی‌ها به همراه خواهد داشت.

سران منچستر یونایتد در این تابستان، به فکر تقویت تیم و خرید بازیکن افتاده‌اند. آنها ابتدا سانچو و سپس واران را جذب کردند و احتمالاً، خریدهای جدیدی را نیز پیش رو خواهند داشت. منچستر یونایتد در فصل گذشته ضعف شدیدی در خط دفاع خود داشت. مگوایر در حد انتظارات ظاهر نشد و تیم گل‌های بسیاری خورد؛ اما با حضور رافائل واران در منچستر یونایتد، انتظار می‌رود که وضعیت خط دفاع نیز بهبود یابد.


دوست اسمارتینی!

 • نظرت دربارۀ واران چیه؟ فکر می‌کنی توی منچستر یونایتد موفق می‌شه؟
 • به‌نظرت نقل و انتقالات منچستر یونایتد چطور بوده؟
 • نظرت دربارۀ مطالب فوتبالی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
 • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
 • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

منتشر شدن ویدیو و تصاویری از محیط متنوع بازی Forza Horizon 5
پوستر جدید Mandalorian ساخت یک لایت سیبر را به تصویر می‌کشد! [خطر اسپویل]
معرفی کن!
تاریخ پخش فصل دوم شیطان کش (demon sleyer) چه زمانی است؟
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.