مدتی پیش بود که با عرضهٔ بازی GTA Trilogy توسط استودیو بازی‌سازی راکستار، حاشیه‌های زیادی در دنیای بازی‌های ویدیویی به وجود آمد. چراکه کیفیت این ریمستر انتظارات طرفداران را برآورده نکرد و باگ‌ها و مشکلات فنی فراوان آن نیز، نارضایتی‌ها را دوچندان کرد. در همین راستا، کار تا جایی پیش رفت که راکستار مجبور به عذرخواهی از طرفداران شد و وعده‌هایی را برای حل مشکلات بازی جدید خود داد. حالا به تازگی، تصاویری از نسخه موبایلی GTA Trilogy لو رفته که امید به موفقیت‌آمیز بودن این نسخه را در دل طرفداران زنده کرده است. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


بازی ۲ Red Dead Redemption در سال ۲۰۱۸ توسط استودیو بازی‌سازی راکستار عرضه شد و طرفداران را شگفت‌زده کرد. به‌طوری که بخش عظیمی از گیمرها و منتقدان، این بازی را بهترین بازی راکستار و یکی از بهترین بازی‌های کل دوران خواندند؛ اما پس از این درخشش بزرگ در دنیای بازی‌های ویدیویی، راکستار سکوتی طولانی‌مدت را پیش گرفت و به حاشیه رفت.

بازی GTA trilogy - اثر تازه‌ای از راکستار
بازی GTA trilogy – اثر تازه‌ای از راکستار

بازی GTA Trilogy – اثر تازه‌ای از راکستار

در همین زمان، طرفداران دوست داشتند که باز هم حرف‌های تازه‌ای از راکستار بشنوند و از روند توسعهٔ آثار بعدی آن باخبر شوند. مخصوصاً که مدت زیادی از عرضهٔ آخرین نسخهٔ سری بازی جی‌تی‌ای می‌گذشت و شایعات زیادی پیرامون بازی بعدی آن وجود داشت؛ اما راکستار باز هم به سکوت خود ادامه داد تا اینکه بالاخره، شایعاتی طبق ساخت یک ریمستر از سه‌گانهٔ کلاسیک سری بازی جی‌تی‌ای با نام GTA Trilogy منتشر و مدتی بعد، به‌طور رسمی توسط راکستار تایید شد.

بازی GTA Trilogy هیجان بسیاری را به دنیای بازی‌های ویدیویی تزریق کرد. حالا قرار بود رویای بسیاری از گیمرها، یعنی ریمستر شدن بازی جی‌تی‌ای سن آندریاس و دیگر نسخه‌های کلاسیک جی‌تی‌ای، برآورده شود و خاطرات آنها را زنده کند؛ اما با عرضهٔ این بازی و تجربهٔ ناامیدکننده‌ای که به طرفداران ارائه داد، حجم عظیمی از نارضایتی‌ها به سمت راکستار روانه شد. چراکه بازی دارای کیفیتی نبود که طرفداران از آن انتظار داشتند و علی‌رغم داشتن قیمتی ۶۰ دلاری، تجربه‌ای پر از باگ و مشکلات فنی را به گیمرها ارائه می‌داد.

اتفاقات مذکور، منجر به عذرخواهی راکستار از طرفداران شد. این استودیو بازی‌سازی بزرگ به طرفداران وعده داد که مشکلات بازی را با بروزرسانی‌های آینده برطرف و تجربه‌ای که مورد استحقاق طرفداران است را برای آنها فراهم کند. با این همه حال، با توجه به تجربهٔ ضعیفی که بازی GTA Trilogy در هنگام عرضه برای طرفداران فراهم کرد، بعید است که حل تمام مشکلات بازی نیز باعث فراموشی اتفاقی که افتاد بشود؛ مانند بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ که علی‌رغم حل شدن بخش زیادی از مشکلات آن، هنوز هم یک بازی بدنام محسوب می‌شود.

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی GTA Trilogy چیست؟ – ریمستر سه گانه کلاسیک جی تی ای

لو رفتن تصاویر نسخه موبایلی GTA Trilogy

البته هنوز کار GTA Trilogy تمام نشده است. درواقع، نسخهٔ موبایلی این بازی با کمی تاخیر نسبت به پلتفرم‌های دیگر و در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. بنابراین، راکستار شانس این را دارد که با خوب از آب درآوردن نسخهٔ موبایلی این بازی، اشتباهات خود را جبران کند. در همین راستا نیز، به تازگی تصاویری از نسخهٔ موبایلی GTA Trilogy لو رفته که واقعاً امیدهایی را در دل طرفداران زنده کرده است. پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه به تماشای این تصاویر بپردازید:

همان‌طور که تماشا کردید، گرافیک بازی از برخی جهات حتی بهتر از نسخهٔ کنسولی آن به‌نظر می‌رسد و واقعاً حالت بهتری دارد! نکته‌ای که برای بسیاری از طرفداران عجیب بوده و آنها را نسبت به تجربهٔ GTA Trilogy بر روی موبایل امیدوار کرده است.

البته لازم به ذکر است که این تصاویر در حال اجرا بر روی موبایل نیستند. درواقع طبق گفته‌های کسی که تصاویر را منتشر کرده است، قابلیت دست‌یابی به تنظیمات موبایلی بازی از طریق فایل‌های نسخهٔ کامپیوتر آن وجود دارد. و او با استفاده از این تکنیک، تصاویر فوق را با تنظیمات سیستم‌عامل ios بر روی کامپیوتر ثبت کرده است. بنابراین ممکن است که نسخه اصلی موبایلی GTA Trilogy، تفاوت‌هایی با تصاویر داشته باشند؛ اما به‌طور کلی، در بهترین حالت می‌توانند چنین تجربه‌ای را برای گیمرهای موبایلی فراهم کنند.


جمع‌بندی

در حال حاضر، فرصت خوبی در اختیار راکستار قرار دارد. این استودیو بازی‌سازی بزرگ می‌تواند با عرضه کردن یک نسخه موبایلی خوب از بازی GTA Trilogy و رفع کردن مشکلات بازی در پلتفرم‌های دیگر، اشتباه خود در هنگام عرضه را جبران کند و دوباره دل طرفداران را بدست بیاورد؛ اما مشخص نیست که آیا واقعاً می‌تواند این کار را انجام دهد یا نه.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ بازی GTA Trilogy چیه؟ تجربه‌ش کردی؟
  • به‌نظرت نسخه موبایلی GTA Trilogy خوب از آب درمیاد؟
  • نظرت دربارۀ اخبار بازی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهنت داری بهمون بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های انیمیشن شرک – Shrekسید متین فقهی
فصل دوم انیمیشن سریالی Arcane ساخته خواهد شد – یکه‌تازی نتفلیکس ادامه دارد! – سید متین فقهی
سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی GTA Trilogy چیست؟ – ریمستر سه گانه کلاسیک جی تی ای – سید متین فقهی
میمز: میم های خنده دار باب اسفنجی به زبان شیرین فارسی! – سهیل کوهی اصفهانی