بازی Marvel’s Spider-Man 2018، یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانانهٔ تاریخ و اقتباس‌های موجود از شخصیت مرد عنکبوتی است. این بازی توانست قدرت و خلاقیت بی‌نظیر استودیو بازی‌سازی اینسامنیاک گیمز را به رخ دنیای بازی‌های ویدیویی بکشد و تجربه‌ای را خلق کند که از نظر خیلی‌ها، نزدیکترین تجربه به پیتر پارکر و مرد عنکبوتی دنیای کمیک‌هاست. بازی Marvel’s Spider-Man از لحاظ داستان و شخصیت‌پردازی نیز، یکی از جذاب‌ترین اقتباس‌های مرد عنکبوتی است که به همراه امکانات و بخش‌های متنوع خود، می‌تواند گیمر را تا ساعت‌ها سرگرم گشت و گذار در شهر نیویورک کند. در این بین، یکی از بخش‌های جذاب این بازی برای طرفداران، حضور لباس‌های متعددی از دنیاهای مرد عنکبوتی است. سازندگان بازی، بیش از ۴۰ لباس از این شخصیت را به شکلی دقیق و زیبا طراحی کرده و حتی تعدادی لباس تازه را نیز با طراحی اختصاصی خود به آنها اضافه کرده‌اند. حالا در این لیست برتر، می‌خواهیم به معرفی ۱۵ تا از بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ بپردازیم. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


پیش از آشنایی با بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸، سر زدن به دیالوگ برتر شخصیت مرد عنکبوتی پیتر پارکر نیز خالی از لطف نیست!

هشدار: بخش‌هایی از توضیحات این لیست، حاوی اسپویل داستان اقتباس‌های مختلف مرد عنکبوتی از جمله کمیک، فیلم و حتی بازی Marvel’s Spider-Man می‌باشد؛ بنابراین اگر این اتفاق برایتان ناخوشایند است و یا بازی Marvel’s Spider-Man را تجربه نکرده‌اید، از خواندن ادامهٔ متن خودداری کنید. همچنین هیچ رتبه‌بندی خاصی در این لیست وجود ندارد و اعداد کنار هر تیتر، به‌خاطر قالب لیست برتر هستند.
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Armored Advanced
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Armored Advanced

۱- لباس Armored Advanced (زرهی پیشرفته)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: بازی Marvel’s Spider-Man
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: نصب نسخهٔ ۱.۱۹ یا بالاتر بازی

لباس Armored Advanced، درواقع همان لباس اصلی (پیشرفته) مرد عنکبوتی در بازی Marvel’s Spider-Man است که شامل تغییرات جالبی شده است.

لباس Armored Advanced
لباس Armored Advanced

این لباس علاوه‌بر داشتن طراحی لباس اصلی، یک پوشش زرهی جذاب با ترکیب رنگ سیاه، طوسی و سفید نیز دارد. همچنین چشم‌های آن برخلاف لباس اصلی، متحرک نیستند که احتمالاً مربوط به پوشش زرهی اطراف آنها باشد. علاوه‌بر این، یکی از نکات جالب دربارۀ لباس Armored Advanced این است که رنگ‌بندی و فرم کلی آن، شباهت خاصی به کنسول پلی‌استیشن ۵ دارد و با توجه به انحصاری بودن بازی برای سونی و عرضۀ ریمستر آن برای پلی‌استیشن ۵، ممکن است واقعاً الهاماتی از آن داشته باشد.

لازم به ذکر است که لباس Armored Advanced، از لباس‌های اختصاصی بازی Marvel’s Spider-Man است و شامل قدرت خاصی نمی‌شود. همچنین شما می‌توانید با دریافت نسخهٔ ۱.۱۹ یا بالاتر بازی Marvel’s Spider-Man، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Future Foundation
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Future Foundation

۲- لباس Future Foundation (بنیاد آینده)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ اول از جلد اول کمیک بوک FF
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: نصب نسخهٔ ۱.۱۴ یا بالاتر بازی

پس از مرگ هیومن تورچ در شمارۀ اول از جلد اول کمیک بوک FF، مرد عنکبوتی به بنیاد آینده (گروه چهار شگفت‌انگیزان) می‌پیوندد و لباس بسیار خاصی را از آنها دریافت می‌کند. این لباس که به نام Future Foundation شناخته می‌شود، یکی از زیباترین لباس‌های مرد عنکبوتی به شمار می‌رود که توسط تیم خلاق اینسامیناک گیمز، در بازی Marvel’s Spider-Man نیز طراحی شده است.

لباس Future Foundation در کمیک بوک‌ها
لباس Future Foundation در کمیک بوک‌ها

لباس Future Foundation پوششی سفید رنگ دارد و با رنگ سیاهی که از طریق پاهای عنکبوت وسط سینۀ لباس در سرتاسر بدن پخش شده، تزئین شده است. چشم‌های لباس نیز برآمده و بسیار درشت و براق هستند. به‌طوری که در میان رنگ سفید سر لباس، بسیار زیبا به‌نظر می‌رسند.

