پس از ناکامی سران بارسلونا در حفظ لیونل مسی، تمدید قرارداد بازیکنان ارزشمند و جوان، به دغدغه‌ای مهم برای آنها تبدیل شده است. در همین راستا، قرارداد پدری با بارسلونا که تا پایان فصل جاری معتبر بود، به مدت پنج سال تمدید شد. او فصل گذشته عملکرد درخشانی در لباس آبی و اناری‌ها داشت و به یکی از بهترین استعدادهای جهان فوتبال تبدیل شد. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


مروری بر دوران فوتبالی پدری
مروری بر دوران فوتبالی پدری

مروری بر دوران فوتبالی پدری

پدری گونزالس فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۲۰۱۹ و در باشگاه لاس پالماس آغاز کرد. او به مدت یک فصل، برای این تیم اسپانیایی به میدان رفت و در ۳۶ بازی، موفق به ثبت ۴ گل شد.

سران باشگاه بارسلونا پس از شکست سنگین در برابر بایرن مونیخ، به فکر انقلاب و جوان‌سازی تیم افتادند. آنها با فرا رسیدن تابستان سال ۲۰۲۰، به دنبال جذب بازیکنان جوان رفتند. یکی از خریدهای آن تابستان بلوگرانایی‌ها، پدری بود. پدری ۱۸ ساله با این انتقال، به یکی از جوان‌ترین بازیکنان تاریخ بارسلونا تبدیل شد.

پدری برخلاف خریدهای گران‌قیمت بارسلونا در فصول اخیر مانند دمبله، کوتینیو و گریزمان، خیلی زود در ترکیب اصلی تیم جا افتاد. او پس از چند بازی، اعتماد کومان را بدست آورد و تبدیل به مهره‌ای ثابت در ترکیب بارسلونا شد. پدری در فصل گذشته، حدود ۵۰ بار برای بارسایی‌ها به میدان رفت و ۴ گل و ۳ پاس گل به نام خود ثبت کرد. این ستارۀ جوان در پایان فصل، با قهرمانی در جام حذفی، نخستین افتخار تیمی خود را بدست آورد.

پس از پایان فصل و شروع یورو، پدری به اردوی تیم ملی اسپانیا دعوت شد. او در ترکیب لاروخا نیز جایگاهی ثابت پیدا کرد و تبدیل به بهترین بازیکن جوان یورو شد. پدری و هم‌تیمی‌های او، پس از شکست در مقابل ایتالیا در نیمه‌نهایی، از دور رقابت‌ها کنار رفتند. پس از اتمام این رقابت‌ها، آنها به مصاف المپیک توکیو رفتند و مقام نایب‌قهرمانی آن را بدست آوردند.

نام پدری در میان نامزدهای توپ طلای 2021 و بهترین بازیکن جوان سال
نام پدری در میان نامزدهای توپ طلای ۲۰۲۱ و بهترین بازیکن جوان سال

نام پدری در میان نامزدهای توپ طلای ۲۰۲۱ و بهترین بازیکن جوان سال

پس از اتمام فصل فوق‌العادۀ پدری در بارسلونا و اسپانیا، توجه رسانه‌ها و فوتبال‌دوستان زیادی بر روی او جلب شد. به‌طوری که بسیاری از این ستارهٔ جوان، به عنوان یکی از بهترین استعدادهای جوان دنیا یاد کردند. همچنین ارزش او در ترانسفر مارکت، به ۸۰ میلیون یورو رسید.

با شروع فصل جدید و نزدیک شدن به مراسم‌های فوتبالی، فرانس فوتبال از اسامی ۳۰ نامزد نهایی توپ طلا رونمایی کرد. طبق گزارش‌ها مسی، لواندوفسکی، جورجینیو و بنزما از شانس‌های اصلی کسب این جایزه هستند؛ اما نکتۀ جالب، وجود نام پدری در میان نامزدها است. این ستارۀ ۱۸ ساله در نبود مسی، به تنها نامزد بارسلونا برای کسب توپ طلا تبدیل شد که افتخاری بزرگ به شمار می‌رود.

علاوه‌بر این، نام پدری در لیست جوایز کوپا (بهترین بازیکن جوان سال) و پسر طلایی ۲۰۲۱ نیز وجود دارد. طبق ادعای رسانه‌ها، او شانس بسیاری برای کسب این جوایز دارد.

تمدید قرارداد پدری با بارسلونا به مدت پنج سال – پدری گونزالس؛ ارزشمند‌ترین بازیکن تاریخ بارسلونا!

یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های هر مدیری در فوتبال، تمدید قرارداد به موقع ستارگان تیم است. هنگام ورود لاپورتا به بارسلونا نیز اعتبار قراردادهای بازیکنانی مانند مسی، پدری، فاتی و… رو به اتمام بودند. لاپورتا نیز در تمدید قرارداد لیونل مسی ناکام ماند.

