هرچی میگم همون میشه؟ بزار بهت بگم تو هییییچوقت نمی‌تونی همه کار‌هایی که می‌خوای رو انجام بدی! چرا؟ چون دنیا دوست تو نیست، دشمنته:) خب اگه قرار بود همه همون چیزی باشن که می خوان که دیگه دنیای ما این شکلی نبود!

  • معتادی وجود نداشت
  • بی کاری وجود نداشت
  • بیماری وجود نداشت…

اصلا یه چیزی رو می‌دونستی؟ بدست آوردن چیزایی که تو می‌خوای مساویه با اینکه دیگران چیزایی که می خوان رو از دست بدن! جایگاه، مادیات، مقام و… الان من اصلا نمی‌خوام نفوذ بد بزنما، نه! این حقیقت این دنیاست…

دلت اون خرس عروسکی رو می‌خواد؟ پس باید از اذیت کردن خواهرت (که اتفاقا حس خوبیم برات داره:///) دست برداری! نمره خوب می‌خوای؟ از بازی کردن با موبایل دست بردار! ترفیع کاری می‌خوای؟ از خوش گذروندن با خانوادت دست بردار! و…

می دونی چیه؟ ما برای رسیدن به چیزایی که می‌خوایم باید از بعضی چیز‌ها و کارها دست بکشیم! باید بین دو یا چند گزینه انتخاب کنیم! این انتخاب کردن‌ها گاهی آسونن و گاهی سخت، خیلی سخت! یا عقلت قربانی میشه و یا قلبت و یا هر دو.

یه چیزی هست به اسم همگرایی خطوط دنیا که میگه:

مهم نیست که تو چند بار و چند بار و چند بار یک روز رو تکرار کنی، تا وقتی که تغییر اساسی توی اعمالت ندی نتیجه همون میشه! تو یه سری برنامه برای خودت داری و دنیا یه سری دیگه برات داره! لطفا، لطفا و لطفا تا قبل از اینکه بیشتر از این بشکنی این رو باور کن که همه چیز همون طوری پیش نمیره که تو می‌خوای! دنیا به حرف تو گوش نمیده و این تویی که باید باهاش بجنگی و رامش کنی! پس همین الان تا قبل از اینکه دیر بشه باید اولویت‌هات رو پیدا کنی و این جمله رو قبول کنی که: همه چیز دقیقا همون که گفتی نمیشه.

نمیگم که نمی‌‌تونی به چیزایی که می‌خوای برسی… تو می‌تونی فقط باید از یسری چیز‌های دیگت دل بکنی! نمیگم برنامه نداشته باش، حرف من اینه که به برنامه ها و نقشه هات دل نبند ؛)

دوست اسمارتینی

  • با این حرف موافقی؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو میخونیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: