اواخر سال ۲۰۱۸ بود که اینسامنیاک گیمز، بازی Marvel’s Spider-Man را به انحصار سونی و پلی‌استیشن ۴ عرضه کرد. طرفداران و منتقدان، عاشق این بازی شدند و فروش فوق‌العادۀ آن، باعث شد که اینسامنیاک گیمز به فکر دنبالۀ آن بیوفتد. این شد که در سال ۲۰۲۰، بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales به عنوان یک دنبالۀ کوتاه برای بازی قبلی عرضه شد. این بازی نیز موفقیت‌های بسیاری را برای سونی و اینسامنیاک گیمز به ارمغان آورد و در پی آن، قطعاً انتظار می‌رفت که یک نسخۀ بلند دیگر مانند نسخۀ اول بازی در حال توسعه باشد. حالا همانطور که انتظار می‌رفت، در جریان مراسم پلی‌استیشن شوکیس ۲۰۲۱، اینسامنیاک گیمز بازی Marvel’s Spider-Man 2 را با پخش تریلری معرفی کرد. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


مدت زمان بسیاری بود که سونی، در هیچ‌یک از مراسم گیمینگ شرکت نمی‌کرد و اطلاعات زیادی از پروژه‌های در حال توسعۀ خود به اشتراک نمی‌گذاشت؛ اما همه می‌دانستند که این سکوت و آرامش سونی، همان آرامش قبل از طوفان است و بزودی، شاهد رونمایی‌های بزرگ و جذاب او از پروژه‌هایش خواهیم بود.

در نهایت نیز موجبات این اتفاق فراهم شد. سونی قول برگزاری مراسم خصوصی پلی‌استیشن شوکیس را در اواخر تابستان به جامعۀ گیمینگ داد. حالا که دارید این متن را می‌خوانید، پلی‌استیشن شوکیس برگزار شده است و یکی از مهم‌ترین اتفاقات آن، معرفی بازی Marvel’s Spider-Man 2 با پخش تریلری جذاب است! پیشنهاد می‌کنم که ابتدا این تریلر هیجان‌انگیز را تماشا کنید:

همانطور که تماشا کردید، اینسامنیاک گیمز نتیجۀ دو بازی گذشتۀ خود را با یکدیگر ترکیب کرده و قرار است که شاهد بازی بزرگی باشیم. بیشتر زمان تریلر، شاهد همکاری دو ابرقهرمان عنکبوتی داستان هستیم و این حرکت، ممکن است اشاره‌ای به دونفره بودن بازی داشته باشد. البته که این حدس فعلاً در حد شایعه‌ای بیشتر نیست و ممکن است تنها قابلیت سوییچ شدن در میان دو شخصیت وجود داشته باشد.

حضور ونوم و دیگر دشمنان قدیمی مرد عنکبوتی در بازی Marvel’s Spider-Man 2

در ادامه نیز، با سوپرایز بزرگ اینسامنیاک گیمز مواجه می‌شویم! پس از آنکه پیتر پارکر در نسخۀ اول بازی با شش خبیث درگیر شد و مایلز مورالز نیز در بازی کوتاه خود با یکی از دشمنان جدید این مجموعه جنگید، حالا نوبت به یکی از قدیمی‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی، یعنی ونوم رسیده است. ما در صحنه‌ای کوتاه، چهرۀ او را مشاهده می‌کنیم و صدایش را می‌شنویم؛ اما جدا از ونوم، صدای شخصیت دیگری را نیز در طول تریلر می‌شنویم که به‌نظر می‌آید یکی از دشمنان قدیمی دیگر مرد عنکبوتی، یعنی کریون شکارچی باشد که قرار است با ونوم همکاری کند.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 با پخش تریلری معرفی شد - ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 حضور خواهد داشت!
بازی Marvel’s Spider-Man 2 با پخش تریلری معرفی شد – ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 حضور خواهد داشت!

جدا از شخصیت‌های معرفی‎‎‌شده، این احتمال نیز وجود دارد که یکی از مشهورترین، بهترین و قدیمی‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی، یعنی گرین گابلین نیز در بازی به عنوان دشمن اصلی دو مرد عنکبوتی داستان وجود داشته باشد. چراکه در نسخۀ اول این سری نیز، دکتر اختاپوس در تریلرهای اولیه نشان داده نشد و دشمنان دیگری را دیدیدم؛ اما در نهایت، متوجه شدیم که دشمن اصلی بازی، دکتر اختاپوس است.

