اواسط سال ۲۰۲۰ بود که سونی در کنفرانس معرفی پلی استیشن ۵، به پخش یک تریلر رمزآلود و بسیار هیجان‌انگیز پرداخت. این تریلر وعدهٔ انتشار دنبالهٔ خدای جنگ ۲۰۱۸ را با نام God of War: Ragnarok می‌داد. حالا در بیانیه و گزارش تازه‌ای که از سوی سونی منتشر شده است، گفته می‌شود که نام این بازی هنوز انتخاب نشده است. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


بازی‌های انحصاری‌ پلی استیشن همیشه با حاشیه‌های زیادی مواجه می‌شوند و همه انتظار منتشر شدن اطلاعات تازه‌ای از آنها را می‌کشند. نسل نهم کنسول‌های بازی هم تازه آغاز شده است و سونی با پلی استیشن ۵ و بازی‌های خوبی که تا به‌ الان عرضه کرده است، در صدر دنیای ویدیوگیم است. حالا به تازگی حرف و حدیث‌های زیادی دربارهٔ نسخهٔ بعدی بازی God of War بر سر زبان‌ها افتاده است که یکی از مهم‌ترین آنها، مربوط به انتخاب نشدن نام بازی است.

دنبالهٔ بازی خدای جنگ ۲۰۱۸، اولین بار در مراسم معرفی پلی استیشن ۵ با پخش تریلری بر سر زبان‌ها افتاد. این تریلر شامل یک موسیقی جذاب و صحبت‌های کوتاهی از کریتوس بود که نوشته شدن نام God of War با پسوند Ragnarok را در یک فضای سرد و زمستانی به تصویر می‌کشید. پیشنهاد می‌کنم ابتدا این تریلر کوتاه را تماشا کنید:

تماشای ویدیو در آپارات

بعد از منتشر شدن این تریلر، حجم عظیمی از شور و هیجان دنیای گیم را فرا گرفت و فهمیدیم که نام قسمت بعدی خدای جنگ، Ragnarok خواهد بود و در سال ۲۰۲۱، برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد؛ اما به‌نظر می‌آید با توجه به اسناد تازه‌ای که از سونی منتشر شده است، تمام اطلاعاتی که از خدای جنگ بعدی منتشر شدند، صرفاً تزریق هیجانی زودهنگام به طرفداران برای خرید کنسول‌های جدید سونی بوده‌اند.

لوگو و فونت God of War: Ragnarok در گزارش سونی
لوگو و فونت God of War: Ragnarok در گزارش سونی

جریان از این قرار است که چندی پیش، گزارشی از طرف سونی برای ارائه اطلاعات تازه به سهام‌داران و سرمایه‌گذاران شرکت ارائه داده شد و در بین بازی‌های نام‌بردهٔ این گزارش، نام God of War: ragnarok قرار داشت.

رسانه‌ها پس از دیدن این گزارش، سریعاً دست به انتشار آن زده و ragnarok را نام انتخابی خدای جنگ بعدی دانستند؛ اما حالا سونی این گزارشات را بازبینی کرده و نام خدای جنگ را بدون هیچ پسوندی و با فونت معمولی آن قرار داده است. علاوه‌بر این به طور رسمی هم تایید کرد که اخبار رسانه‌ها، درست نیستند و هنوز نامی برای این بازی انتخاب نشده است.

حذف لوگو و فونت God of War: Ragnarok در گزارش سونی
حذف لوگو و فونت God of War: Ragnarok در گزارش سونی

نمایندهٔ سونی در این‌باره می‌گوید:

«نام و لوگوی بازی جدید God of War هنوز انتخاب نشده است. متسفانه به اشتباه لوگو و نامی نادرست را در گزارشی که برای سرمایه‌گذاران‌ و سهام‌داران تهیه کردیم، قرار دادیم. ما دوست داریم در آینده اطلاعات بیشتری را دربارهٔ بازی با شما به اشتراک بگذاریم؛ اما فعلاً بابت اشتباه پیش آمده عذرخواهی می‌کنیم.»

بنابراین تریلری که از قسمت بعدی God of War تماشا کردیم، احتمالاً فقط اعلامی زودهنگام برای ساخت بازی بوده است؛ نه اینکه حتماً قرار است چنین نام و تاریخ انتشاری داشته باشد. این نظریه زمانی قوی‌تر می‌شود که با احتمال تأخیر خوردن بازی مواجه می‌شویم. این‌طور که پیداست بازی هنوز کامل نیست و به عرضه در سال ۲۰۲۱ نمی‌رسد. همانطور که نسخهٔ سوم و چهارم بازی نیز در اواخر نسل خود منتشر شدند، این احتمال وجود دارد که این نسخه هم چند سال بعد از شروع نسل جدید عرضه شود؛ مگر اینکه زودتر از آغاز نسل جدید، ساخت بازی آغاز شده باشد.

علاوه‌بر تمام این‌ها، تا به امروز شاهد یک عکس لورفته یا تریلر کاملی از خود بازی نبوده‌ایم و این اتفاق که نام بازی هم هنوز انتخاب نشده است، به خودی خود می‌تواند بر آماده نبودن بازی اشاره داشته باشد. شایعاتی هم وجود دارند که از عرضه شدن بازی برای پلی استیشن ۴ خبر می‌دهند و ادعای سونی برای انتشار انحصاری بازی بر روی پلی استیشن ۵ را رد می‌کنند.


در مجموع می‌توان گفت که نسخهٔ بعدی God of War، یا هنوز آماده نیست و سونی فقط آن را برای کسب درآمد بیشتر از کنسول‌هایش معرفی کرده است و باید انتظار آن را در سال ۲۰۲۲ بکشیم، یا هم اینکه سونی در حال پیش بردن روند ساخت بازی به شکل مخفیانه است و می‌خواهد ما را برای اتفاقات هیجان‌انگیزی آماده کند. گذر زمان همه‌چیز را مشخص می‌کند!


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ قسمت بعدی God of War چیه؟
  • به نظرت اسم این بازی قراره چی باشه؟
  • نظرت راجب مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

چه اتفاقاتی می‌افتاد اگر نیمار بارسلونا را ترک نمی‌کرد؟ سهیل کوهی اصفهانی
چه خوبه که هستی! – عطیه اسکندری
چطوری امتحان بدم وقتی یک کلمه هم نخوندم؟! – آتنا مهرانفر
معرفی و نقد و بررسی انیمه tokyo ghoul – چه خبر از توکیو غول؟! – حباب
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.