موسیقی عنصری مهم در تمام بازی ها و فیلم هاست وحتی عنصر مهمی است که شما با شنیدن آن شاد یا غمگین خواهید شد. موسیقی تا حدی می تواند اهمیت داشته باشد که یک انسان را از ناامیدی به امید دوباره به زندگی و یا بر عکس، یک انسان را از زندگی ناامید کند. حال می خواهیم کمی در مورد این عنصر حیاتی صحبت کنیم. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.

موسیقی در ایران
موسیقی در ایران

موسیقی در ایران

هر کدام از ما اهل یک شهر از ایران هستیم. برای مثال بندرعباس، خوزستان و شهر های جنوبی موزیک شاد تری نسبت به دیگر بخش های کشور دارند. یک نمونه دیگر از موزیک شاد مختص استان چهار محال و بختیاری است که نوای شادی را به مردم منتقل می کند. اما در عین حال موزیک مناطقی مانند کردستان و یا شمال کشور بسیار غمگین است و سوز خاصی در آن نهفته است که این نشأت گرفته از رفتار اهالی آن مناطق است.

تاثیرات موسیقی بر ما
تاثیرات موسیقی بر ما

تاثیرات موسیقی بر ما

موسیقی بیشتر مواقع باعث سر حال شدن انسان می شود. زمانی شما صداهایی که دوست دارید را گوش می دهید مثل اینکه سیم شارژ از سوی زمین به شما متصل می شود و شما بسیار شاد می شوید. اما این تأثیر می تواند بالعکس نیز باشد. اگر شما آهنگ غمگین گوش دهید، ناگهان حس می کنید که زندگی می خواهد حال خوب شما را از شما بگیرد. شما با آهنگ غمگین بیشتر خسته می شوید و حس می کنید که می خواهید بخوابید.

موسیقی در بازی ها
موسیقی در بازی ها

موسیقی در بازی ها

زمانی که شما در حال بازی کردن هستید با خود فکر میکنید که واقعا وارد فضای بازی شده اید. در اصل باید بگویم این تأثیر موسیقی است که شما را وارد فضای بازی کرده است. اگر تا به حال بازی «سرزمین وحشی، بقا» بازی کرده باشید، قطعا با صدا بازی همراه شده اید. بازی با صداهای خود انسان را به فضای امریکای شمالی، گاو بازی وهمراه شدن با یک کابوی هدایت می کند. یا بازی «God of war» صداهای بازی شما را در فضای ها برفی و جنگل ها با شما همراه می کند.

جمع بندی

موسیقی پرتوهای احساس است. احساسات ما این پرتو ها را پر اهمیت یا بی اهمیت خواهد کرد. پس آن صدایی که اکثر با هدفون در مغز ما تحلیل می شود می تواند ما را دوباره با زندگی آشتی دهد و یا…. امیدوارم هیچگاه تأثیر این نجوا های زیبا باعث تخریب کسی نشود.

نظر شما

نظر شما درباره موسیقی چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.