اعتبار قرارداد سرخیو راموس با رئال مادرید در فصل ۲۰۲۰-۲۱ تمام شد. سران باشگاه در تابستان، تلاش‌هایی برای تمدید قرارداد راموس کردند؛ اما تلاش‌های آنها نافرجام بود. حالا بعد از گذشت چند روز، وب‌سایت رسمی رئال مادرید اعلام کرد که در فصل آینده، راموس برای این باشگاه بازی نخواهد کرد. راموس هم در صفحۀ شخصی خود با رئال مادرید خداحافظی کرد. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


سرخیو راموس، یکی از بهترین و محبوب‌ترین مدافعان تاریخ فوتبال است. او در سال ۲۰۰۵ با رقم ۲۷ میلیون یورو، سویا را ترک کرد و به رئال مادرید پیوست. راموس ۱۶ سال فوق‌العاده را در مادرید سپری کرد و به افتخارات زیادی دست یافت.

مدتی پیش اعتبار قرارداد سرخیو راموس با رئال مادرید تمام شد. او خواهان تمدید قرارداد دو ساله با باشگاه شد؛ ولی پرز پیشنهاد تمدید یک ساله و با کاهش دستمزد را به راموس داد که توسط او رد شد. در این چند روز رسانه‎‌های زیادی بر روی اخبار راموس متمرکز شده بودند و شایعات زیادی مبنی‌بر تیم آیندۀ او به گوش می‌رسید. درنهایت راموس با سران رئال مادرید به توافق نرسید و به طور رسمی از این تیم جدا شد.

تصویری از آخرین بازی سرخیو راموس برای رئال مادرید
تصویری از آخرین بازی سرخیو راموس برای رئال مادرید

مروری بر آمار و افتخارات سرخیو راموس در رئال مادرید

سرخیو راموس یکی از متعصب‌ترین و محبوب‌ترین مدافعان تاریخ رئال مادرید بود. او بعد از جدایی کاسیاس در سال ۲۰۱۵، به‌عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد و به مدت شش سال، رئال مادرید را رهبری کرد.

راموس علاوه‌‌بر این که یک مدافع میانی تمام‌عیار بود، به خط حمله هم کمک‌های زیادی می‌کرد و گل‌ها و پاس گل‌های زیادی را به نام خودش ثبت کرد. در ادامه نگاهی به آمار فردی راموس در رئال مادرید می‌اندازیم:

 • ۶۷۱ بازی (چهارمین بازیکن باسابقۀ تاریخ رئال مادرید)
 • ۱۰۱ گل (برترین مدافع گل‌زن تاریخ رئال مادرید بعد از فرناندو هیرو)

راموس شش بار به‌عنوان بهترین مدافع فصل لالیگا و دو بار به‌عنوان بهترین مدافع فصل اروپا انتخاب شد. او همچنین بارها و بارها در ترکیب منتخب یوفا و فیفا قرار گرفت. راموس در رئال مادرید به ۲۲ جام نیز دست یافت که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

 • پنج لالیگا
 • دو کوپا دل ری
 • چهار سوپر جام اسپانیا
 • چهار لیگ قهرمانان اروپا
 • سه سوپر جام اروپا
 • چهار جام باشگاه‌های جهان

نگاهی به مصاحبهٔ راموس در کنفرانس مطبوعاتی بعد از جدایی‌اش؛ کاپیتان از دلایل جدایی‌ خود سخن می‌گوید…

چند ساعت بعد از رسمی شدن خبر جدایی سرخیو راموس از رئال مادرید، کنفرانس مطبوعاتی با حضور او و پرز برگذار شد. راموس در این مصاحبه، علاوه‌بر خداحافظی با هواداران رئال مادرید، از دلایل جدایی خود نیز سخن گفت.

در ادامه می‌توانید مهم‌ترین صحبت‌های راموس در این کنفرانس را بخوانید:

«من می‌خواهم از رئیس باشگاه، مربیان، هم‌تیمی‌ها و اعضای باشگاه تشکر کنم. سالیان زیادی را در اینجا گذراندم بودم. هیجان‌زده نشدن در این لحظه، غیرممکن است. از رئال مادرید تشکر می‌کنم. من همیشه شما را در قلب خودم حمل می‌کنم.

این کنفرانس به معنای خداحافظی نیست؛ چون من دیر یا زود بازخواهم گشت!

