مدتی پیش بود که تریلر رسمی سریال موردانتظار The Last of Us توسط شبکهٔ HBO منتشر شد و با نمایش دنیای اثر، طرفداران این مجموعه را هیجان‌زده کرد. حالا که کمتر از یک هفته با پخش قسمت اول سریال فاصله داریم، واکنش منتقدان و نمرات آن منتشر شده و به‌نظر می‌رسد که با اثر بسیار خوبی طرف هستیم. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


سریال The Last of Us با نقش‌آفرینی پدرو پاسکال و بلا رمزی که برای پخش در تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ از شبکهٔ HBO برنامه‌ریزی شده، نظرات بسیار مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده است. به‌طوری که بسیاری از آنها، ساختهٔ نیل دراکمن و کریگ مازن را بهترین اقتباس تلویزیونی از بازی‌های ویدیویی خوانده‌اند. همچنین نمرات این اثر در دو وب‌سایت متاکریتیک و راتن تومیتوز، به ترتیب ۸۴ از ۲۶ نقد و ۹۷ از ۵۹ نقد ثبت شده است. پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه نیز به خواندن تعدادی از این نقدها بپردازید:

«دراکمن و مازن این داستان فراموش‌نشدنی را گرفته و آن را غنی‌تر و تاثیرگذارتر کرده‌اند. آنها به ما فرصت داده‌اند تا با این شخصیت‌ها و دنیایشان طوری زندگی کنیم که در بازی آن را تجربه نکرده بودیم. سریال The Last of Us یک موفقیت بزرگ است و در این جهان بسیار تاریک، دراکمن و مازن نوری را به مان نشان می‌دهند که این داستان را بارها و بارها قوی‌تر منعکس می‌کند».

کولایدر – ۱۰۰ از ۱۰۰

«به راحتی می‌توان این سریال را بهترین اقتباس ساخته‌شده بر اساس بازی‌های ویدیویی خواند؛ اثری که روایت آخرالزمانی بازی را عمیق‌تر می‌کند و در عین حال، به عمق عاطفی آن وفادار می‌ماند. درست همانند بازی، سریال آن هم یک شاهکار است».

امپایر – ۱۰۰ از ۱۰۰
نمرات فصل اول سریال The Last of Us منتشر شد - پدرو پاسکال و بلا رمزی در نقش جوئل و الی
نمرات فصل اول سریال The Last of Us منتشر شد – پدرو پاسکال و بلا رمزی در نقش جوئل و الی

«سریال The Last of Us در نوع خود چشمگیر و دلخراش و همین‌طور وحشیانه و دلگرم‌کننده است؛ از هنرنمایی بازیگران بگیر تا روایت و عناصر زیبایی‌شناختی، همه در کنار هم این اقتباس را عالی کرده‌اند. در عین حال هم این اثر از بینندگان خود خواستار درک کردن و دیدن بدبختی انسان‌های دیگر است؛ آن هم بدون اینکه بخواهد چیز فراتری نسبت به آثار مشابه به زبان بیاورد».

تایم – ۷۰ از ۱۰۰

«با وجود تمام شگفتی‌هایی که این سریال دارد، هیچ‌وقت نمی‌تواند از ریشهٔ خود فرار کند. سریال The Last of Us بدون شک بهترین و الهام‌بخش‌ترین اقتباس ساخته‌شده از بازی‌های ویدیویی است؛ اما مشکل همین است! درست می‌گویم؟ اهمیت ندارد که نویسندگی چقدر هوشمندانه باشد، جلوه‌های بصری چقدر عالی باشند، عملکرد بازیگران تا چه حد لایق جوایز مختلف باشد؛ این همیشه یک داستان تعاملی است که وارد یک رسانهٔ غیرتعاملی شده است».

دیسایدر – ۷۰ از ۱۰۰

«در آخر، این سریال با حذف گیم‌پلی از چنین سبک بازی زنده و جذابی که پر از استعاره‌های سینمایی است، بیشتر از همه شبیه به جسمی می‌شود که تنها گوشت است و هیچ استخوانی در آن نیست».

اسلنت – ۵۰ از ۱۰۰

جمع‌بندی

همان‌طور که انتظار می‌رفت، سریال The Last of Us توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و نمرات بسیار خوبی را بدست بیاورد. بنابراین نگرانی‌ها درمورد کیفیت اثر، دیگر به پایین‌ترین حد خود رسیده و حالا هم که زمان زیادی به پخش آن نمانده، طرفداران می‌توانند خود را برای یک ماجراجویی جذاب و صد البته متفاوت دیگر با الی و جوئل آماده کنند.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربار‌هٔ سریال The Last of Us چیه؟ منتظرش هستی؟
  • سری بازی The Last of Us رو تجربه کردی؟ نظرت درباره‌ش چیه؟
  • نظرت دربارهٔ اخبار سینما و تلویزیون اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهنت داری بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی بخش نظرات بنویسش!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن توی حوزهٔ سرگرمی رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

فصل دوم سریال Wednesday ساخته خواهد شد – حرکت قابل پیش‌بینی نتفلیکس
معرفی و بررسی انیمه موریارتی وطن پرست (Moriarty the Patriot) – به یک عدد شیطان نیازمندیم!
سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Returnal چیست؟
ملودیک: موسیقی متن کامل انیمه سایبرپانک اج رانرز – Cyberpunk: Edgerunners
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.