لباس Future Foundation شامل قدرت خاصی نمی‌شود و شما می‌توانید با دریافت نسخهٔ ۱.۱۴ یا بالاتر بازی Marvel’s Spider-Man، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Upgraded
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Upgraded

۳- لباس Upgraded (ارتقا یافته)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: فیلم Spider-Man: Far From Home
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: نصب نسخهٔ ۱.۱۶ یا بالاتر بازی

پیش از آغاز نبرد نهایی مرد عنکبوتی با میستریو در فیلم Spider-Man: Far From Home، پیتر پارکر به‌خاطر در دسترس نبودن لباس Stark، دست به طراحی لباس تازه‌ای می‌زند؛ لباسی بسیار جذاب به نام Upgraded که در بازی Marvel’s Spider-Man نیز می‌توانید از آن استفاده کنید.

دیالوگ های مرد عنکبوتی - فیلم Spider-Man: Far from Home 2019 با نقش‌آفرینی تام هالند
لباس Upgraded در فیلم Spider-Man: Far From Home

این لباس شباهت‌های بسیاری به لباس Stark و لباس کلاسیک مرد عنکبوتی دارد؛ اما شامل تفاوت‌هایی نیز می‌شود. در لباس Upgraded، دقیقاً همان طراحی بخش‌های آبی رنگ لباس Stark دیده می‌شوند. با این حال در این مورد به رنگ سیاه هستند که ترکیب جذابی را درست کرده است. همچنین علامت عنکبوت وسط سینه، کوچک و سیاه رنگ است؛ اما علامت عنکبوت پشت لباس، بزرگتر و سفید رنگ طراحی شده است.

فکت: جالب است بدانید که لباس Upgraded پس از لباس‌های Stealth ،Stark ،Homemade و Iron Spider، به عنوان پنجمین لباس مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول شناخته می‌شود.

لباس Upgraded شامل قدرت خاصی نمی‌شود و شما می‌توانید با دریافت نسخهٔ ۱.۱۶ یا بالاتر بازی Marvel’s Spider-Man، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Webbed
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Webbed

۴- لباس Webbed (تار تنیده)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: فیلم Spider-Man 2002
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: نصب نسخهٔ ۱.۱۳ یا بالاتر بازی

یکی از جذاب‌ترین و خاطره‌انگیزترین لباس های مرد عنکبوتی، لباس Webbed در سه‌گانۀ کلاسیک مرد عنکبوتی سم ریمی است. این لباس که اولین بار در فیلم Spider-Man 2002 با نقش‌آفرینی توبی مگوایر به دوست‌داران مرد عنکبوتی نشان داده شد، با درخواست‌های فراوان از سوی طرفداران به بازی Marvel’s Spider-Man نیز اضافه شد و اینسامنیاک گیمز در طراحی آن، سنگ تمام گذاشت! به‌طوری که لباس Webbed در این بازی، به بهترین شکل با خاطرات شما بازی می‌کند و فرم بی‌نظیری دارد.

دیالوگ های مرد عنکبوتی - فیلم Spider-Man 2002 با نقش‌آفرینی توبی مگوایر
لباس Webbed در فیلم Spider-Man 2002

در نگاه اول، لباس Webbed در بازی کاملاً شبیه به فیلم‌های کلاسیک است. با این حال اینسامنیاک گیمز، در عین یک طراحی بسیار دقیق از این لباس، تغییرات مفید و جزئی را نیز در آن ایجاد کرده است؛ برای مثال رنگ‌بندی لباس پررنگ و گیراتر از نسخۀ اصلی تنظیم شده که جذابیت آن را دوچندان می‌کند. همچنین چشم‌های لباس زاویه‌دار و خوش‌فرم‌تر شده‌اند و شاهد علامت عنکبوت واقع‌گرایانه‌تری در پشت لباس هستیم.

فکت: جالب است بدانید که نسخهٔ سیاه رنگ لباس Webbed در فیلم Spider-Man 3 که از ترکیب آن با ونوم به وجود آمده است، طرفداران بسیار زیادی دارد!

لباس Webbed شامل قدرت خاصی نمی‌شود و شما می‌توانید با دریافت نسخهٔ ۱.۱۳ یا بالاتر بازی Marvel’s Spider-Man، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Iron Spider Armor
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Iron Spider Armor

۵- لباس Iron Spider Armor (زرۀ عنکبوت آهنی)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ ۵۲۹ از جلد اول کمیک بوک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: انجام ماموریت Bring the Hammer Down (هشتمین و آخرین ماموریت در دومین DLC داستانی بازی به نام The City That Never Sleeps: Turf Wars)

در طی رویداد جنگ داخلی انتقام‌جویان در شمارۀ ۵۲۹ از جلد اول کمیک بوک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز، تونی استارک از لباسی فوق‌العاده به نام Iron Spider Armor رونمایی و آن را به پیتر پارکر تقدیم می‌کند. علی‌رغم جذابیت و خاص بودن این لباس، تابحال شاهد حضور آن در فیلم‌های مرد عنکبوتی نبوده‌ایم. با این حال، اینسامنیاک گیمز آن را برای بازی Marvel’s Spider-Man طراحی کرده و در دسترس طرفداران قرار داده است.

