از هر فردی که بپرسی چطوری تونستی به اینجا برسی، خودشم نمی‌تونه توضیح کامل و درستی بده. چون زندگی با مهره‌هاش بازی می‌کنه! من ممکنه رخ باشم و از وضعیتم راضی باشم، ولی به شکل ناخودآگاه نیاز دارم که شاه باشم. توی این وضعیت، بازی زندگی شروع می‌شه.


هر روز شکل جدیدی داره!
هر روز شکل جدیدی داره!

هر روز شکل جدیدی داره!

من امروز توی ایران زندگی می‌کنم و دوست دارم نویسنده بشم، پس فردا توی سوییس زندگی می‌کنم و دوست دارم طراح بشم و در آخر یه خواننده معروف توی انگلیس می‌شم! یعنی چی واقعا؟! این روندی که پیش رفت دقیقا روش بازی زندگیه. از جایی که هستی، ۸۰۰ درجه اونورتر در آخر می‌رسونتت و در آخر هم از اون اتفاق راضی هستی. البته اگه راهی که خودت در پیش گرفتی با تلاش و پشتکار شبانه روزی بوده باشه.

برای همینه که من امروز به طور قطع نمی‌تونم بگم چی می‌شم یا اینکه حداقل دوست دارم چی بشم. انسان و زندگی‌ای که توش وجود داره خیلی عجیب‌تر از این حرفاست. و البته لذت بخش تر از این حرفا!

دور زدن پیش فرض‌های زندگی
دور زدن پیش فرض‌های زندگی

دور زدن پیش فرض‌های زندگی

زندگی برای هرکس بازی ساده‌ای در نظر می‌گیره. به عنوان یه سرباز وارد زمین بازی می‌شی و در آخر هم همونطور ممکنه از دور خارج شی. ولی اگه اون سرباز تنش بخاره، زندگی هم تنش رو می‌خارونه! و البته هیچ‌وقت هم نمی‌ذاره بفهمی که چه حرکتی می‌خواد باهات بزنه. تو اگه یه تلاشگر واقعی باشی توی هر دوره زمانی اون کاری که ازت بر میاد رو انجام می‌دی و در آخر با اون چیزی که واقعا قراره توش دنیا رو بترکونی مواجه می‌شی.

قطعا من برای یه هدفی به وجود اومدم و اون سر و سامان دادن به یکی از هزاران قسمتای این دنیاعه. بنابراین من وقتی خواننده شدم می‌تونم از نویسنده بودنم برای نوشتن شعر و ساخت اسم مستعار هنری برای خودم استفاده کنم. و در مرحله بعد با اون چند سال طراحی که یاد گرفتم یه لوگو برای خودم طراحی می‌کنم و در مرحله می‌چسبم به چیزی که قرار بود بهش برسم، یعنی خوانندگی.

این تازه اول بازی زندگیه!
این تازه اول بازی زندگیه!

این تازه اول بازی زندگیه!

پس اگه الان توی هر مرحله بد یا خوبی توی زندگیم قرار دارم، باید اینو بدونم که این تهش نیست و قطعا اگه بخوام یه پخی بشم اینجا قرار نیست آخرین حرکت من باشه. من نمی‌خوام اون سربازی باشم که همون اول از زمین خارج می‌شه، من می‌خوام اون سربازی باشم که شاه رو کیش و مات می‌کنه!


دوست اسمارتینی

  • بازی زندگی رو خوب پیش بردی؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خای نوشتن را تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اونو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

موارد لازم برای نویسنده شدن! – قسمت سومرامتین شاهینی نژاد
من انقدر بزرگ هستم که بفهمم خیلی بچه‌ام! –  آتنا مهرانفر

تاپ فایو: ۵ تا از محبوب ترین شخصیت های سری بازی های Call Of Duty – سید متین فقهی
به رویاهایت باور داشته باش! – سهیل کوهی اصفهانی