لیونل مسی ستارۀ آرژانتینی جهان فوتبال، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. او در دیدار مقابل بولیوی برای ۱۴۸امین بار با پیراهن آلبی سلسته، به میدان رفت و به رکورد بیشترین بازی در تیم ملی آرژانتین، دست یافت. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


لیونل مسی از حدود ۱۶ سال پیش کار خود را در تیم ملی آرژانتین آغاز کرد. او در ردۀ جوانان، به قهرمانی در جام جهانی و المپیک دست یافت؛ اما در عرصۀ بزرگسالان ناکام بود و افتخار مهمی را بدست نیاورد. او چندین سال در تیم ملی جنگید و با تمام توان تلاش کرد. شاید بهترین روز‌های مسی در آرژانتین، به جام جهانی ۲۰۱۴ بازگردد. مسی و هم‌تیمی‌های او، تا فینال پیش رفتند و در آنجا، با بدشانسی بسیاری محکوم به شکست شدند. این نایب قهرمانی، مقدمه‌ای شد برای شروع دو سال تلخ برای مسی که با دو نایب قهرمانی در کوپا آمریکا، به پایان رسید.

اوضاع به حدی وخیم شد که لیونل مسی، پس از نایب قهرمانی در کوپا آمریکا ۲۰۱۶، از تیم ملی آرژانتین خداحافظی کرد. این تصمیم مردم جهان را در شوک فرو برد؛ چراکه هیچ‌کس دوست نداشت مسی این‌گونه با آلبی سلسته خداحافظی کند. سرانجام با درخواست تعداد زیادی از مردم، بزرگان فوتبال و رئیس جمهور آرژانتین، مسی به اردوی تیم ملی بازگشت.

لیونل مسی؛ با سابقه‌ترین بازیکن تاریخ تیم ملی آرژانتین - طرح goal: رکوردداران بیشترین بازی در تیم ملی آرژانتین
لیونل مسی؛ با سابقه‌ترین بازیکن تاریخ تیم ملی آرژانتین – طرح goal: رکوردداران بیشترین بازی در تیم ملی آرژانتین

لیونل مسی؛ باسابقه‌ترین بازیکن تاریخ تیم ملی آرژانتین

مدتی پیش پرتغال در چهارچوب رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، به مصاف فرانسه رفت. کریستیانو رونالدو در این بازی دو گل به ثمر رساند و باعث بقای تیم خود در تورنمنت شد. ستارهٔ پرتغالی در این بازی به رکورد ۱۰۹ گل ملی رسید و در کنار علی دایی، به عنوان بهترین گلزن بازی‌های ملی شناخته شد. بعد از رونالدو نوبت به رقیب دیرینهٔ او یعنی لیونل مسی رسید تا او هم رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند.

چند شب پیش، لیونل مسی در دور گروهی رقابت‌های کوپا آمریکا در برابر بولیوی به میدان رفت. مسی در این بازی با ثبت دو گل و یک پاس گل و کسب نمرۀ ۹.۹، باعث صعود مقتدرانۀ آرژانتین به دور بعدی شد؛ اما این دیدار از یک جنبۀ دیگر هم برای مسی ارزشمند بود. ستارۀ آرژانتینی در دیدار مقابل بولیوی برای بار ۱۴۸ ام، با پیراهن تیم کشور خود بازی کرد. با این حساب مسی با پیشی گرفتن از ماسکرانو، به رکورد بیشترین بازی در تیم ملی آرژانتین رسید. در ادامه نگاهی به آمار و عملکرد مسی در این ۱۴۸ بازی می‌اندازیم:

  • ۷۵ گل
  • ۴۴ پاس گل
  • بیشترین گل زده در بازی‌های رسمی، دوستانه و مقدماتی جام جهانی
لیونل مسی؛ یکی از وفادارترین بازیکنان تاریخ فوتبال
لیونل مسی؛ یکی از وفادارترین بازیکنان تاریخ فوتبال

جمع‌بندی

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های لیونل مسی، وفاداری است. او به مدت شانزده سال برای تیم ملی آرژانتین به میدان رفت. در این سال‌ها فدراسیون فوتبال آرژانتین، اصلاً قدر مسی را ندانست و سرمربی چندان خوبی را برای تیم ملی جذب نکرد. جالب است بدانید که لیونل مسی، پس از پیدا کردن شهرت در بارسلونا، به تیم ملی اسپانیا دعوت شد. او می‌توانست در بازی‌های ملی نیز با ژاوی، اینیستا، پویول و ستاره‌های دیگری بازی کند و قهرمان جام جهانی شود؛ اما عشق و تعهد او نسبت به کشور خود، مانع این اتفاق شد.

اگرچه وفاداری مسی، افتخارات و جام‌های زیادی را از او گرفته است؛ اما در عوض، او را در قلب هواداران خود جای داده است…


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ لیونل مسی چیه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب فوتبالی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس. ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ‌های سری کالاف دیوتی – Call of Dutyسید متین فقهی
یادگیری زبان خارجه بدون نیاز به کلاس زبان در سه سوت! – آتنا مهرانفر
معرفی و نقد و بررسی انیمه attack on titan – ترکیبی از حماسه و معما! – حباب
تحلیلی بر حذف قانون گل زده در خانه حریف – حذف این قانون چه مزایا و معایبی را به همراه دارد؟ – سهیل کوهی اصفهانی