هر روز زمان و پول زیادی برای تبدیل به بهترین شدن می‌ذاری، مردم و همه ازت این رو می‌خوان، ولی تو همینطوری هم که هستی می‌تونی لبخند بزنی! پس چرا سعی می‌کنی بقیه رو راضی نگه داری؟ به عبارتی، می‌خوام بهت بگم که خودت رو زنده نگه دار و از فکر کردن به مردم دست بکش.


تلاش می‌کنی که هر روز بهتر از دیروز باشی، ولی هر روز چند قدم به مرگ نزدیکتر می‌شی و هنوز هم داری برای اینکه توسط بقیه دیده بشی تلاش می‌کنی. چه سودی برات داره؟ چرا سعی نمی‌کنی اون چیزی که دوستش داری رو هر روز داشته باشی؟

باور کن اینطوری خوشحال‌تر خواهی بود. دیگه نیازی نیست به این فکر کنی که کی قضاوتت کرد یا کی دوستت داره. ولی این رو می‌دونی که خودت، خودت رو دوست داری و برای خودت وقت می‌ذاری.

این زندگی برای تو آفریده شده و قرار بر این نیست که زمانش رو برای بقیه بذاری. با چیزی که دوستش داری هر روز زندگی کن. نیازی نیست حتما سوپراستار بشی، همین چیزی که هستی سوپراستارترین چیزیه که می‌تونه ازت باقی بمونه!

هیچ‌کس براش مهم نیست که تو داری براش زحمت می‌کشی، چون هرکس انقدر درگیر اینه که خودش رو به بقیه نشون بده که از تو هم غافل می‌شه. پس تو مثل اونا نباش. چون خودت لایق ترین فردی هستی که باید براش وقت بذاری.

خودت رو زنده نگه دار! نه بقیه رو.


دوست اسمارتینی

  • به جمله «خودت رو زنده نگه دار!» اعتقاد داری؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

ایست، سرعت غیرمجاز!آتنا مهرانفر
داستان مدرن پادشاهان ایران زمین – قسمت اول – سهیل کوهی اصفهانی
موارد لازم برای نویسنده شدن – قسمت چهارم – رامتین شاهینی نژآد

منطق و احساس – چطور تعادل را در میان آن‌ها حفظ کنیم؟ – سید متین فقهی