چگونه پیروزی به دست می آید؟

0
38

در دنیا پیروزی های زیادی وجود دارد. درواقع پیروزی یا برد به این معناست که در یک بازی اول شوید، قهرمان یک ورزش شوید، حریفتان را شکست دهید و… ولی بعضی مواقع خلاف پیروزی یعنی شکست، بر ما غلبه و ما شکست می خوریم. در این مقاله می خواهیم بفهمیم که پیروزی چگونه به دست می آید. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پیروزی مانند تصمیم گیری فقط در گفتار آسان است ولی در عمل، می تواند کاری بسیار سخت باشد. برای پیروزی فقط به تصمیم گیری نیاز ندارید، بلکه باید راه پر پیچ و خم، طولانی و سختی را طی کنید. تقریبا می شود گفت پیروزی به دو عنصر مهم نیاز دارد: «اتحاد» و «فداکاری».

در واقع در ادامه ی متن می خواهم به دست آوردن دو عنصر پیروزی را با نوشتن یک تشبیه به آن جذاب تر کنم. ممکن است برخی از قسمت های آن که از فیلم اونجرز اند گیم است دارای اسپویل باشد ولی فکر نمی کنم که کسی باشد که اونجرز اند گیم را تماشا نکرده باشد (;

اتحاد یعنی جمع بودن، یکی شدن، همیاری و… ولی این اتحاد چگونه به دست می آید؟ اتحاد نیازمند یک رهبر قدرتمند و داناست که بتواند اتحاد را به وجود بیاورد. نمونه وارز اتحاد، اتحاد تیم اونجرز در آخرین فیلم آن ها با رهبری کاپیتان آمریکا! اصلا دلیل نوشتن این مطلب هم عاشق و معشوق بودن اونجرز اند گیم است!

اونجرز اند گیم فیلمی پر از پیروزی و شکست بود. مثلا در صحنه به وجود آمدن اتحاد تیم اونجرز با رهبری کاپیتان آمریکا، می تواند تشکیل شدن اولین عنصر پیروزی را تماشا و از آن درس زندگی بگیرید! شاید بگویید این فیلم های هالیوودی تخیلی است و نمی تواند به ما درس زندگی بدهد، در حالی که می تواند بهترین درس های زندگی را به ما بدهد. به شخص صحنه جمع شدن تیم اونجرز را یکی از بزرگ ترین و شاهکار ترین صحنه های تاریخ فیلم می دانم!

از اتحاد هم که بگذریم، به یکی از مهم ترین اصول زندگی و دومین اصل پیروزی می رسیم، این اصل فداکاری است. فداکاری یعنی از همه چیز گذشتن برای آینده ای زیبا تر! باز هم من میروم سراغ فیلم اونجرز اند گیم!

همانطور که می دانید هم تانوس گروهی قدرتمند و متحد داشت و هم تیم اونجرز تیمی متحد و قدرتمند بود. خب حالا چه کسی پیروز می شود؟ تیمی که فداکار دارد. حالا کدام تیم فداکار دارد؟

آیرون من از اونجرز فداکاری کرد و در لحظه ای که همه خود را خسته و بازنده می دانستند، به تانوس حمله برد و با استفاده از نیروی مغناطیسی سنگ های ابدیت را از دستکش ابدیت تانوس کند و در دستکش خود گذاشت. تانوس به جای فداکاری به خود اعتماد کرد و مغرور شد و مطمعن بود که دستکش در چنگ هایش است و نگاهیی به دستکش نکرد!

در حالی که تانوس فکر می کرد اجتناب ناپذیر است ولی فداکار قصه ما نه اجتناب ناپذیر بود و نه چیز دیگری، بلکه قهرمان قصه ما تونی استارک (آیرون من) فداکار بود! و اینگونه بود که تیم اونجرز بزرگترین دشمن خود را شکست داد.
در کل پیروزی اتفاقی نیست که الکی به دست بیاید و باید خواست تا پیروز شد! پس مواظب باشید که سرنوشتی مثل آقا تانوس نداشته باشید و انسانی شرافتمند، فداکار و صد البته پیروز مثل تونی استارک باشید (;

دیدگاه بگذارید

avatar