و چه زیباست دنیای پر از زیبایی‌ها. دنیا برای زندگی ‌است و زندگی برای آفریده هاست. فراز و نشیب زندگی معادله آموزشی است که موازنه‌ای در ذهنم پدید می‌آورد. جنگیدن سرآغاز هر هدفی است که به دست آوردنش و ادامه دادنش کار هرکسی نیست. تلاش‌های پی در پی ذهنت را پرورش می‌دهد و شکست…


شکست که بلند شدنش از افتادنش سخت تر ازاست. آن موقع مانند توپی هستم که به هنگام رسیدن به زمین دیگر اوج نگرفت.

استراحت بدترین درد برای ادامه و شروع دوباره است، اینکه تو می‌خواهی اما ذهنت آن را پس می‌زند. دوراهی که آن موقع در ذهن پدید می‌آید تو را بالغ تر می‌کند و بعدها این بالغ شدن چه شیرین است. بلند شو تا هدف‌هایت بفهمند که تو توانایی رسیدن به آنها را داری.

مانع‌ها بزرگ‌ و تو بزرگ‌تر هستی. اگر به زمین افتادی استراحت کن اما هرگز خود را آماتور نبین. هرکدام از ما وجودمان در این دنیا باارزش است.

ما عدد یکی هستیم در توان صفر و یک همیشه چقدر پرقدرت است.

وامروز زمان برایم مرورگر خاطره‌هاست. خنده بر روی لبانم می‌آورد و آن موقع کاری جز گریه و سختی به خود نداشتم. درد تو را به عقب می‌کشاند و ذهنت آماده هیچ چیزی نیست. و اما تو می‌جنگی و آن موقع عرق سختی‌ها دردناک و حال ثمره و لذتش، شیرین‌ترین حسی است که در این دنیا داشته‌ای.

خوش و ناخوشی مکملی‌اند که هرگز از هم جدا نخواهند شد. خوشی برای همه زیباست اما ناخوشی را بپذیر و زندگی کن. هیچ چیز زیباتر از زندگی کردن نیست.

و سرانجام هر ناخوشی، خوشی است 🙂

دوست اسمارتینی

  • همین حالا بلند شو، بخند و کاری که واقعا می‌خوای رو انجام بده!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم! 
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

معرفی قربانیان باتلاقی به نام بارسلونا! سهیل کوهی اصفهانی
آخرین روز… – مرضیه زارع

سیگار – قسمت سوم (پایانی) – مطالب ارسالی
صدای قلم: چه سکوت بلندی! – سید متین فقهی