زمان، ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین مفهوم بشریت، عامل شکل گیری وجودیت‌ها، عامل تکامل‌ها و عامل پایان‌ها. حال چه می‌شود اگر ما این مفهوم را دست‌مایه تغییر کنیم؟ خواهیم دید که فقط با اندکی تغییر از ساده‌ترین مفهوم این دنیا، پیچیده‌ترین آنها حاصل می‌شود! حالا در این مطلب می‌خواهیم با انیمه Steins gate آشنا شویم که به همین عنصر مهم می‌پردازد. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


نکته: در این مقاله تنها به فصل اول این انیمه پرداخته می‌شود. زیرا فصل دوم آن طور که باید و شاید انتظارات را برآورده نکرد و از خط داستانی ضعیف‌تری نسبت به فصل اول برخوردار بود.

معرفی انیمه

انیمه Steins gate یا همان دروازه اشتاینز تلفیق خوبی از ژانرهای علمی تخیلی، روانشناختی، طنز و درام به حساب می‌آید که از سال ۲۰۱۱ شروع شد و در دو فصل به پایان رسید.

در این انیمه سعی شده بود که مفاهیم پیچیده طوری بازگو شوند که درک آن‌ها برای تمام مخاطبین ممکن و لذت بخش باشد.

داستان انیمه
داستان انیمه

داستان انیمه

اوکابه رینتارو یا همان دانشمند دیوانه دانش آموزی که به تازگی فارق التحصیل شده است با تیم تحقیقاتی کوچکش در اتاقی کوچک و محقر آزمایشگاهی به راه انداخته است و در آن موفق به انجام کاری می‌شود که حتی بزرگ‌ترین تیم‌های تحقیقاتی دنیا نیز از انجام آن باز مانده‌اند.

بله درست حدس زدید..

ساخت ماشین زمان!

داستان ابتدا با حادثه ای آغاز می‌شود تا شما را مطمئن کند که از پرداختن وقتتان به تماشای این نمایش خانگی پشیمان نخواهید شد. و پس از آن به برآورده شدن رویایی می‌پردازد که شاید همه شما حداقل یک بار هم آرزو کرده باشید که آن را تجربه کنید.

اما همه چیز همانطور جذاب و رویایی نمی‌ماند و کم کم تنش‌ها و مشکلاتی که در پی دخالت در نظم جهان به وجود می آیند نمایان می‌شوند.

شخصیت‌ها و خطوط داستانی کم‌کم بیشتر می‌شوند و احتمالا افراد را از فکر کردن و ایده‌پردازی برای ساخت و یا نحوه استفاده از ماشین زمان به شک می‌اندازند. و این داستان به گونه‌ای پیش می رود که در نیمه آخر این سری نفستان در سینه‌تان حبس می‌شود!

شخصیت‌های داستان

اوکابه رینتارو
اوکابه رینتارو

اوکابه رینتارو، کلید شروع تمام ماجراها!

اوکابه رینتارویی که خودش رو دانشمند دیوانه می‌نامد، با شخصیتی پیچیده و قدرتی نایاب، اصلی‌ترین عامل به وجود اومدن خط داستانی این انیمه است!

ماکیسه کوریسو
ماکیسه کوریسو

ماکیسه کوریسو، یکی از نخبه‌های شناخته شده توی کل دنیا!

او یک الگوی خوب برای زندگی است. درست است که ماکیسه بعد از نتیجه دادن آزمایش‌ها وارد داستان می‌شود، ولی مهم‌ترین عامل توسعه و تکامل ماشین زمان به حساب می‌آید.

هاشیدا ایتارو
هاشیدا ایتارو

هاشیدا ایتارو، سوپر هکر داستان!

کسی که هیکل و قیافه خوبی ندارد، اما مغزش از صد نفر هم بهتر کار می‌کند و یکی از کلیدهای اصلی ماجراست!

مایوری شینا
مایوری شینا

مایوری شینا، یک بچه…

اوایل ممکن است که در داستان اضافه به نظر بیاید و هیچ شخص خاصی نباشد، اما در آینده همین بچه است که با شخصیت دوست داشتنی‌اش کل ماجرا را عوض می‌کند!

اهداف انیمه

این انیمه به شما نشان می‌دهد که همه انسان‌ها آن چیزی که نشان می‌دهند نیستند و از آن مهم‌تر اینکه ثابت می‌کند خوده شما یکی از اصلی‌ترین پایه‌های دنیا هستید و حتی کوچک‌ترین تصمیمات شما ممکن است مسیر دنیا را به کلی تغییر دهد!

مطمئن باشید که تماشای این مجموعه می‌تواند تاثیر عمیقی بر سبک‌زندگی و یا رفتار و افکار شما بگذارد. البته نگران نباشید که پایانی خوش و برنامه‌ریزی شده در انتظار شماست….

امیدوارم در صورت تماشای این مجموعه، لذت کافی ر از آن ببرید 🙂


دوست اسمارتینی

  • انیمه Steins gate رو دیدی؟ نظرت راجبش چیه؟
  • نظرت درباره مبحث زمان چیه؟
  • با کدوم شخصیت ارتباط بیشتری برقرار کردی؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

موارد لازم برای نویسنده شدن! – قسمت ششمرامتین شاهینی نژاد
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های زنان کوچک! – سیده سدنا موسوی

راه زندگی تو با اون یکسان نیست! –  سید متین فقهی
زندگی ادامه داره… – سید متین فقهی