این روزها بازار انیمه به‌شدت داغ شده. اون زمانی که ما انیمه می‌دیدیم همه مسخرمون می‌کردن و هر کی از راه می‌رسید می‌گفت «بچه رو باش تو رو خدا، نشسته کارتون می‌بینه. پاشو برو چهار تا سریال آمریکایی و ترکی ببین که ازمون عقب نمونی!»

منم نمی‌دونم چه اصراری داشتم که علایقم رو بکنم تو حلق ملت! جوگیر بودم و از هر راهی که بود سعی می‌کردم احترام و اعتبار واسه خودم جذب کنم. از تعریف کردن قتل و شکنجه تو انیمه‌ها و فرو کردن صحنه‌های خارج از رده‌سنی ما تو چشم دوستام گرفته تا پخش کردن انیمه نام تو سر کلاس که البته با دیالوگ «من فکر می‌کردم چیزای بزرگونه‌تری ببینید» از طرف معلم زیست شکست خورد!

ناگفته نماند که الان باید برم به همونایی که یه روزی نمی‌ذاشتن آب خوش از گلوم پایین بره حالی کنم که نمی‌شه با لیوای ازدواج کرد و بهتره دنبال شغل بهتری نسبت به تبدیل شدن به نیروی هنگ اکتشاف گشت!

خلاصه که آجیتون سابقه داره و اینجاست تا چند تا انیمۀ سرگرم‌کننده و جذاب به دیدگاه خودش رو بهتون معرفی کنه. پس با من در اسمارتین همراه بمونید!


هشدار: این مطلب صرفاً حاوی نظر شخصی بنده بوده و هیچ‌گونه منبعی ندارد!
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! - ناروتو
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! – ناروتو

۱- ناروتو!

همه‌چیز از اون جایی شروع شد که من این سریال رو در سرویس پخش فیلم فیلیمو دیدم و فکم از تعداد قسمت‌ها باز موند! اون زمان یازده سالم بود و چون از نظر خانواده دیدن چنین چیزهایی مسخره و نامتعارف به‌نظر می‌اومد، مجبور بودم نصف‌شب‌ها بین ساعت یازده تا دو رو برای دیدن انیمه اتخاذ کنم.

سری ناروتو دربارۀ پسربچۀ یتیمیه که علی‌رغم مهارت‌های ضعیفش در مدرسۀ نینجاها، آرزو داره که به هوکاگه (بالاترین ردۀ نینجاها) تبدیل بشه. داستان روایت‎گر ماجرای تلاش‌های این پسر، اتفاقات اطرافش و سایر داستان‌های جانبیه؛ اما داستانش به همین سادگی‌ها هم نیست. ناروتو درون خودش رازی رو حمل می‌کنه که از بدشانسی بزرگ تبدیل به بهترین فرصتش می‌شه!

اگه طولانی بودن و فیلرهای اعصاب‌خردکن رو فاکتور بگیریم، ناروتو از انیمه‌هایی هست که می‌شه باهاشون خندید، ترسید، اشک ریخت، دست به دعا شد و زندگی کرد!

معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! - سایکو پاس
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! – سایکو پاس

۲- سایکو پاس!

و حالا می‌رسیم به موردعلاقۀ من! یادمه توی سفر به صورت قایمکی دیدمش.

سایکو پاس داستان چندین سال آینده رو روایت می‌کنه. جایی که علم پیشرفت کرده و سیستم شیبیل ادارۀ ژاپن رو به دست گرفته. این سیستم تمام درونیات انسان‌ها رو می‌بینه و مسیر صحیح زندگی رو به جامعه نشون میده؛ اما داستان ما کجا شکل گرفته؟ادارۀ امنیت ژاپن. جایی که دختری بااستعداد تازه شروع به کار کرده و ما قراره ضعف‌ها و نقاط قوت چنینی سیستمی، جایگاه ارزش‌های انسانی و عدالت تامی که منجربه بی‌عدالتی شده رو بسنجیم.

به‌‎جز این مسئله که انیمه سوالات زیادی رو به‌وجود میاره و جواب‌های قانع کننده‌ای بهشون نمی‌ده، باقی ماجرا به‌شدت هیجان‌انگیز و جالبه!

معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! - ترور در رزونانس
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! – ترور در رزونانس

۳- ترور در رزونانس!

چی می‌شه اگه دو تا بچه دبیرستانی نخبه دست به عملیات‌های تروریستی بزنن؟

دو پسر بچه که از دست سیستمی ظالم و خاموش جون سالم به‌در بردن و می‌خوان زجرشون رو با انفجار فریاد بزنن. صداشون قراره به کجا برسه؟ زندگی اونا با یه بچه معمولی چقدر فرق داره؟ جهان برای همه برابر بوده و هست؟

این انیمه کوتاه و دوازده قسمتی از اوناییه که احساساتتون رو همراهش می‌کنید و در آخر بعد از اشک ریختن تا مرز خشکی چشم به فکر فرو می‌رید!

معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! - شیطان کش
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! – شیطان کش

۴- شیطان کش!

مرتبط بخوانید:

معرفی و نقد و بررسی فصل اول انیمه شیطان کش (demon slayer) + سینمایی مربوطه!حباب

اگه هیچ‌وقت این اتفاقا نمی‌افتاد من الان اینجا نبودم و شمشیر به دست نمی‌گرفتم!

به‌نظرتون مرز بین زندگی آروم داخل روستا و سفر کردن همراه با خواهری که این روزها خیلی فرق کرده برای کشتن موجودات فراطبیعی و نجات جون مردم چقدر می‌تونه باشه؟ توی جهانی که شیاطین درش زندگی می‌کنن، این مرز به باریکی لبۀ تیغ رسیده و ما پسری رو داریم که از این مرز گذشته!

داستان پره از اتفاقات و ماجراهایی که انسان‌های عادی تصوری ازشون ندارن. قرار نیست همه‌چیز خوب مطلق یا بد مطلق باشه؛ مثل همین جهان اطرافمون. رازهای بزرگی در طول داستان برملا می‌شه و سوالات زیادی به‌وجود میاد!

اگه تصمیم دارید با دیدن یه انیمه تمام احساسات کاراکترها رو به خودتون تزریق کنید، چه گزینه‌ای بهتر از شیطان کش؟!

معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! - کلاس آدمکشی
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! – کلاس آدمکشی

۵- کلاس آدمکشی!

تا حالا شده به این فکر کنید که یه معلم باحال دقیقاً چطوری می‌تونه باشه؟ خب کوروسنسه داستان ما همۀ ویژگی‌هاش رو داره؛ البته به‌جز انسان بودن!

چند دانش آموز طردشده از مدرسه که امیدی به آینده‌ای درخشان براشون وجود نداره و استادی به سرعت نور که ماموریت کشتنش در ازای جایزه بهشون محول شده.

داستان طنز خیلی خوبی داره؛ اما درون‌مایه‌اش تا حدی متفاوته!

چی شده که یک دانش آموز نمی‌تونه در حد باقی افراد عادی باشه؟ دنیای آدمکش‌ها چه رنگیه؟ چی می‌شه که زندگی این بچه‌ها به‌شدت زیر و رو می‌شه و در آخر چه بلایی سر استاد دوست‌داشتنی ما میاد؟

انیمه به‌شدت سرگرم‌کنندست و قراره داخلش با شخصیت‌هایی از جنس خودتون و شاید کمی متفاوت آشنا بشید. باهاشون درس بخونید، امتحان بدید، اردو برید، مسابقه بدید و آدمکشی یاد بگیرید!

شاید بعد از تموم کردنش درستون رو بهتر خوندید و به آدم بهتری تبدیل شدید..

معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! - دروازه اشتاینز
معرفی چند انیمه برای سرگرمی و ورود به دنیاهای جدید! – دروازه اشتاینز

۶- دروازه اشتاینز!

مرتبط بخوانید:

معرفی انیمه Steins Gate – دروازه اشتاینزآتنا مهرانفر

این خیلی باحاله که ماشین زمان اختراع کنی! نه وقتی که پای جون پنج میلیارد نفر آدم و دخترکی متفاوت از همه اون‌ها در میون باشه!

این انیمه دربارۀ پسریه که همه فکر می‌کنن دیوونست و عقل توی کلش نداره؛ اما چی می‌شه اگه همین پسر با کمک دخترک شیرین ماجرا یعنی مایوری، پسر کوزه‌ای هکر و یه دانشمند و دانشجوی بزرگ، ماشین زمان رو توی ساختمون خرابه‌ای که اسمش رو گذاشته آزمایشگاه اختراع کنه؟

داستان پر از پیچیدگی‌های مربوط به ماشین زمانه. جایی که انسان‌ها، جهان و زمان باهم درگیر می‌شن تا هیچ‌یک از سرنوشت‌های در انتظار این دنیا به سراغش نیان. داستان پر از کشمکش و اتفاقات به‌دور از باور اما منطقیه که باعث می‌شه هم لذت ببرید و هم حسابی فسفر بسوزونید!


امیدوارم از دیدنشون لذت ببرید و برای پارت دوم حمایت کنید *-*


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ انیمه چیه؟ تا حالا تماشا کردی؟
  • نظرت دربارۀ این انیمه‌هایی که معرفی کردیم چیه؟ کدومشون رو می‌شناسی؟
  • نظرت دربارۀ یادداشت‌ها و مطالب انیمه‌ای اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:


رسمی: eFootball به عنوان یک بازی رایگان معرفی شد – نابودی سری بازی‌های PESسید متین فقهی
چرا مردم سریال‌های کره‌ای را دوست دارند؟ – کی دراما – حباب
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های انیمیشن بچه رئیس دو – the boss baby 2 – سهیل کوهی اصفهانی
رسمی: الیویه ژیرو به آث میلان پیوست – سهیل کوهی اصفهانی