لباس Iron Spider Armor در کمیک بوک‌ها
لباس Iron Spider Armor در کمیک بوک‌ها

لباس Iron Spider Armor، کاملاً نسخه‌ای از لباس مرد آهنی است که برای فرم مرد عنکبوتی و قابلیت‌های او طراحی شده است. بدین ترتیب، با لباسی آهنین طرف هستیم که با رنگ قرمز پوشیده شده و بخش‌هایی از آن مانند چشم‌ها، علامت عنکبوت، بخشی از دست و پاها و… نیز با رنگ طلایی تزئین شده‌اند. همچنین برای تطبیق بیشتر این لباس با لباس مرد آهنی، راکتوری در قفسۀ سینه و دافعه‌هایی آبی رنگ بر روی کف دست و پاها قرار گرفته‌اند که همه و همه به همراه یکدیگر، جلوه‌ای بسیار جذاب را برای این لباس رقم زده‌اند.

اگرچه این لباس شامل قدرت خاصی نمی‌شود، با قرار دادن بازوهای آهنی لباس Iron Spider بر روی آن، می‌توانید فرم اصلی لباس در کمیک بوک‌ها را تکمیل کرده و علاوه‌بر استفاده از قدرت بازوها، زیبایی لباس را با رنگ‌بندی طلایی آنها دوچندان کنید! همچنین شما می‌توانید با انجام ماموریت Bring the Hammer Down در دومین DLC داستانی بازی به نام Turf Wars، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Aaron Aikman Armor
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Aaron Aikman Armor

۶- لباس Aaron Aikman Armor (زرۀ آرون آیکمن)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ سوم از جلد اول کمیک بوک لبهٔ دنیای عنکبوتی
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: انجام ماموریت Old Friends (اولین ماموریت در سومین DLC داستانی بازی به نام The City That Never Sleeps: Silver Lining)

داستان شمارۀ سوم از جلد اول کمیک بوک لبهٔ دنیای عنکبوتی، روایتگر زندگی نسخه‌ای از مرد عنکبوتی به نام آرون آیکمن است. او برای محافظت از شهر خود در برابر شروری به نام Red Eye، لباسی جذاب و مدرن را برای خودش طراحی می‌کند که طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است. در همین راستا، این لباس که Aaron Aikman Armor نام دارد، در بازی Marvel’s Spider-Man نیز طراحی شده است.

لباس Aaron Aikman Armor در کمیک بوک‌ها
لباس Aaron Aikman Armor در کمیک بوک‌ها

لباس Aaron Aikman Armor، با الهام از لباس کلاسیک مرد عنکبوتی در کمیک بوک‌ها طراحی شده است. با این همه حال، تکنولوژی‌های بسیاری در آن به‌کار رفته و به نوعی، حالتی رباتیک و مدرن دارد. همچنین ترکیب رنگ لباس، قرمز و آبی جذابی است و حسابی برق می‌زند! علاوه‌بر این، بخش‌های قرمز رنگ پوششی آهنین دارند و بعضی از بخش‌های آبی رنگ، حالتی پارچه‌ای که تناقض جالبی را ایجاد کرده است. سر لباس نیز حالت دایره‌ای شکل خاصی دارد و در کنار چشم‌های آن، چند چشم کوچک تزئینی و زیبا دیده می‌شوند.

لباس Aaron Aikman Armor شامل قدرت خاصی نمی‌شود و شما می‌توانید با انجام ماموریت Old Friends در سومین DLC داستانی بازی به نام Silver Lining، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Into the Spider-Verse
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Into the Spider-Verse

۷- لباس Into the Spider-Verse (به درون دنیای عنکبوتی)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse
 • قدرت خاص: ندارد
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: انجام تمام ماموریت‌های اصلی، فرعی و در سطح شهری سومین DLC داستانی بازی به نام The City That Never Sleeps: Silver Lining

انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse، در سال ۲۰۱۸ منتشر و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین اقتباس‌های شخصیت مرد عنکبوتی شد. این اثر سبک گرافیکی خاص و جذابی دارد و از لحاظ داستانی، به سراغ نسخه‌های مختلف مرد عنکبوتی در دنیاهای موازی می‌رود؛ اما تمرکز اصلی آن، بر روی شخصیت مرد عنکبوتی مایلز مورالز است. در این بین، پیتر پارکر یا همان مرد عنکبوتی اصلی نیز در این انیمیشن حضور دارد. در همین راستا، اینسامنیاک گیم نیز از این فرصت استفاده کرده و لباس مرد عنکبوتی این انیمیشن محبوب را به بازی خود اضافه کرده است.

انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse
انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse

این لباس که Into the Spider-Verse نام دارد، همان لباس اصلی و کلاسیک مرد عنکبوتی است که به سبک گرافیکی تازه‌ای، ارائه شده است. به‌طوری که رنگ‌بندی لباس، به شدت پررنگ و گیرا تنظیم شده تا کاملاً مناسب با سبک یک انیمیشن باشد. همچنین برخلاف دیگر لباس‌ها، اینسامنیاک گیمز دست به تغییر فرم بدنی این لباس مطابق با پیتر پارکر اصلی بازی نزده تا اصالت انیمیشن نیز حفظ شود و بازیکن، حس بهتری داشته باشد. چشم‌ها نیز بسیار درشت‌تر از دیگر لباس‌ها هستند و کاملاً حس انیمیشنی آن را القا می‌کنند.

