پس از پخش سریال بازی مرکب توسط نتفلیکس و جذب شدن میلیون‌ها طرفدار به سمت آن، رویای واقعی شدن رقابت‌های این مجموعه در ذهن برخی از آنها شکل گرفت؛ اما مشخص نبود که انجام چنین کاری با توجه کشت و کشتار موجود در آن واقعاً ممکن است یا نه. حالا به تازگی یوتیوبری بزرگ و مشهور به نام مستر بیست، بازی مرکب واقعی را با خرج سه و نیم میلیون دلار برگزار کرده و هزاران بازیکن نیز در آن شرکت کرده‌اند! برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


یک اثر هنری تاثیرگذار و جذاب، می‌تواند وارد سبک زندگی مردم شود و تغییر و تحولات بسیاری را در طرز نگرش آنها ایجاد کند. به همین‌خاطر است که پس از تماشای چنین آثاری، عادت و رفتار‌های خاصی را در پی آنها پیدا کرده و نمی‌توانیم فراموششان کنیم.

دیالوگ های سریال بازی مرکب
سریال بازی مرکب

یکی از آثاری که در سال ۲۰۲۱ مانند یک بمب در سرتاسر دنیا منفجر شد، سریال بازی مرکب بود. پس از پخش این سریال جذاب از نتفلیکس، شاهد وارد شدن آن به دیگر عرصه‌های سرگرمی و زندگی خود بودیم؛ برای مثال لباس‌های نگهبانان این سریال ساخته شد، بخشی از عادت و فرهنگ کره‌ای‌ها را یاد گرفتیم، شخصیت‌های سریال به بعضی از بازی‌های ویدیویی اضافه شدند و… که همه و همه نشان از تاثیرگذار بودن این سریال هستند.

دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های سریال بازی مرکب – Squid Game

برگزاری بازی مرکب واقعی توسط مستر بیست – سه و نیم میلیون دلار هزینه و ۴۵۶ هزار دلار جایزه!

یکی از اتفاقاتی که طرفداران سریال بازی مرکب به آن فکر می‌کردند، برگزاری مسابقات این مجموعه در دنیای واقعی بود؛ اما برگزاری مسابقاتی که باعث قتل‌عام انسان‌ها می‌شود و همین نکته نیز بخش زیادی از جذابیت آن را تامین می‌کند، ابداً عقلانی و انسانی نیست. با این همه حال، به تازگی یوتیوبری مشهور و خلاق به نام مستر بیست آمده و با خرج سه و نیم میلیون دلار(!)، بازی مرکب واقعی را بدون کشت و کشتار و با شرکت هزاران بازیکن برگزار کرده است! نکتهٔ قابل‌توجه اینجاست که باز هم شاهد رقابتی جذاب بر سر ۴۵۶ هزار دلار هستیم و به‌نظر می‌آید که چنین مسابقاتی، قابلیت تبدیل شدن به یک صنعت بزرگ را دارد. پیشنهاد می‌کنیم که اگر به سریال بازی مرکب علاقه دارید، تماشای مسابقۀ زیر را هم از دست ندهید:

تماشای ویدیو در یوتیوب مستر بیست

همان‌طور که تماشا کردید، جدا از کشته نشدن بازیکنان در این مسابقه، بقیهٔ بخش‌ها به حد زیادی شبیه به سریال اصلی هستند. با این همه حال، حتی این نکته نیز با خلاقیت جالبی پوشانده شده است. به‌طوری که تمام بازیکنان، دستگاهی درون لباس خود دارند که پس از باخت آنها، شلیک یک گلوله را شبیه‌سازی کرده و مایعی را بر روی لباس فرد پخش می‌کند. البته که این دستگاه به خودی خود باخت بازیکن را تشخیص نمی‌دهد و نگهبانان یا خود مستر بیست، از طریق اپلیکیشنی خاص بر روی شمارهٔ بازیکنان کلیک کرده و این اتفاق رخ می‌دهد.

جدا از این، بقیهٔ مسابقات به شکل فوق‌العاده‌ای شبیه‌سازی شده‌اند و فقط تغییراتی کوچک در بعضی از آنها صورت گرفته است؛ برای مثال در بازی آبنبات لانه‌زنبوری و پل شیشه‌ای، بازیکنان باید به شکل تصادفی شکل و عدد خود را انتخاب می‌کردند و در بازی طناب‌کشی و پل شیشه‌ای، بازیکنان هنگام پرتاب از پرتگاه بر روی تعداد زیادی فوم می‌افتادند. در نهایت نیز بازی ماهی مرکب که به عنوان فینال مسابقات بود، به‌خاطر سبک برگزاری آن با بازی صندلی‌بازی جایگزین شده بود.

البته در بازی مرکب واقعی، شاهد یک مسابقۀ تازه نیز بودیم. درواقع پیش از برگزاری بازی پل شیشه‌ای، به‌خاطر بیشتر بودن تعداد بازیکنان از شانزده نفر، بازی داکجی (بازی که قبل از آغاز مسابقات در سریال برگزار شد) در میان آنها برگزار شد تا شانزده نفر ابتدایی که در آن پیروز شدند، به بازی پل شیشه‌ای راه پیدا کنند.

میمز: میم های خنده دار سریال بازی مرکب به زبان شیرین فارسی! – Squid Game

جالب است بدانید که حامی اصلی این مسابقات، بازی موبایلی Brawl Stars بود که اگر ویدیو آن را تماشا کرده باشید، تبلیغات آن را دیده‌اید. این بازی یکی از آثار محبوب سوپرسل (سازندهٔ آثاری مانند کلش آف کلنز) است که احتمالاً پس از دیده‌شدن در بازی مرکب واقعی، تعداد گیمرهای بیشتری را هم دریافت خواهد کرد.


بازی مرکب واقعی مستر بیست
بازی مرکب واقعی مستر بیست

جمع‌بندی

حرکت مستر بیست برای برگزاری بازی مرکب واقعی، واقعاً ستودنی و زیبا بود. او توانست با تغییراتی هوشمندانه در این بازی و پیدا کردن علاقه‌مندانی که دوست دارند در آن شرکت کنند، یک سرگرمی مفرح را برای هزاران انسان رقم بزند و حرکتی نمادین و بزرگ را انجام دهد. در نهایت نیز این اتفاق نشان می‌دهد که از آثار مهم هنری، می‌توان ایده‌های بزرگی گرفت و آنها را در دنیای واقعی اجرا کرد. حتی همین بازی مرکب، با توجه به استقبالی که در حرکت مستر بیست داشت، قابلیت تبدیل شدن به یکی از مسابقات مهم دنیا را دارد که انسان‌های خلاق، می‌توانند آن را به چنین جایگاهی برسانند. ما هم امیدواریم که در آینده، باز هم شاهد چنین اتفاقات جذابی باشیم.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ سریال بازی مرکب چیه؟ طرفدارش هستی؟
  • نظرت دربارهٔ حرکت مستر بیست برای برگزاری بازی مرکب واقعی چی بود؟
  • نظرت دربارۀ اخبار سینمایی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهنت داری بهمون بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

آموزش زدن تمام شوت های فیفا ۲۲ – FIFA 22 [تماشا کنید]سید متین فقهی
تصاویری از نسخه موبایلی GTA Trilogy لو رفت – زنده شدن امید طرفداران – سید متین فقهی
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های انیمیشن شرک – Shrek – سید متین فقهی
فصل دوم انیمیشن سریالی Arcane ساخته خواهد شد – یکه‌تازی نتفلیکس ادامه دارد! – سید متین فقهی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.