زندگی، بوم نقاشی‌ است که متعلق به شماست و با هر قلم و رنگی که دوست داشته باشید، می‌توانید نقش و رنگ‌های آن را رسم کنید. در اینجا ما نقش یک نقاش را بازی می‌کنیم. آرزوها و اهداف ما، قلم نقاشی زندگی ما هستند که اگر آنها را خیس کنید و در رنگ فرو ببرید، زندگی‌اتان را رنگین می‌کنند.


کسانی بودند که با اراده قوی، قلم خود را در دست گرفته و با آغشتن آن به رنگ‌های مختلف، هرطور که دوست داشتند، زندگی‌اشان را رنگ کردند.

کسانی هم بودند که قلم و رنگ کافی را برای رنگ‌آمیزی داشتند، اما اراده لازم برای در دست گرفتن قلم را در وجود خود نپرورانده بودند.

دسته‌ای دیگر هم بودند. آنها در زمانی که قلم را در دست گرفته و مشغول رنگ کردن بودند، رنگ‌هایشان خشک و بی‌رنگ شد.

مسلما هر انسانی دلش می‌خواهد بهترین نقاشی را برروی بوم سفید خودش رسم کند؛ اما هرکس نمی‌تواند نقاش ماهری باشد. ما باید تلاش کنیم که نقاش ماهری باشیم تا بتوانیم هر طرحی را که دلمان خواست بر صفحۀ سفید زندگی نقش ببندیم و آزادانه زندگی کنیم.

چگونه باید نقاش ماهری شویم؟

هیچ نقاشی، وقتی بار اول سعی بر کشیدن دارد، نمی تواند مونالیزا بکشد. درست است که باید آرزوها و هدف‌های بزرگی داشته باشیم؛ اما اگر بخواهیم آنها را یکسره و یکجا بدست بیاوریم، به ضرر خودمان خواهد شد.

بهترین و تنها راه برای رسم بهترین نقاشی، تمرین، تکرار و پله پله جلو رفتن است.


قلم را محکم در دست بگیرید. با آرامش به نقاشی فکر کنید و طرح آن را در ذهن خود مجسم کنید. آن را به هر رنگی که دوست دارید آغشته کنید و به صفحه بوم زندگی رنگ و زیبایی ببخشید و هرگز نگذارید که هیچ‌چیزی باعث خشک شدن رنگ‌هایتان شود؛ زیرا در این صورت، قادر نخواهید بود که هر رنگی را بر روی بوم نقاشی کنید. بعضی از آنها خشک شده‌اند و آرزوهای شما را محدود می‌کنند.

دنیا قلم من و توست.

و همۀ ما، بوم نقاشی‌امان هستیم.

یکی سیاه‌تر از کلاغ و دیگری سفیدتر از زال.

این من و تو هستیم که به آن رنگ می‌دهیم.

دنیا قلم توست.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت راجب نقاشی چیه؟ جدیش می‌گیری؟
  • نظرت راجب نظرت راجب دلنوشته و مطالب سبک زندگی اسمارتین چیه؟ اگه ایده جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 

بیشتر بخوانید:

معرفی بازی Among Us – قاتل کیه؟!مطالب ارسالی
ببخشید خانم، من می‌خوام ترک تحصیل کنم… – آتنا مهرانفر
زلاتان ابراهیموویچ؛ منفور یا محبوب؟! – سهیل کوهی اصفهانی
احساسات در داستان چیست؟ – رامتین شاهینی نژاد