در نهایت می‌توان گفت که لباس Into the Spider-Verse، یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man است و اینسامنیاک گیمز، آن را دقیق و به زیبایی هرچه تمام‌تر طراحی کرده است. همچنین این لباس شامل قدرت خاصی نمی‌شود و شما می‌توانید با انجام تمام ماموریت‌های اصلی، فرعی و در سطح شهری سومین DLC داستانی بازی به نام Silver Lining، آن را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Iron Spider
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Iron Spider

۸- لباس Iron Spider (عنکبوت آهنی)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: فیلم Spider-Man: Homecoming
 • قدرت خاص: بازوهای آهنی در پشت لباس
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با رسیدن به سطح ۳۱ و خرید آن با سه Base Token، سه Challenge Token و چهار Crime Token

در شمارهٔ پنج لیست، به لباس Iron Spider Armor اشاره کردیم و گفتیم که تونی استارک این لباس را در طی رویداد جنگ داخلی کمیک بوک‌ها برای پیتر پارکر می‌سازد. با این همه حال، شکل و شمایل این لباس در دنیای سینمایی مارول شامل تغییراتی شده و در فیلم Spider-Man: Homecoming، با لباس تازه‌ای به نام Iron Spider مواجه می‌شویم؛ اما اینسامنیاک گیمز، تنها به طراحی یکی از این دو لباس بسنده نکرده و خوشبختانه، هردوی آنها در بازی در دسترس هستند.

در فیلم Spider-Man: Homecoming، چیز زیادی از لباس Iron Spider نمی‌بینیم. با این حال، مرد عنکبوتی در کل زمان فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame، از این لباس استفاده می‌کند و می‌توانیم شکل و قابلیت‌هایش را تماشا کنیم.

لباس Iron Spider در فیلم Avengers: Infinity War
لباس Iron Spider در فیلم Avengers: Infinity War
فکت: جالب است بدانید که لباس Iron Spider در فیلم‌های مرد عنکبوتی، واقعاً ساخته نشده و به شکل کامپیوتری بر روی بدن تام هالند قرار گرفته است!

لباس Iron Spider برخلاف ظاهر اولیهٔ خود در کمیک بوک‌ها، سعی کرده تا به اصالت خود مرد عنکبوتی بازگردد و کاملاً یک طرح تازه از لباس مرد آهنی نباشد. و حالا به نوعی، شاهد ترکیبی از شکل و شمایل کلاسیک مرد عنکبوتی با قابلیت‌ها و سبک لباس مرد آهنی هستیم که جلوهٔ خاص و جالبی دارد. این لباس از رنگ‌بندی آبی و قرمز تیره با رگه‌هایی طلایی در سرتاسر خود برخوردار است. همچنین چشم‌ها بسیار پرنور هستند و در میان تیرگی لباس، حسابی می‌درخشند. علامت عنکبوت نیز بسیار درشت و مدرن طراحی شده است و پاهایش تا پشت لباس کشیده می‌شوند.

لباس Iron Spider شامل قدرت بازوهای آهنی در پشت لباس نیز می‌شود که به کمک آنها، می‌توانید با قدرت بیشتری به دشمنان حمله کنید و مانند یک عنکبوت واقعی، به شکل دقیق‌تری دور و اطراف خود را در نظر داشته باشید. همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از رسیدن به سطح ۳۱ و خرید آن با سه Base Token، سه Challenge Token و چهار Crime Token، از آن استفاده کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Stark
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Stark

۹- لباس Stark (استارک)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: فیلم Captain America: Civil War
 • قدرت خاص: ربات عنکبوتی دستیار
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با رسیدن به سطح ۹ و خرید آن با یک Base Token، سه Crime Token و یک Research Token

در طی رویداد جنگ داخلی در فیلم Captain America: Civil War، پیتر پارکر با تونی استارک ملاقاتی می‌کند تا بیشتر دربارۀ قدرت‌های خود بفهمد. در این بین، اوضاع طوری پیش می‌رود که تونی استارک، پیتر پارکر را پیش خود استخدام کرده و لباسی جالب به نام Stark را نیز به او هدیه می‌کند.

لباس Stark در فیلم Spider-Man: Homecoming
لباس Stark در فیلم Spider-Man: Homecoming

لباس Stark را می‌توان نسخه‌ای تغییریافته و مدرن‌شده از لباس کلاسیک مرد عنکبوتی در دنیای کمیک‌ها دانست که واقعاً هم جذابیت بسیاری دارد. این لباس، از رنگ‌بندی قرمز و آبی روشن و دلنشینی برخوردار است و چشم‌های آن، حالت برجسته و جمع و جوری دارند. طراحی علامت عنکبوت لباس نیز به‌جای واقع‌گرایانه بودن، مانند یک عنکبوت دیجیتالی بسیار کوچک شده و در نوع خود جالب است.

