طراحی‌ها و کاریکاتورهای مفهومی، از جالبترین چیزهای دنیای امروز هستند. آن‌ها در عین سکوت بیشترین مفهوم را به ما می‌رسانند، سکوت آن‌ها صدای قلم است! حالا در این مطلب قرار است نگاهی داشته باشیم به ۵ کاریکاتور یا طراحی که شما را به فکر فرو می‌برند و شاید باعث شوند تغییری در سبک زندگی خود ایجاد کنید. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


۵ طرح برتر

ورزش
ورزش در دنیای امروز!

۵- ورزش

طرح شماره پنج با نام «ورزش» قصد دارد ورزش در دنیای امروز را به ما نشان دهد. او ورزش را در دنیای امروز به یک تمرین شنا تشبیه کرده است. زمانی که ما به کمک تلویزیون و کنترل آن، غوطه‌ور در اقیانوس مبل می‌شویم و تا ساعت‌ها در آنجا به شنا می‌پردازیم!

نهنگ
نهنگ‌های پلاستیکی!

۴- نهنگ

طرح شماره چهار با نام «نهنگ» قصد دارد رفتار انسان با موجودات دریایی در دنیای امروز را به ما نشان دهد. زمانی که زباله‌های خود را در دریاها و اقیانوس‌ها رها می‌‌‌‌‌‌کنیم و با این کار هزاران لاک پشت، نهنگ، ماهی و… را به کام مرگ می‌بریم، به این فکر نمی‌کنیم که آن‌ها هم موجوداتی زنده هستند و نه عده‌ای زباله و پلاستیک!

کتاب خوب، موبایل بد
در کدام یک شناور شویم؟

۳- کتاب خوب، موبایل بد

طرح شماره سه با نام «کتاب خوب، موبایل بد» قصد دارد که یکی از دو راهی‌‌های بزرگ زندگی‌ را به ما نشان دهد؛ یعنی اینکه در کدام یک شناور شویم؟ کتاب یا موبایل؟! همچنین در طرح فردی را داریم که علاقه زیادی به شنا در دنیای کوچک و بی‌ارزش موبایل دارد و اقیانوس بزرگ علم یعنی کتاب در پشت سر او، انتظار او را می‌کشد.

پلی استیشن
بازی با زندگی!

۲- پلی استیشن

طرح شماره دو با نام «پلی استیشن» زندگی اغلب کودکان و نوجوانان و تاثیر آن بر زندگی پدر و مادرها را به تصویر می‌کشد. مادری که به سختی می‌تواند زندگی خود و فرزندش را بچرخاند ولی برای سرگرمی و خوشحالی فرزندش مجبور است زیر فشارهای مالی برود.

خورشید
تاریکی را با روشنی خط بزنیم!

۱- خورشید

طرح شماره یک با نام «خورشید» مفهومی مهم و بزرگی را به ما می‌رساند که در کل زندگی باید به آن توجه کنیم. شاید زندگی تاریک و زشت باشد و سخت پیش برود، ولی ما با مثبت اندیشی و تلاش برای ساخت دنیایی بهتر می‌توانیم اثری زیبا از خود در این تاریکی به جا بگذاریم، اثری که انگیزه‌ایست برای کشیده شدن هزاران اثر زیبای دیگر توسط آیندگان و تبدیل تاریکی به روشنی و زیبایی!

حق آثار: Pawel Kuczynski

صدای قلم: بلندتر از تمام صداهاست، سکوتی که با جوهر قلم می‌شکند…

دوست اسمارتینی

  • نظر تو درباره صدای قلم چیه؟
  • اگه طراح خوبی می‌شناسی یا طرح قشنگی دیدی حتما لینک و اسمش رو برای ما ارسال کن
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

همه چیز در دست تو!سهیل کوهی اصفهانی
سیگار – قسمت دوممطالب ارسالی: احمد قاضی نور
معرفی انیمه‌ bungo stray dogs – سگ های ولگرد بانگوسیده سدنا موسوی
بازم تابستون اومد، آفتاب رو ایوون اومدآتنا مهرانفر