این لحظه یکی از سخت‌ترین لحظات زندگی من است. وقتی به مادرید آمدم، فقط یک بچه بودم؛ اما امروز یک خانوادهٔ فوق‌العاده دارم‌.

من قصد ترک رئال مادرید را نداشتم و می‌خواستم همیشه اینجا ادامه بدهم. علت تمدید نکردن قرارداد، پول نبود. من با سال‌های تمدید مشکل داشتم. من تمدید قرارداد دو ساله می‌خواستم؛ اما آنان به من پیشنهاد یک ساله دادند. در حالی که من برای خانوادهٔ خودم، ثبات و آرامش را می‌خواهم.

من در مذاكرات اخیر به باشگاه گفتم که پیشنهاد یک ساله با حقوق کمتر را قبول می‌کنم؛ اما آن‌ها به من گفتند که دیگر پیشنهادی وجود ندارد؛ زیرا تاریخ مذاكرات منقضی شده است! من هم از این موضوع اطلاعی نداشتم و بسیار تعجب کردم.

فکر کردم لیاقت تمدید دو ساله را دارم…

رابطهٔ من با پرز خارق‌العاده است. این یک رابطهٔ پدر و پسری است. او کسی است که من را به رئال مادرید آورده است. من در مورد او حرفی نخواهم زد؛ اما عشق خود را حفظ خواهم کرد.

من نمی‌خواهم به جنگ بروم و ضمن حفظ احترام، حقیقت را می‌گویم.

از این پس به دنبال یک تیم خوب خواهم بود که مناسب من باشد؛ البته به‌جز بارسلونا و سویا!

رئال مادرید زندگی، خانه و مدرسهٔ من است. هرگز شک نکنید که راموس برمی‌گردد. بعداً شما را می‌بینم.»


قابی دردناک برای هواداران رئال مادرید - سه اسطورۀ بزرگ که دیگر در رئال مادرید نیستند...
قابی دردناک برای هواداران رئال مادرید – سه اسطورۀ بزرگ که دیگر در رئال مادرید نیستند…

جمع‌بندی

خداحافظی اسطوره‌ای مانند راموس، تجربۀ جدیدی برای هوادران رئال مادرید نیست! دور انداختن و رفتار بد رئال مادرید با اسطوره‌های خود، تا حدودی عادی شده است. فلورنتینو پرز در چند سال اخیر، اصلاً رفتار خوبی با اسطوره‌های باشگاه نداشته و بسیاری از آنان را فراری داده است. سرخیو راموس هم به سرنوشت رونالدو، کاسیاس و… دچار و مجبور به ترک باشگاه شد. به هر حال همه‌چیز تمام شده و دیگر نوبت خداحافظی با مرد ۹۲:۴۸ است. آقای راموس(!)، مرسی بابت همۀ خاطرات خوبی که برای هواداران فوتبال ساختی (:

آیندۀ راموس در حال حاضر مشخص نیست؛ اما برخی از رسانه‌ها و منابع، از پاری‌سن‌ژرمن و منچستر یونایتد به عنوان مقاصد احتمالی ال کاپیتانو یاد کرده‌اند. با رفتن راموس، بار خط دفاعی تیم بر دوش داوید آلابا قرار خواهد گرفت. بازوبند کاپیتانی نیز به مارسلو می‌رسد و حالا با رفتن زیدان و راموس، رئال مادرید در ابتدای یک مسیر جدید قرار گرفته است.


دوست اسمارتینی!

 • با یه جمله از راموس خداحافظی کن (:
 • نظرت دربارۀ آیندۀ راموس چیه؟
 • نظرت راجب مطالب فوتبالی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
 • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس. ما همشو می‌خونیم!
 • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

چرا باید قبل از انتخاب انیمه اوپنینگ آن را تماشا کرد؟حباب
دمو بازی PES 2022 منتشر شد – کونامی در سراشیبی سقوط – سید متین فقهی
کاپیتان لیون در خط حملۀ بارسلونا – ممفیس دپای رسماً به بارسلونا پیوست – سهیل کوهی اصفهانی
تحلیلی بر افت لیورپول در فصل ۲۱-۲۰۲۰ – مهاجرت لک لک‌ها از عرش به فرش – سهیل کوهی اصفهانی

حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.