چند روزی بود که حال خیلی خوبی نداشتم و نمی تونستم مثل گذشته کنارتون باشم. تو این چند روز دو تا چیز را خوب فهمیدم و با خودم گفتم خوبه که بیام باهاتون در میون بزارم. با من همراه باشید.

اگه شما برای مصاحبه و گفت و گو با مردم راه بیافتید تو کوچه و محل، از هر کسی بپرسید: مهم ترین چیز توی زندگی چیه؟ بیشتر مردم بهتون میگن: پول مهم ترین چیز توی زندگیه؛ با کمک پوله که میشه تفریح و خوشگذرونی کرد، میشه ازدواج کرد و تشکیل خونواده داد و در نهایت با کمک پوله که میتونیم زندگی خوبی داشته باشیم.

این چیزیه که تا چند روز پیش خودم هم قبول داشتم. ولی وقتی یچیز مهم تر از پول را از دست دادم فهمیدم ((البته برام یاد آوری شد)) که ارزش پول خیلی خیلی کمه و واقعا چرکه کف دسته. مهم ترین چیز توی زندگی سلامتیه. اگه شما همه پولای دنیا را هم داشته باشی ولی انرژی و حس و حال تفریح و استفاده کردن از اون پولا را نداشته باشی، بدرد جرز لای دیوار هم نمیخورن.

اگه حالمون خوب باشه و سلامت باشیم، میتونیم بدون خرج زیاد هم میتونیم در کنار هم دیگه خوش بگذرونیم و تفریح کنیم.

خدا میدونه تو اون چند روزبیماری چقدر تو فکر آخر هفته ای بودم که چون یک روز بیشتر بود((چهارشنبه هم به علت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تعطیل بود.)) فرصت خوبی برای استراحت و وقت گذروندن کنار خانواده را داشتم، ولی از همون روز اولش ویروس وارد بدنم شد و منو خانه نشین کرد.

شبا موقع خواب برای من بد ترین، تلخ ترین و کابوس وار ترین ساعات روز رقم می خوردن و حالم از همیشه بدتر میشد. به طوری که تا خود صبح خواب به چشم نداشتم. تو چنین شرایطی بود که فرشته ای شمع به دست در تاریکی شب وارد اتاق من میشد و فضای اتاق را نورانی می کرد؛ فرشته ای که ((مادر)) نام داشت.

اون وقتی نصفه شب صدای سرفه های منو می شنید از خواب بلند میشد و با عجله میومد پیشم و کمک می کرد که حالم بهتر بشه. مثلا دارو و نوشیدنی های گرم بهم میداد و وقتایی که تب داشتم دستمالی را خیس می کرد و رو پیشونیم میزاشت.

از همه زیباتر برای من لحظه ای بود که مادرم بالای سرم می نششت و تا وقتی که خوابم نمی برد، اتاق را ترک نمی کرد. انگار حسی در وجود او بود که به او می گفت: تا زمانی که حال بچت خوب نشده و خوابش نبرده، تو هم نمی توانی بخوابی. به درستی که بهشت زیر پا های مادران است.

به درستی که قهرمانان دنیای واقعی مادران هستن که بدون هیچ حقوقی نقش یک آشپز، پرستار، نظافت چی و . . . را ایفا می کنن؛ فقط به این امید که بچه هاشون کم و کاستی نداشته باشن و بتونن زندگی شاد و موفقی داشته باشن. پس بیاین انقدر پول دوست نباشیم و قدر چیزایی را که داریم و حواسمون بهشون نیست را بیشتر بدونیم؛ از جمله مادر و سلامتی.