God of War: Ragnarok آخرین بازی معرفی شده از سری بازی خدای جنگ است که طرفداران این مجموعه، به‌شدت منتظر عرضۀ آن هستند. این اثر، یکی از برگ برنده‌های سونی و پلی‌استیشن در سال ۲۰۲۲ نیز به‌شمار می‌رود و اهمیت بسیار زیادی در دنیای بازی‌های ویدیویی دارد؛ اما از همان ابتدا که این بازی توسط استودیو سانتا مونیکا معرفی شد، ابهامات بسیار زیادی در زمان عرضۀ آن وجود داشت و همین نکته طرفداران را نگران می‌کرد. حالا ما در این مطلب، می‌خواهیم نگاهی به تاریخ انتشار بازی God of War: Ragnarok و اطلاعات منتشرشده از آن بیندازیم. برای خواندن ادامۀ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


اواخر سال ۲۰۲۰ بود که سونی، همزمان با معرفی کنسول نسل نهمی خود یعنی پلی‌استیشن ۵، به انتشار تیزری کوتاه برای معرفی نسخۀ جدید سری بازی خدای جنگ پرداخت. مهم‌ترین محتوای این تیزر، نام Ragnarok و تاریخ انتشار برای سال ۲۰۲۱ بود که هیجان بسیار زیادی را در میان طرفداران این مجموعه ایجاد کرد؛ اما پس از گذشت تقریباً یک سال از انتشار این تیزر، اخبار و شایعات عجیبی دربارۀ این بازی پخش و باعث نگرانی طرفداران شدند.

تاریخ انتشار بازی God of War: Ragnarok
تاریخ انتشار بازی God of War: Ragnarok

اخبار و شایعات مذکور بر این نکته اشاره داشتند که نه‌تنها هنوز نام نسخۀ جدید خدای جنگ انتخاب نشده است، بلکه تاریخ انتشار آن نیز قرار است با تاخیر مواجه شود. در نهایت نیز به‌طور رسمی اعلام شد که هردوی این شایعات درست هستند و در کنار مشخص نبودن نام بازی، شاهد تاخیر در انتشار تا سال ۲۰۲۲ نیز خواهیم بود. در همین راستا، علاقه‌مندان دنیای بازی‌های ویدیویی حس کردند که سونی و استودیو بازی‌سازی سانتا مونیکا، صرفاً دست به معرفی بازی زده‌اند که نه نام مشخصی دارد و نه تاریخ عرضه‌ای. و تنها هدف پشت معرفی آن، ایجاد کردن هیجان برای کنسول جدید سونی بوده است.

تریلر رسمی بازی God of War: Ragnarok

پس از گذشت چندین ماه از این اتفاقات، اولین تریلر نسخۀ جدید خدای جنگ منتشر شد و در کنار به تصویر کشیدن زحمات استودیو بازی‌سازی سانتا مونیکا در پی توسعۀ این اثر، نام آن را نیز مشخص کرد. پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه به تماشای اولین تریلر بازی God of War: Ragnarok بپردازید:

سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی God of War 2018 چیست؟ – خدای جنگ ۲۰۱۸

این تریلر توانست افکار منفی که اطراف این بازی به‌وجود آمده بودند را از بین ببرد و دوباره طرفداران را نسبت به اثری که انتظارش را می‌کشند، خوشبین کند. همچنین سازندگان اعلام کردند که بازی God of War: Ragnarok، تنها قرار نیست برای پلی‌استیشن ۵ منتشر شود و با تایید رسمی عرضۀ آن برای پلی‌استیشن ۴، خوشنودی طرفداران را چند برابر بیشتر کردند. مدتی بعد نیز دلیل تاخیر خوردن بازی، عمل جراحی سنگین کریستوفر جاج، بازیگر نقش کریتوس عنوان شد و متوقف شدن روند ساخت بازی در پی آن، به عنوان حرکتی انسان‌دوستانه از طرف سونی و استودیو سانتا مونیکا شناخته شد.

تاریخ انتشار نهایی بازی God of War: Ragnarok

و اما در نهایت پس از گذشت این اتفاقات، هنوز تاریخ دقیق عرضۀ بازی God of War: Ragnarok مشخص نشده است و تنها نکتۀ واضح، انتشار آن در زمانی از سال ۲۰۲۲ است؛ اما طبق آخرین اعلامیه‌های رسمی سونی و استودیو سانتا مونیکا، انتشار بازی در سال ۲۰۲۲ برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی سونی، کاملاً قطعی است و شک و تردیدی در آن نیست. همچنین انتظار می‌رود که تاریخ عرضۀ دقیق آن، در رویداد بعدی State of Play یا E3 در تابستان، مشخص شود.


تاریخ انتشار بازی God of War: Ragnarok
تاریخ انتشار بازی God of War: Ragnarok

جمع‌بندی

God of War: Ragnarok راه پرفراز و نشیبی را در مسیر عرضۀ خود طی کرده و توسعۀ آن، در دوران سخت و طاقت‌فرسای کرونایی صورت گرفته است. با این همه حال، به‌نظر می‌رسد که اثر نهایی، در حد و اندازۀ همیشگی آثار انحصاری سونی خواهد بود و می‌تواند نظر طرفداران را به خود جلب کند.


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ بازی God of War: Ragnarok چیه؟ به‌نظرت اثر خوبی می‌شه؟
  • نظرت دربارۀ اخبار بازی اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهنت داری بهمون بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

بهترین اتچمنت اسلحه Chopper برای مولتی و بتل رویال در بازی Call of Duty Mobileسید متین فقهی
دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های انیمیشن سریالی آبشار جاذبه – Gravity Falls – سید متین فقهی
والپیپردونی: بهترین والپیپر های سری بازی کالاف دیوتی – Call of Duty – سید متین فقهی
سیستم مورد نیاز برای اجرای بازی Halo Infinite چیست؟ – هیلو اینفینیت – سید متین فقهی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.