لباس Stark شامل قدرت ربات عنکبوتی دستیار نیز می‌شود که به کمک آن، می‌توانید از خیر نابود کردن برخی از دشمنان بگذرید و تمرکزتان را تنها بر روی تعدادی از آنها قرار دهید. چراکه دستیار عنکبوتی شما، با پرتاب کردن گلوله‌های الکترونیکی، آسیب قابل‌توجهی به دشمنان اطرافتان می‌زند و کار شما را در مبارزات آسان‌تر می‌کند. همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از رسیدن به سطح ۹ و خرید آن با یک Base Token، سه Crime Token و یک Research Token، از آن استفاده کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Stealth یا Big Time
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Stealth یا Big Time

۱۰- لباس Stealth یا Big Time (مخفی‌کاری یا زمان بزرگ)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ ۶۵۰ از جلد اول کمیک بوک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز
 • قدرت خاص: مخفی شدن از دید دشمنان
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با رسیدن به سطح ۲۳ و خرید آن با دو Base Token، چهار Challenge Token و سه Landmark Token

در شمارۀ ۶۵۰ از جلد اول کمیک بوک مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز، پیتر پارکر برای مبارزه با هاب گابلین، لباسی به نام Stealth یا Big Time را می‌سازد تا بتواند با جیغ‌های صوتی او مبارزه کند. پیتر لباس را طوری طراحی می‌کند تا نور و صدای اطرافش، به سمت لباس جذب شده و نامرئی شوند. در نهایت نیز این لباس را به کین پارکر، کلون (همزاد) خود هدیه می‌دهد تا از آن استفاده کند.

لباس Stealth یا Big Time در کمیک بوک‌ها با رنگ‌های مختلف
لباس Stealth یا Big Time در کمیک بوک‌ها با رنگ‌های مختلف

لباس Stealth به معنای واقعی کلمه، خاص و زیبا است! سرتاسر این لباس با پوششی سیاه رنگ و چرمی‌گونه پوشیده شده و در میان آن، رنگ سبز فسفری جذابی خودنمایی می‌کند. بخش اعظمی از این رنگ، از طریق علامت عنکبوت وسط سینه در سرتاسر بدن پخش شده و بخشی دیگر، در چشمان درشت و خوش‌فرم لباس قرار دارند. همچنین جالب است بدانید که اندکی از روشنایی این رنگ، بر فضای اطراف مرد عنکبوتی نیز منعکس می‌شود و جلوه‌ای زیبا را درست می‌کند. علاوه‌بر این، تنها رنگ‌بندی خاص این لباس سبز فسفری نیست و در کمیک بوک‌ها، لباس با توجه به شرایط تغییر رنگ می‌دهد که متاسفانه، اینسامنیاک گیمز این قابلیت را طراحی نکرده است.

لباس Stealth شامل قدرت مخفی شدن از دید دشمنان نیز می‌شود که به کمک آن، می‌توانید به سبک مخفی‌کاری دشمنان خود را از بین ببرید تا به شکل دسته‌جمعی به شما حمله نکنند. همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از رسیدن به سطح ۲۳ و خرید آن با دو Base Token، چهار Challenge Token و سه Landmark Token، از آن استفاده کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Anti-Ock
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Anti-Ock

۱۱- لباس Anti-Ock (ضد دکتر اختاپوس)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: بازی Marvel’s Spider-Man
 • قدرت خاص: سریع‌تر پر شدن وب‌شوترها
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: انجام ماموریت Pax in Bello (آخرین ماموریت اصلی در داستان بازی)

در آخرین ماموریت بازی Marvel’s Spider-Man به نام Pax in Bello، پیتر پارکر برای مبارزه با دکتر اختاپوس، لباسی زرهی و خاص به نام Anti-Ock را می‌سازد تا از خود در برابر چنگ‌های سرسخت او محافظت کند. این لباس در سبک لباس Armored Advanced که در شمارۀ یک لیست به آن اشاره کردیم است و به نوعی، نسخه‌ای زرهی از لباس پیشرفتۀ مرد عنکبوتی به‌شمار می‌رود. البته این لباس با سبک لباس دکتر اختاپوس در بازی نیز ترکیب شده و به این نکته اشاره دارد که برای مبارزه با این شرور طراحی شده است.

نسخهٔ آسیب‌دیدهٔ لباس Anti-Ock
نسخهٔ آسیب‌دیدهٔ لباس Anti-Ock

رنگ‌بندی لباس Anti-Ock از پوششی سیاه رنگ به همراه بخش‌هایی زرد رنگ و نورانی تشکیل شده و کاملاً شبیه به لباس دکتر اختاپوس است. علامت عنکبوت و چشم‌های لباس نیز زرد رنگ و به ترتیب، شبیه به لباس پیشرفته و Webbed هستند و در میان پوشش تاریک لباس می‌درخشند.

لازم به ذکر است که لباس Anti-Ock، از لباس‌های اختصاصی بازی Marvel’s Spider-Man است و شامل قدرت سریع‌تر پر شدن وب‌شوترها نیز می‌شود. این قدرت به شما کمک می‌کند تا زودتر از تارهای خود استفاده کرده و سریعاً دشمنان خود را گرفتار آنها کنید. همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با انجام ماموریت Pax in Bello یا همان آخرین ماموریت اصلی داستان بازی، این لباس را به‌طور رایگان دریافت کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Vintage Comic Book
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Vintage Comic Book

۱۲- لباس Vintage Comic Book (قدیمی کمیک بوک)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ ۱۵ از جلد اول کمیک بوک فانتزی شگفت‌انگیز
 • قدرت خاص: توهین کردن به دشمنان!
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با رسیدن به سطح ۴۱ و خرید آن با چهار Backpack Token، چهار Challenge Token و چهار Crime Token

