حتما شما هم تا حالا آدم‌‌‌هایی رو دیدید که همیشه راه خودشون رو می‌رن، به نصیحت‌های دیگران کوچیک‌ترین توجهی ندارن، همه چیز رو می‌خوان امتحان کنن و تحقیقات رو هم بوسیدن گذاشتن تو جیبشون! همون کسایی که ادعا بزرگی می‌کنن و فکر می‌کنن که همه چیز رو می‌دونن.


چه بسا که خودتونم یکی از اون ها باشید. البته منظور من اون آدم‌هایی نیستن که مستقلن و به حرف های بی مورد مردم توجه نمی‌کنن. منظور من اون دسته خود شاخ پنداران اعظم هستن!

یه مسئله خیلی جالبی توی زندگی وجود داره که می‌گه تو هر چقدر بیشتر بدونی بیشتر می‌فهمی که هیچی نمیدونی 🙂 قضیه ماست دیگه. مثلا دختر ۱۲ ساله که تو فضای مجازی با یه نفر آشنا شده و به تمام حرفای راست و دروغش اعتماد کرده و فکر می‌کنه که چه کار خفنی انجام داده.

پیش خودش یا تو روی اون دوست هم سنش که اهل چنین چیزهایی نیست می‌گه که: تو خیلی بچه‌ای و حرف‌هایی از این مورد و خود فرد شماره دو هم قبول داره که سنش واسه اینجور چیزا کمه…

اما حقیقت اینه که شخص شماره دو انقدر دید و اطلاعاتش وسیع هست که مشکلات توی چنین رابطه‌هایی رو متوجه بشه و بفهمه که برای رسیدن به نتیجه مورد نظرش هنوز سن خیلی خیلی کمی داره. در نتیجه اطلاعاتش بیشتره ،عاقل تره و سن عقلیش هم بیشتره.

اما همیشه یادتون باشه که شما هر چقدر هم که اطلاعات داشته باشید و سنتون زیاد باشه، هنوز هم بزرگ و کامل نیستید و برای تصمیم گیری‌هاتون بهتره که به منابع معتبر تری از ذهنتون مراجعه کنید.

از این به بعد هم اگه کسی پیشنهادی بهتون داد که قبول کردنش رو مخالف ارزش‌های خودتون می‌دونستید خیلی راحت با گفتن جمله: «من انقدر بزرگ هستم که بفهمم واسه این چیزها خیلی بچم»، هم خودتون رو از اتهامات تبرئه کنید و هم باعث بشید که شخص مورد نظر یکم به فکر فرو بره و شاید تصمیم بهتری بگیره.

دوست اسمارتینی

  • نظر تو در این باره چیه؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

تاپ فایو: ۵ تا از محبوب ترین شخصیت های سری بازی های Call Of Dutyسید متین فقهی
به رویاهایت باور داشته باش!سهیل کوهی اصفهانی

زنگ خطر زمین قرمز است! باید به منطقه امن خود برگردد – قسمت اول – سیده سدنا موسوی
موارد لازم برای نویسنده شدن! – قسمت دوم – رامتین شاهینی نژاد