پس از خداحافظی مسی از بارسلونا، فشارهای زیادی بر روی لاپورتا برای تمدید قرارداد بازیکنان جوان وارد شد. در همین حین، برخی از رسانه‌ها مدعی شدند که بایرن مونیخ، به فکر جذب برخی از استعدادهای جوان بارسلونا افتاده است. این اخبار، هواداران بارسلونا را بسیار خشمگین کرد. بنابراین لاپورتا برای حفظ موقعیت خود، سریعاً روند تمدید قراردادهای جوانان را آغاز کرد.

اولین گام لاپورتا، تمدید با پدری بود. اعتبار قرارداد سابق این ستارۀ جوان با باشگاه، در تابستان ۲۰۲۲ تمام می‌شد. در نتیجه، مذاکرات میان باشگاه و بازیکن شروع شدند و به خوبی پیش رفتند. علاقۀ شدید پدری به تمدید قرارداد نیز، به روند مذاکرات سرعت بخشید. سرانجام قرارداد پدری با بارسلونا تا سال ۲۰۲۶ تمدید شد.

هر چند که بارسایی‌ها از افشای جزئیات این قرارداد پرهیز کرده‌اند؛ اما طبق ادعای فابریتزیو رومانو، حقوق سالانۀ پدری در بارسلونا، افزایش قابل‌توجهی داشته و بند فسخ قرارداد او، یک میلیارد یورو است! با این حساب، پدری در کنار کریم بنزما، گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال به حساب می‌آید.

نگاهی بر صحبت‌های پدری در کنفرانس مطبوعاتی پس از تمدید قرارداد
نگاهی بر صحبت‌های پدری در کنفرانس مطبوعاتی پس از تمدید قرارداد

نگاهی بر صحبت‌های پدری در کنفرانس مطبوعاتی پس از تمدید قرارداد

در ادامه نگاهی بر مهم‌ترین صحبت‌های پدری در کنفرانس مطبوعاتی پس از تمدید قرارداد خواهیم داشت:

«من برای تمدید قرارداد خیلی خوشحال هستم؛ چون این باشگاه همیشه توی رویاهای من بوده.

متوجه شدم که بارسا روی توانایی‌های من حساب باز کرده و به این اتفاق افتخار می‌کنم.

از هواداران هم تشکر می‌کنم؛ چون از روز اول عشق خودشون رو به من نشون دادند.

جوانان تیم کیفیت بالایی دارند و ما رویای چیرگی بر دنیای فوتبال رو داریم. بارسا هم بهترین باشگاه دنیاست و به همین خاطر، ما همۀ جام‌ها را می‌خواهیم!

گاوی بازیکن شگفت‌انگیزی هست و من هم رابطۀ دوستانه و خوبی با اون دارم. امیدوارم در سال‌های آینده، کنار هم بازی‌های زیادی بکنیم. این برای من یه افتخار به حساب میاد.

من می‌خوام سال‌های زیادی رو توی بارسا بمونم و تا روزی که بتونم، برای این باشگاه بجنگم.»

همچنین لاپورتا در این کنفرانس، ضمن تشویق و تحسین پدری گفت:

«ما در مسیر درستی قرار داریم. بارسا بار دیگر به جایی که در دنیای فوتبال به آن تعلق دارد، بازمی‌گردد. این اتفاق در یک شب نمی‌افتد؛ اما یک روز شادی به شما طرفداران بازخواهد گشت.»


جمع‌بندی

بدون شک اگر پدری روند خوب خود در فصل گذشته را حفظ کند، در سال‌های آینده به یکی از بهترین بازیکنان جهان فوتبال تبدیل خواهد شد. البته پس از تمدید قرارداد، انتظار هواداران بارسلونا نیز از این بازیکن بالاتر رفته است؛ زیرا پدری و بازیکنان همسن و سال او، تنها امید این روزهای آنها هستند.

طبق گزارش‌ها، روند تمدید قرارداد بازیکنان جوان بارسلونا، هنوز تمام نشده و فاتی و گاوی، اهداف بعدی لاپورتا به شمار می‌روند. همچنین اعتبار قرارداد دمبله و روبرتو نیز در پایان این فصل به پایان می‌رسد و مدیریت، به تمدید با آنها نیز فکر می‌کند؛ اما طبق ادعای رسانه‌ها، روند مذاکرات با این دو بازیکن، تا حدودی پیچیده شده‌اند!


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ پدری چیه؟
  • فکر می‌کنی ژاوی و اینستای آیندۀ بارسا چه کسایی هستن؟
  • نظرت دربارۀ مطالب فوتبالی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

تد تاک فارسی: آیا می‌توانید معمای پل را حل کنید؟ [تماشا کنید]سید متین فقهی
تریلر نیمه دوم فصل چهارم Attack on Titan منتشر شد – نبرد نهایی در راه است! – سید متین فقهی
فصل اول انیمیشن قهرمانان فوتبال با زیرنویس اختصاصی اسمارتین [تماشا کنید] – سهیل کوهی اصفهانی
احتمال تغییر نام سری بازی فیفا – سرنوشت کونامی در انتظار الکترونیک آرتز؟! – سید متین فقهی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.