در شمارۀ ۱۵ از جلد اول کمیک بوک فانتزی شگفت‌انگیز، استن لی و استیو دیتکو مرحوم، قهرمانی را به مردم معرفی کردند که امروزه به عنوان نمادی از کل ابرقهرمانان تخیلی به‌شمار می‌رود. این قهرمان، نوجوانی درس‌خوان به نام پیتر پارکر است که به همراه عمو و زن عموی خود، زندگی عادی را می‌گذراند؛ اما پس از اینکه یک عنکبوت جهش‌یافته او را نیش می‌زند، تبدیل به تارزن و مرد عنکبوتی معروف شهر نیویورک می‌شود. او لباسی آبی و قرمز با طرح‌هایی سیاه از تارهای عنکبوت می‌پوشد که امروز با نام لباس کلاسیک و اصلی مرد عنکبوتی شناخته می‌شود. و حالا، آیا به‌نظر شما ممکن است که چنین لباسی با پیشینۀ مهم خود، در بازی Marvel’s Spider-Man وجود نداشته باشد؟!

لباس Vintage Comic Book، همان لباس کلاسیک و اصلی مرد عنکبوتی است که در بازی Marvel’s Spider-Man، به شکل کمیک بوکی طراحی شده است! بله درست خواندید؛ این لباس نیز مانند لباس Into the Spider-Verse در شمارۀ هفت لیست، لباسی خارج از واقعیت است و با طرحی انیمیشنی ارائه می‌شود.

لباس کلاسیک مرد عنکبوتی در کمیک بوک‌ها
لباس کلاسیک مرد عنکبوتی در کمیک بوک‌ها

این لباس، جدا از شکل و فرم اصلی لباس کلاسیک مرد عنکبوتی، سایه‌هایی را در بخش‌های مختلف خود شامل می‌شود که به شکل فوق‌العاده‌ای حس کمیک بوک‌ها و اصالت مرد عنکبوتی را به بازیکن القا می‌کند. همچنین چشم‌های لباس برخلاف دیگر لباس‌ها، تغییر شکل می‌دهند(!) تا دقیقاً شبیه به کمیک بوک‌ها و انیمیشن‌های ساخته‌شده از مرد عنکبوتی باشند. علاوه‌بر این، در این لباس شاهد وب‌شوترهای واقع‌گرایانه و همیشگی مرد عنکبوتی بر روی دست‌هایش نیستیم و تارها، مستقیماً از دست پیتر پارکر خارج می‌شوند.

در نهایت می‌توان گفت که لباس Vintage Comic Book، یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man است و اینسامنیاک گیمز، آن را دقیق و به زیبایی هرچه تمام‌تر طراحی کرده است. این لباس شامل قدرت توهین کردن به دشمنان نیز می‌شود که به کمک آن، می‌توانید حواس دشمنان خود را پرت و اعصاب آنها را خرد کنید! همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از رسیدن به سطح ۴۱ و خرید آن با چهار Backpack Token، چهار Challenge Token و چهار Crime Token، از آن استفاده کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Scarlet Spider
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Scarlet Spider

۱۳- لباس Scarlet Spider (اسکارلت عنکبوت)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ ۱۱۸ از جلد اول کمیک بوک تار مرد عنکبوتی
 • قدرت خاص: ساخت هولوگرام‌های گمراه‌کننده
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با رسیدن به سطح ۴ و خرید آن با سه Crime Token و دو Landmark Token

بن ریلی، یکی از معروف‌ترین کلون‌های پیتر پارکر است که اولین بار در شمارۀ ۱۱۸ از جلد اول کمیک بوک تار مرد عنکبوتی معرفی شد. این شخصیت که قابلیت‌هایی کاملاً شبیه به پیتر پارکر دارد، پس از دزدیدن یک هودی و ترکیب آن با لباسی قرمز رنگ، لباس خاص خود را ساخت و تبدیل به Scarlet Spider شد.

لباس Scarlet Spider در کمیک بوک‌ها
لباس Scarlet Spider در کمیک بوک‌ها

لباس Scarlet Spider، کاملاً متفاوت با دیگر لباس‌های مرد عنکبوتی طراحی شده و سبک خودمانی دارد. به‌طوری که کل لباس، یک بافت ساده و قرمز رنگ به همراه یک هودی آبی رنگ است که وسط آن، با علامت عنکبوتی اسپری‌شده تزئین شده است. همچنین لباس به یک کمربند، دو پابند و دو وب‌شوتر بزرگ نیز مجهز است که بر روی آن، نمایان هستند.

لباس Scarlet Spider شامل قدرت ساخت هولوگرام‌های گمراه‌کننده نیز می‌شود که به کمک آن، می‌توانید حواس دشمنان را تا مدت زمان کوتاهی به سمت نسخه‌های هولوگرامی خود پرت کرده و به آسانی، آنها را نابود کنید. همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از رسیدن به سطح ۴ و خرید آن با سه Crime Token و دو Landmark Token، از آن استفاده کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Classic
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Classic

۱۴- لباس Classic (کلاسیک)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: شمارۀ ۱۵ از جلد اول کمیک بوک فانتزی شگفت‌انگیز
 • قدرت خاص: پرتاب سریع تار به جهت‌های مختلف
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با انجام ماموریت Something Old, Something New (پنجمین ماموریت اصلی بازی) و خرید آن با دو Backpack Token و دو Crime Token