در کل از لحاظ داستانی، قطعاً با بازی پربار و جذابی مواجه خواهیم بود و شاهد یک درگیری قدیمی و ریشه‌دار هستیم؛ اما جدا از این، به‌نظر می‌آید که بازی Marvel’s Spider-Man 2، تنها برای دارندگان پلی‌استیشن ۵ منتشر خواهد شد و خبری از پشتیبانی از پلی‌استیشن ۴ نیست. این اتفاق خبر خوشی برای طرفدارانی است که نگران افت کیفیت بازی‌ها به‌خاطر پشتیبانی بیش از حد از کنسول‌های نسل گذشته بودند. سونی هم با این حرکت نشان داد که کم‌کم، وقت کوچ کامل گیمرها به نسل نهم کنسول‌های بازی است.

در آخر نیز تاریخ انتشار بازی را در زمانی نامشخص از سال ۲۰۲۳ مشاهده می‌کنیم. این تاریخ نشان می‌دهد که بازی هنوز در ابتدای راه توسعۀ خود قرار دارد و فعلاً باید برای عرضۀ آن صبر کنیم.

معرفی بازی Marvel’s Wolverine در جریان مراسم شوکیس ۲۰۲۱ سونی!

اما اگر از معرفی Marvel’s Spider-Man 2 نیز بگذریم، جالب است بدانید که اینسامنیاک گیمز، سوپرایزی دیگر نیز در مراسم شوکیس ۲۰۲۱ سونی داشت. پیشنهاد می‌کنم که قبل از هر چیز، تریلر زیر را تماشا کنید:

بله، همان‌طور که تماشا کردید، قرار است شاهد حضور ولورین، یکی از محبوب‌ترین ابرقهرمانان مارول در یک بازی ویدیویی باشیم! این تریلر سینماتیک و جذاب از بازی Marvel’s Wolverine، هیجان فوق‌العاده زیادی را به طرفداران این شخصیت و آثارش تزریق کرد و می‌توانیم منتظر یک بازی فوق‌العادۀ دیگر از سوی اینسامنیاک گیمز باشیم.

جالب است بدانید که طبق شایعات، ممکن است که این بازی ارتباطاتی با Marvel’s Spider-Man 2 نیز داشته باشد و در آینده، باعث خلق آثار مشترکی شود. حتی شاید به همین‌خاطر در یک زمان معرفی شده‌اند. همچنین این بازی نیز تنها برای پلی‌استیشن ۵ و در تاریخی کاملاً نامشخص عرضه خواهد شد.


جمع‌بندی

این روزها، اینسامنیاک گیمز تبدیل به یکی از کاردرست‌ترین استودیوهای بازی‌سازی دنیا شده و بخش مهمی از بازی‌های انحصاری سونی را تامین می‌کند. حالا نیز در مراسم شوکیس ۲۰۲۱ سونی، نشان داد که پس از عرضه کردن دو بازی مهم و موفق در نسل نهم، یعنی بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Ratchet & Clank: Rift Apart، باز هم دست‌هایش پر است و می‌خواهد دنیای گیم را بیش از پیش شگفت‌زده کند!


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ بازی Marvel’s Spider-Man 2 و Marvel’s Wolverine چیه؟ تریلرشون رو دوست داشتی؟
  • نظرت دربارۀ اینسامنیاک گیمز چیه؟ به‌نظرت پروژه‌های جدیدش مثل پروژه‌های قبلیش خوب عمل می‌کنن؟
  • نظرت دربارۀ مطالب گیمینگ اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

معرفی انیمه برای وقتایی که حوصلمون سر می‌ره!آتنا مهرانفر
چرا استعداد های جدید فوتبال کمتر موفق می‌شوند؟ – آشنایی با معایب استعداد های امروزی – سهیل کوهی اصفهانی
معرفی کتاب های خودیاری مخصوص نوجوانان! – آتنا مهرانفر
میمز: میم های خنده دار فوتبالی به زبان شیرین فارسی! – سهیل کوهی اصفهانی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.