حدود ۱۵ ساله که رقابت شدیدی بین مسی و رونالدو به وجود اومده. رقابتی که انگار هر روز داره قویتر و جدی‌تر از روز قبل میشه و باعث تنش و کُری‌خونی بین طرفدارا شده. این تنش‌ها اصلا خوب نیست و فقط به خود ما صدمه میزنه. حالا واقعا مسی یا رونالدو؟ برای خواندن ادامه این مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


برای سوال مسی بهتره یا رونالدو هیچ جواب مشخصی وجود نداره و هر فردی ممکنه یه نظری داشته باشه. مسی و رونالدو کسایی هستن که هیچ چیزی نداشتن و امروز تونستن به اینجا برسن. پس دلیل نمیشه که یه نفر از روی تعصب به یکیشون ناسزا بگه.

یجورایی مسی و رونالدو مثل قطب های آهنربا می‌مونن. اگه هم دیگه رو نداشتن، قطعا انگیزه کمتری داشتن و به اینجا نمی رسیدن.

این حرفی هست که رونالدو تو مراسم The Best فیفا به صراحت گفت:

خیلی برام جالبه. الان ۱۵ ساله که هر دو ما اینجا حاضر میشیم. (منظور نامزد شدن برای جایزه بهترین بازیکن سال فیفا) نمی‌دونم تا حالا تو فوتبال چنین چیزی اتفاق افتاده یا نه که دو نفر مدام در یک سطح باشن.

البته این رو هم بگم که ما با هم رابطه خیلی خوبی داریم و امیدوارم در آینده با هم شام بخوریم 🙂

حقیقتا دلم برای بازی در اسپانیا تنگ شده. ما رقابت خیلی خوبی با هم داشتیم و با تحت فشار دادن هم دیگه، باعث پیشرفت خودمون میشدیم. من و مسی بخشی از تاریخ فوتبال هستیم.

و بعد از این حرفا صدای تشویق تو کل سالن می‌پیچه.
مسی و رونالدو؛ رقابت در عین رفاقت
مسی و رونالدو؛ رقابت در عین رفاقت

خب حالا بنظرتون درسته که ما برای دو تا اسطوره بزرگ، انقدر با هم جر و بحث کنیم؟ در صورتی که خودشون از اینکه همدیگه رو دارن خوشحالن؟

مسی کسیه که استعداد فوق العادش و تلاش و امیدی که داشته اونو به جایی که هست رسونده. ولی شاید استعداد رونالدو به اندازه مسی نبوده ولی با این وجود، دست از تلاش برنداشت و به هر چی که می‌خواست رسید.

شاید از نظر یه نفر رونالدو بهتره که فقط با تلاش و کوشش به رویاهاش رسیده و از دیدن هنرنمایی های رونالدو به خودش امیدوار میشه. با خودش میگه که من اگه استعداد زیادی هم نداشته باشم، اگه یکاری را با عشق و نهایت توانم انجام بدم، به هر جا که می‌خوام می‌رسم. یه نفر دیگه هم از دیدن جادو مسی و کارای فرا زمینیش لذت می‌بره.

اگه کسی عاشق مسیه، دلیلی نداره که از رونالدو متنفر باشه

و البته برعکس.

پس حواسمون باشه که از روی تعصب، با هم انقدر کل کل نکنیم و دوستی هامون را به هم نزنیم.

دوست اسمارتینی

  • بنظرت مسی بهتره یا رونالدو؟ اگه نظری داری با دلیل برامون بفرست!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو میخونیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

این دوستیاس که میمونه – سید متین فقهی
زمان بهتر است یا طلا؟ – آتنا مهرانفر