از همان ابتدای عرضهٔ پلی‌استیشن ۵، دوال سنس مورد توجه بسیار زیادی قرار گرفت؛ چراکه قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای داشت و در عین حال، ایکس باکس هیچ تغییر بنیادینی در دسته‌های خود نداده بود. حالا به تازگی فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، به تعریف و تمجید از دوال سنس پرداخته و نوید اعمال تغییراتی در دستهٔ ایکس باکس را داده است. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


یکی از موردتوجه‌ترین کنسول‌های نسل نهم، پلی‌استیشن ۵ است. این کنسول تا به امروز فروش بیشتری را هم نسبت به رقیبان خود تجربه کرده است و همه منتظر عرضه شدن بازی‌های شگفت‌انگیز انحصاری آن هستند. علاوه‌بر این، همه از دسته‌های دوال سنس آن صحبت و به ویژگی‌های جذاب آن اشاره می‌کنند.

حالا فیل اسپنسر نیز از این غافله عقب نمانده و در پادکست Kinda Funny Games، به تعریف و تمجید از دستهٔ بازی رقیب خود پرداخته است. او همچنین اشاراتی به اعمال تغییرات تازه‌ای در دسته‌های ایکس باکس داشته است.

فیل اسپنسر در این‌باره می‌گوید:

«احتمال دارد که بزودی تغییراتی را بر روی کنترلر ایکس باکس اعمال کنیم. من فکر می‌کنم که سونی کار خیلی خوبی را با کنترلر دوال سنس انجام داده است و ما هم می‌توانیم کارهای مختلفی را بر روی کنترلر خود انجام دهیم.»

با این همه حال، متسفانه در حال حاضر اطلاعات زیادی از این تغییرات در دسترس نیست و باید منتظر حرکت‌های بعدی فیل اسپنسر و ایکس باکس بمانیم؛ اما به‌نظر می‌آید که ایکس باکس، قصد دارد تا ویژگی‌های خاص دوال سنس را به دستهٔ خود اضافه کند.

دسته‌های شخصی‌سازی‌شدهٔ ایکس باکس
دسته‌های شخصی‌سازی‌شدهٔ ایکس باکس

مدتی پیش نیز ایکس باکس با استفاده از سرویس Xbox Design Lab، قابلیتی را اضافه کرد که کاربران به کمک آن، می‌توانند دستهٔ ایکس باکسی را با طراحی رنگ خاص خود به شکل مجازی بسازند و نسخهٔ واقعی آن را بخرند.


این‌طور که مشخص است، ایکس باکس دائماً در تکاپوی اعمال تغییراتی در دسته‌های کنسول خود است که خبر بسیار خوبی برای طرفداران آن به حساب می‌آید. جدا از این، صحبت‌هایی که فیل اسپنسر دربارهٔ کنترلرهای دوال سنس کرد، نشان‌دهندهٔ رقابتی سالم در میان رقبای کنسول‌های بازی است. چقدر خوب می‌شد اگر ما طرفداران هم مانند سازندگان، کمی عاقلانه و دوستانه‌تر به این قضایا نگاه می‌کردیم!


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ دوال سنس چیه؟ تا حالا باهاش بازی کردی؟
  • به‌نظرت چه قابلیت‌های جدیدی قراره به دستهٔ ایکس باکس اضافه بشه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس. ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

مروری بر عملکرد تیم ملی اسپانیا در یورو ۲۰۲۰ – لوئیس انریکه فرشتۀ نجات لاروخاسهیل کوهی اصفهانی
معرفی و نقد و بررسی فصل اول انیمه شیطان کش (demon slayer) + سینمایی مربوطه! – حباب
بازی از Batman 1989 که توسط یکی از طرفداران ساخته شده است! – سید متین فقهی
رستگاری آرژانتین در خاک برزیل – مروری بر سرگذشت کوپا آمریکا در سال ۲۰۲۱ – سهیل کوهی اصفهانی

حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.