چگونه اینترنت در ایران همه گیر شد؟

2
93

اینترنت در ایران یکی از اصلی ترین عناصر پیدایش تکنولوژی و پیشرفت آن در ایران است. حالا در این مطلب میخواهیم نگاهی مختصر و مفید به اینترنت ایران بیاندازیم. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ایران برای اولین بار در سال ۱۳۶۸ به اینترنت متصل شد. هدف این کار ارتباط علمی و پژوهشی با دانشگاه های دنیا بود ولی در سال ۱۳۷۲ به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت. طی سال های زیادی اینترنت در ایران رواج پیدا کرد. شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر جزو اولین و بهترین شبکه اجتماعی های جهان هستند که در ایران هم بسیار مورد استفاده است.

یکی از اولین چیز هایی که در تمام دنیا برای اینترنت یکسان بود، جستجوگری به اسم گوگل بود که تقریبا جهان اینترنت را کامل کرد و ایران هم که از این قاعده مستثنا نیست. ۱۰ تا از معروف ترین وب سایت های ایرانی به ترتیب ورزش سه، وبلاگ بلاگفا، آپارات، دیجی کالا، فیس نما، میهن بلاگ، خبرگزاری فارس، پرشین بلاگ، مشرق نیوز و جامع بیتوته است.

کارشناسان اینترنت ایران می گویند که قرار است پهنای باند ایران ۵ برابر بیشتر اکنون شود و اگر این اتفاق بیفتد اینترنت ایران پیشرفت بزرگی خواهد کرد. احتمال داده میشود اینترنت ۳۰ مگابایت در ثانیه تا ۶۰ مگابایت در ثانیه در ایران به زودی بیاید و سرعت اینترنت ایران بالا برود. در حال حاضر اینترنت خانگی ایران بین ۲۰۷ کشور رتبه ۱۸۱ را دارد ولی امیدواریم این رقم به ۱۰۰ یا کمتر برسد تا پیشرفت بزرگی در اینترنت ایران به وجود بیاید.

اینترنت همراه ایران نیز رتبه ی ۱۳۰ را دارد و ما امیدواریم این رقم به کمتر از ۱۰۰ برسد و ایران از بهترین اینترنت بهره مند باشد. اینترنت ایران هزینه های نسبتا بیشتری به اینترنت های کشور های خارجی دارد. روزانه مصرف اینترنت ایران بیش از ۹۰۰ گیگ است که باعث هزینه های بالا می شود. آینده ی اینترنت ایران بسیار روشن است و می شود گفت اینترنت ایران در آینده ای نه چندان دور بسیار قوی تر و بهتر خواهد شد.

بهترین اینترنت های همراه ایران ایرانسل و همراه اول هستند که از سال ۲۰۰۷ شروع به کار کرده اند. شرکت ایرانسل مودم های جدیدی در راه دارد که از اینترنت ۴.۵G بهره مند است. تعداد کاربران اینترنت در ایران بیش از ۵۶ میلیون نفر است.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

بیشتر بخوانید:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظراتی با بیشترین رای موافق
علیرضا شاه زیدی
مهمان
علیرضا شاه زیدی

چه جالب