همان‌طور که در شمارهٔ ۱۲ لیست گفتیم، لباس کلاسیک و اصلی مرد عنکبوتی به شکل کمیک بوکی در بازی Marvel’s Spider-Man وجود دارد؛ اما این دلیل نمی‌شود که استودیو خلاقی مانند اینسامنیاک گیمز، به سراغ طراحی نسخهٔ واقعی این لباس نرفته باشد! درواقع در همان اولین ماموریت بازی، ما پیتر پارکر را با این لباس می‌بینیم؛ اما پس از آسیب دیدن آن در هنگام انجام ماموریت و مبارزه با ویلسون فیسک، پیتر لباس تازه‌ای را برای خود می‌سازد که همان لباس پیشرفته و اصلی بازی Marvel’s Spider-Man است. البته ما باز هم می‌توانیم به لباس کلاسیک مرد عنکبوتی دسترسی داشته باشیم؛ چراکه پیتر آن را تعمیر می‌کند و در بازی، هم نسخهٔ آسیب‌دیده و هم نسخهٔ تعمیرشدهٔ آن در دسترس هستند.

لباس کلاسیک در این بازی، بسیار زیبا و چشم‌نواز طراحی شده است. البته که شکل و شمایل کلی آن مانند لباس Vintage Comic Book است؛ اما از لحاظ رنگ‌بندی و بازطراحی لباس برای واقعیت، اینسامنیاک گیمز به خوبی کار خود را انجام داده و حس اصالت مرد عنکبوتی را به بهترین شکل به بازیکن القا می‌کند.

دقت به جزئیات در طراحی ماسک لباس Classic!
دقت به جزئیات در طراحی ماسک لباس Classic!

این لباس برخلاف لباس Vintage Comic Book، رنگ‌بندی پخته‌تر و واقع‌گرایانه‌تری دارد که حس صمیمیت و سادگی مرد عنکبوتی را منتقل می‌کند. علامت عنکبوت وسط سینه نیز کوچک و واقع‌گرایانه و علامت عنکبوت پشت لباس، بزرگ و فانتزی طراحی شده است. چشم‌ها هم خوش‌فرم و زیبا هستند و در اینجا شاهد وب‌شوترهای مرد عنکبوتی نیز هستیم.

در نهایت می‌توان گفت که لباس کلاسیک، یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین لباس‌های بازی Marvel’s Spider-Man است و اینسامنیاک گیمز، آن را دقیق و به زیبایی هرچه تمام‌تر طراحی کرده است. این لباس شامل قدرت پرتاب سریع تار به جهت‌های مختلف نیز می‌شود که به کمک آن، می‌توانید با یک پرش ناگهانی و چرخشی جذاب، تمام دشمنان خود را تارپیچی کنید! همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از انجام ماموریت Something Old, Something New و خرید آن با دو Backpack Token و دو Crime Token، از آن استفاده کنید.

بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی - لباس Advanced
بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی – لباس Advanced

۱۵- لباس Advanced (پیشرفته)

 • اولین حضور در دنیای مرد عنکبوتی: بازی Marvel’s Spider-Man
 • قدرت خاص: سریع‌تر پر شدن درجهٔ تمرکز
 • گیم‌پلی:

 • نحوۀ دریافت: باز کردن لباس با انجام ماموریت Something Old, Something New (پنجمین ماموریت اصلی بازی) و خرید آن با یک Backpack Token و دو Crime Token

همان‌طور که در بخش‌های مختلفی از این لیست اشاره کردیم، لباس Advanced یا همان پیشرفته، لباس اصلی مرد عنکبوتی در بازی Marvel’s Spider-Man است. این لباس در نمایش‌های اولیۀ اینسامنیاک گیمز پیش از عرضۀ بازی، مورد انتقادات بسیاری قرار گرفت؛ اما پس از انتشار بازی، مخاطبان این اثر به این نکته پی بردند که لباس Advanced، اصل هویت و ریشۀ پیتر پارکر در بازی Marvel’s Spider-Man است و اینسامنیاک گیمز نیز خلاقیت بسیاری را در طراحی آن به‌کار برده است.

همچنین اگر یادتان باشد، در شمارۀ ۱۴ لیست به این نکته اشاره کردیم که در بازی، اولین بار مرد عنکبوتی را با لباس کلاسیک می‌بینیم؛ اما پس از آسیب دیدن آن در هنگام مبارزه با ویلسون فیسک، به سراغ ساخت لباس تازه‌ای می‌رود و لباس Advanced، به وجود می‌آید. با این حال، جالب است بدانید که طراحی و ایدۀ این لباس از پیتر نیست؛ بلکه دکتر اختاپوس ایدۀ آن را داده است! درواقع، پیتر برای تعمیر لباس کلاسیک به آزمایشگاه دکتر اختاپوس می‌رود. در همین زمان، ناگهان دکتر از راه می‌رسد و پس از دیدن لباس، به هویت مرد عنکبوتی پی می‌برد. با این حال، پیتر را «طراح لباس مرد عنکبوتی» خطاب می‌کند تا باعث نگرانی او نشود. او همچنین قول می‌دهد که این راز را پیش خود نگه‌دارد و آنجا را ترک می‌کند.

