سلام به دوستان اسمارتینی! امیدوارم خوب باشید. همانطور که از موضوع مشخص است، می‌خواهیم به معرفی بازی Among Us بپردازیم. اگر به بازی‌ مافیا یا بازی‌هایی در سبک آن علاقه دارید، حتما این بازی برای شما جذاب خواهد بود. برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


داستان بازی among us
داستان بازی among us

داستان بازی Among Us

داستان بازی Among Us، دربارهٔ ما و هم‌تیمی‌های ماست که در قالب چهار تا ده نفره شروع می‌شود. ما در فضا و با سفینه‌ای دارای چینش خاص (با توجه به نقشه‌ای که انتخاب می‌کنیم) قرار می‌گیریم و باید سفینه را تعمیر و سپس فرار کنیم!

در این زمان، تعدادی از بازیکنان (می‌تواند از یک تا سه نفر باشد) در میان ما، می‌خواهند سفینه را خراب کنند و همهٔ افراد درون سفینه، یعنی «خدمه‌ها» (Crewmates) را تک به تک به قتل برسانند! این افراد «قاتل» (Imposter) نام دارند. کسانی که باید مراقبشان باشید تا نزدیک شما نشوند!

از آنجایی که ما در سفینه هستیم، هرکدام نقش خاصی را به عهده داریم. حالا با انجام «ماموریت‌ها» (Tasks) و هدایت نقشه راه، می‌توانیم سفینه را هر چه زودتر تعمیر کنیم و برنده بازی شویم.

نقش قاتل در بازی among us
نقش قاتل در بازی among us

نقش قاتل در بازی Among Us

زمانی که در حال تعمیر سفینه هستیم، باید قاتل را هم شناسایی کنیم. پس همیشه باید گوش‌به‌زنگ باشیم. اگر جسدی را دیدیم، باید با دکمهٔ «گزارش» (Report) بقیهٔ بازیکنان را با خبر کنیم. با این کار، همهٔ ما در یک قسمت جمع می‌شویم و برسر اینکه چه کسی قاتل است بحث می‌کنیم. بعد از مشورت و بحث، باید به کسی که مشکوک هستیم رای دهیم و یک بازیکن را از سفینه به بیرون پرتاب کنیم. سپس چهار اتفاق مختلف ممکن است رخ دهد:

  • ممکن است قاتل از سفینه به بیرون پرتاب شود و تعداد قاتل‌ها کم یا خدمه‌ها برنده شوند.
  • ممکن است خدمه‌ای از سفینه به بیرون پرتاب شود و تعداد فضانوردان کم یا قاتل‌ها برنده شوند.
  • ممکن است تعداد رای‌هایی که به چند نفر داده شده‌اند، مساوی شود و هیچ بازیکنی از سفینه به بیرون پرتاب نشود.
  • ممکن است هیچ سرنخی وجود نداشته باشد و بازیکنان روی دکمه «رد کردن» (Skip) کلیک کنند و هیچ بازیکنی از سفینه به بیرون پرتاب نشود.
نکاتی مهم درباره بازی Among Us
نکاتی مهم درباره بازی Among Us

نکاتی مهم درباره بازی Among Us

نکته‌ای مهم در روند بازی: اگر در روند بازی کشته شدیم، نباید از بازی بیرون برویم؛ بلکه باید ماموریت‌هایمان را انجام دهیم. در غیر این صورت، اگر قاتل هم باشیم، می‌توانیم در روند ماموریت‌های خدمه‌ها اختلال ایجاد کنیم. پس با ییرون نرفتن از بازی، به هم‌تیمی‌هایتان کمک کنید و برنده شوید 🙂

نکاتی مهم قبل از دانلود بازی:

  • Among Us شامل دو نسخه کامپیوتر و موبایل می‌شود. نسخه کامپیوتر پولی می‌باشد، ولی خبر خوب این است که می‌توانید نسخه رایگان را در موبایل تجربه کنید!
  • Among Us در موبایل، شامل نسخه مود هم می‌شود و به کمک آن می‌توانید ویژگی‌های بیشتری را به شخصیتتان اضافه کنید.

دانلود بازی Among Us


امیدوارم این مطلب کمکتون کرده باشه 🙂 اگر سوالی داشتید حتما بپرسید. اگر هم مطلب مشکلی داشت بهم بگید تا دفعهٔ بعدی اصلاحش کنم.

تا مطلبی دیگر بدرود 🙂

نویسنده: نیکیار جوادی


دوست اسمارتینی!

  • نظرت راجب بازی Among Us چیه؟ تا حالا بازیش کردی؟
  • نظرت راجب مطالب ارسالی اسمارتین چیه؟ اگه ایده جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 

بیشتر بخوانید:

ببخشید خانم، من می‌خوام ترک تحصیل کنم…آتنا مهرانفر
زلاتان ابراهیموویچ؛ منفور یا محبوب؟! – سهیل کوهی اصفهانی
احساسات در داستان چیست؟ – رامتین شاهینی نژاد
شمع خاموش زندگی – سید متین فقهی