مدت زیادی است که استودیو بازی‌سازی راکستار، بازی تازه‌ای را به بازار عرضه نکرده است. این در حالی است که طرفداران دنیای ویدیو گیم، انتظارات بیشتری از استودیویی که سری بازی‌های بزرگی مانند جی‌تی‌ای و رد دد را در کارنامۀ خود ثبت کرده است، دارند. با این همه حال، مدتی پیش راکستار اعلام کرد که می‌خواهد ریمستر سه نسخۀ ابتدایی سری جی‌تی‌ای را با نام GTA: The Trilogy به بازار عرضه کنند. طرفداران نیز بسیار خوشحال شدند و مدت زیادی را در هیجان برای این بازی به سر بردند؛ اما حالا و با انتشار تصاویر GTA: The Trilogy، همه به این نکته پی برده‌اند که راکستار نیز مانند بسیاری از استودیوهای دیگر، تغییر کرده و مهم‌ترین چیز برای آن، پول است! برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


استودیوهای بازی‌سازی، زمانی که می‌خواهند بازی‌های قدیمی خود را به کاربران تازه ارائه دهند و یا ایده کم آورده‌اند(!)، نسخه‌هایی با نام ریمیک و یا ریمستر را از آنها عرضه می‌کنند. ریمیک یعنی اینکه بازی قدیمی را، دوباره از اول و با توجه به تکنولوژی روز دنیای ویدیو گیم می‌سازند و ریمستر، یعنی اینکه همان بازی قدیمی را، با پیشرفت‌های نسبی گرافیکی و گیم‌پلی، به پلتفرم‌های تازه عرضه می‌کنند. البته که هر کدام از این دو سبک، باکیفیت و بی‌کیفیت دارند و ممکن است یک ریمستر خوب، از یک ریمیک بد هم بهتر باشد.

مدتی پیش که راکستار بازی GTA: The Trilogy را با عنوان ریمستر سه نسخهٔ اول سری بازی جی‌تی‌ای معرفی کرد، طرفداران پیش‌بینی کردند که با توجه به سابقهٔ راکستار، شاهد یک ریمستر خیلی خوب خواهیم بود. و بالاخره پس از مدت‌ها، یکی از بزرگترین آرزوهای طرفداران سری جی‌تی‌ای، یعنی ساخت نسخهٔ امروزی جی‌تی‌ای سن آندریاس برآورده می‌شود.

پس از معرفی این بازی، شایعات زیادی به وجود آمدند که می‌گفتند گرافیک و گیم‌پلی GTA: The Trilogy، چیزی در حد جی‌تی‌ای وی خواهد بود؛ اما حالا با انتشار تصاویر این بازی، نظرات صد و هشتاد درجه تغییر کرده‌اند. ابتدا نگاهی به تصاویر این بازی بیندازید:

همان‌طور که می‌بینید، این ریمستر به‌جز پیشرفت کردن در رنگ‌ها و کم کردن حالت پیکسلی بازی، هیچ تغییر دیگری نکرده است. حتی از لحاظ گرافیکی با تغییرات ایجادشده، بازی حالت انیمیشنی گرفته و بسیاری از افراد، آن را به فورتنایت تشبیه کرده‌اند! اما آیا این اثر، واقعاً همان ریمستری بود که گیمرها از راکستار انتظار داشتند؟! البته این تنها بخش بد ماجرا نیست و با توجه به اطلاعات منتشرشده در کنار تصاویر، نکتهٔ بدتری نیز یافت می‌شود.

درواقع بازی GTA: The Trilogy، قرار است قیمت ۶۰ دلاری داشته باشد! قیمتی که برای یک ریمستر ساده و سطحی، بسیار زیاد است و به نوعی، پول‌پرست شدن راکستار در عین ارائهٔ کیفیت کمتر را نشان می‌دهد. البته این نکته، تنها بر روی این ریمستر تاثیر نخواهد داشت و می‌تواند بر روی آثار آیندهٔ این استودیو بازی‌سازی، تاثیرات بسیار بدی بگذارد.


جمع‌بندی

راکستار اعلام کرده است که در کنار پیشرفت‌های گرافیکی این ریمستر نسبت به سه بازی اصلی، شاهد تغییراتی بسیاری در گیم‌پلی آنها نیز هستیم. با این اوصاف، بیایید امیدوار باشیم که GTA: The Trilogy، حداقل گیم‌پلی خوبی داشته باشد.

این بازی در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۰ برای تمام پلتفرم‌های گیمینگ و سپس در سال ۲۰۲۲، برای پلتفرم موبایل عرضه خواهد شد.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ GTA: The Trilogy چیه؟
  • نظرت دربارهٔ تصاویر منتشرشده از بازی GTA: The Trilogy چیه؟ به‌نظرت آیندۀ بدی پیش روی راکستار قرار داره؟
  • نظرت دربارۀ مطالب گیمینگ اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

تد تاک فارسی: پشه های نفرت‌انگیز و کشنده! [تماشا کنید]سهیل کوهی اصفهانی
رسمی: قرارداد آنسو فاتی با بارسلونا تا سال ۲۰۲۷ تمدید شد! – سهیل کوهی اصفهانی
میمز: میم های خنده دار گیمینگ به زبان شیرین فارسی! – سید متین فقهی
فصل اول انیمیشن قهرمانان فوتبال با زیرنویس اختصاصی اسمارتین [تماشا کنید] – سهیل کوهی اصفهانی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.