لباس Advanced
لباس Advanced

پیتر شروع به فکر برای تعمیر لباس می‌کند. در این بین، ناگهان از خستگی خوابش می‌برد و پس از بیدار شدن، متوجه می‌شود که دکتر ایمیلی برای او فرستاده است. در این ایمیل، دکتر اختاپوس طرحی خاص و مدرن از لباس مرد عنکبوتی را برای پیتر ارائه می‌کند که از ایده‌های خودش در طراحی آن استفاده کرده است. او همچنین عنوان می‌کند که با توجه به نقش مهم مرد عنکبوتی در تضمین امنیت زندگی مردم، دوست دارد تا با این کار به او کمک کند. در ادامه نیز پیتر لباس را طبق طرح می‌سازد و پس از پوشیدن آن، وارد سطح شهر می‌شود. اینجاست که برای اولین بار، لباس زیبا و خاص Advanced را در بازی می‌بینیم و متوجه داستان پشت آن می‌شویم.

اما از این‌ها هم که بگذریم، به طراحی لباس می‌رسیم. وقتی که به لباس Advanced نگاه می‌کنید، به‌یاد لباس کلاسیک مرد عنکبوتی می‌افتید؛ اما زمانی که بیشتر به آن دقت می‌کنید، حس می‌کنید که عناصر تازه و جذابی نیز به همان لباس اضافه شده و در عین مدرن شدن، حتی می‌تواند جایگزین مناسبی برای لباس اصلی مرد عنکبوتی باشد!

طراحی‌های اولیهٔ لباس Advanced
طراحی‌های اولیهٔ لباس Advanced

رنگ‌بندی لباس، کاملاً به لباس کلاسیک نزدیک است؛ اما اولین تفاوت مهمی که در میان لباس Advanced و کلاسیک دیده می‌شود، عنکبوت وسط سینه است. در این لباس، عنکبوت نمادین لباس مرد عنکبوتی، با رنگ سفید طراحی شده و بسیار بزرگ است. برخلاف لباس کلاسیک که علامت عنکبوتی کوچک و سیاه رنگ دارد. البته استفاده از عناصر تازه به همین‌جا ختم نمی‌شود و در بخش‌های دیگری مانند مشت و پا نیز شاهد مدرن‌تر شدن سبک طراحی و استفاده از رنگ سفید هستیم. همچنین این لباس نسبت به لباس کلاسیک، از تکنولوژی‌های بیشتری برخوردار است و پیتر پارکر به کمک آنها، می‌تواند با دقت اطراف خود را بررسی کند و از اتفاقات مختلف به بهترین شکل باخبر شود.

طبق گفتۀ کارکنان اینسامنیاک گیمز، لباس Advanced طوری طراحی شده است که وقتی آن را می‌بینید، به‌یاد این استودیو بازی‌سازی و بازی Marvel’s Spider-Man بیفتید؛ نه فقط شخصیت مرد عنکبوتی و یا اقتباس‌های دیگر آن!

لازم به ذکر است که لباس Advanced، از لباس‌های اختصاصی بازی Marvel’s Spider-Man است و شامل قدرت سریع‌تر پر شدن درجهٔ تمرکز نیز می‌شود. این قدرت به شما کمک می‌کند تا زودتر از فینیشرها و بهبود وضعیت سلامتی استفاده کنید. همچنین پس از باز شدن این قابلیت برای شما، می‌توانید آن را برای لباس‌های دیگر نیز با طراحی خاص آنها قرار دهید و لذت ببرید. در نهایت نیز شما می‌توانید با باز کردن لباس پس از انجام ماموریت Something Old, Something New و خرید آن با یک Backpack Token و دو Crime Token، از آن استفاده کنید.


جمع‌بندی

این هم از لیست برتر ۱۵ تا از بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ که به پایان رسید. در نهایت پس از دیدن این لیست و محتویات آن، می‌توان به این نکته پی برد که وقتی اینسامنیاک گیمز بر روی بخش ساده‌ای مانند لباس‌ها، به این شکل و دقت مانور داده است، پس بازی Marvel’s Spider-Man قطعاً استحقاق خطاب شدن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی ابرقهرمانانه را دارد. ما نیز امیدواریم که اینسامنیاک گیمز، به ساخت بازی‌های این مجموعه ادامه دهد و باز هم دل طرفداران تارزن خوش‌نام شهر نیویورک را شاد کند!

منبع کمکی: Marvel’s Spider-Man Wiki

نظرسنجی

بهترین لباس بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ از نظر شما کدام است؟

دیدن نتایج

لودینگ ... لودینگ ...

دوست اسمارتینی!

 • بهترین لباس بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ از نظر تو کدومه؟ یادت نره توی نظرسنجی شرکت کنی!
 • فکر می‌کنی جای کدوم لباس توی این لیست خالیه؟
 • بازی Marvel’s Spider-Man رو تجربه کردی؟ نظرت درباره‌ش چیه؟
 • نظرت دربارۀ مقالات بازی و لیست برترهای اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
 • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
 • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

دیالوگ برتر: بهترین سخنان لیونل مسی – Lionel Messiسهیل کوهی اصفهانی
معرفی و بررسی انیمه بل (Belle) – شاهکاری در قالب داستانی احساسی – حباب
برندگان مراسم The Game Awards 2021 مشخص شدند – It Takes Two در مقام بهترین بازی سال – سید متین فقهی
میمز: میم های خنده دار انیمه اتک آن تایتان به زبان شیرین فارسی! – Attack on Titan – حباب
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.