انیمه یک سبک از طراحی با دست و پویا نمایی رایانه‌ای است که مبدا شروع اون ژاپن هست. انیمه معمولا بر مبنای مانگا ساخته می‌شه. انیمه درجهان طرفدار های خودش رو داره. در این مطلب می‌خواهیم با انیمه‌ bungo stray dogs آشنا شویم. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


معرفی انیمه

انیمه‌ bungo stray dogs یا همون سگ های ولگرد بانگو از سری انیمه‌هایی هست که سه فصل دارد و از سال ۲۰۱۸ پخش شده است. این انیمه درژانر کارآگاهی، ماوراطبیعی و سینن (بیشتر شخصیت های داستان پسر هستند) ساخته شده است.

افردا آژانس و مافیای بندر
افردا آژانس و مافیای بندر

داستان انیمه

داستان درمورد افراد سازمانی به نام کارآگاهی مسلح هست. همه‌ی افراد این سازمان قدرت‌های ویژه‌ای دارند که بهشون میگن افراد موهبت دار. اون‌ها با قدرت هاشون پرونده های جنایی رو حل می‌کنند.

در مقابل این آژانس یک سازمان دیگه هست به اسم مافیای بندر که از قدرت‌هایی که دارند در راه صدمه زدن به مردم استفاده می‌کنن. مافیا و آژانس همش با هم درگیر هستن تا اینکه یک سازمان خارجی به اسم انجمن به زاپن میاد و…

این انیمه زندگی روزمره، جنگ‌ها و درگیری های این سازمان با سازمان های دیگه رو به نمایش می‌گذاره.

شخصیت‌های داستان

شخصیت‌های داستان به سه گروه تشکیل میشن:

  • افردا آژانس
  • مافیای بندر
  • انجمن
ناکاجیما آتسوشی
ناکاجیما آتسوشی

ناکاجیما آتسوشی

داستان با توضیح درمورد شخصیت اصلی ناکاجیما آتسوشی (یکی از افردا آژانس) و زندگی سختی که او در یتیم خانه داشته شروع میشه و بعد به موضوع اصلی یعنی افرادی که موهبت دارن می پردازه. داستان با معرفی شخصیت‌ها شروع میشه. یه نکته جالب وجود داره اینه که همه‌ی موهبت‌ها و شخصیت‌ها ذره‌ای بهم شبیه نیستن! بعضیاشون پیچیدگی خاصی دارند که اونا رو از هم خیلی متفاوت می‌کنه…

آتسوشی میتونه تبدیل به ببر بشه ولی خودش از قدرتش خبر نداشت. خیلی احساساتیه و بیشتر مواقع با احساساتش تصمیم می‌گیره. وقتی از ببر به انسان تبدیل میشه چیزی یادش نمیاد.

دازای

دازای
دازای

دازای شخصیت اصلی انیمه است و بیشتر بخش‌های کمدی رو تشکیل میده. اون عاشق خودکشیه! دازای عاشق بانده واسه همین همیشه خودش رو باند پیچی میکنه! نکته مخفی شده درمورد دازای اینه که او با عوض کردن حالت زندگی سعی کرد که گذشتش و اتفاقاتی که براش افتاده رو فراموش کنه.

آکیکویوسانو

تو این شخصیتها، سه تا دختر هم وجود دارن. آکیکویوسانو که یکی از اعضای آژانسه از شخصیت‌های دختر هست. او می‌تونه کسانی رو که در حال مرگ هستن نجات بده.

کیوکاایزومی

کیوکاایزومی که عضو مافیا بوده ولی الان عضو آژانسه. قدرت شیطان برفی داره که به راحتی می‌تونه آدما رو بکشه. اون زمان نمی تونست خودش رو کنترل کنه تا این کار رو نکنه. ولی الان می‌تونه با کنترل خودش وسایل خیلی محکم و سخت را بشکونه و راه نجات پیدا کنه.

کیوکاایز - یکی از شخصیت های دختر انیمه
کیوکاایز – یکی از شخصیت های دختر

شاید با وجود شخصیت های زیاد و اتفاقات مختلف بوجود آمده آدم سردرگم میشه اما صحنه ها به قدری جذابه که حواس مخاطب رو به خودش جذب میکنه. فصل دوم صحنه های کمدی کمتری داره ولی درعوض مخاطب رو به سمت قسمت پنهان داستان می‌بره. این انیمه با طراحی بسیار زیبا ی شخصیت‌ها، موسیقی خوب و شخصیت پردازی عالی یک داستان درحال پیشرفت رو ارائه میده و هرچقدر به پایان آن نزدیکتر می‌شویم جذابیت آن افزایش میابد.

نظر شخصی

من واقعا جذب دازای شدم چون درکنار اینکه واقعا شخصیت طنز و خلاقی داشت، واقعا جدی و باهوش بود و اینکه یکسری چیز ها رو مخفی کرده بود و یکم چاشنی مرموز بودن هم بهش اضافه می‌شد. داستان واقعا خوب ادامه پیدا کرد و هر قسمت با قسمت بعدیش متفاوت بود و پر از اتفاق و هیجان بود. اما اصلا از قسمت آخرش خوشم نیومد چون به نظرم داستان به این جذابی باید پایان بهتری داشته باشه.

دوست اسمارتینی

  • اگه انیمه رو دیدی نظرت راجب بهش چیه؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو میخونیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: