فوتبال؛ یه کلمه با هزار معنی

2
85

بدون شک جذاب ترین و پر طرفدار ترین ورزش حال حاضر دنیا فوتبال است. ورزشی که بسیاری از مردم این کره آبی را مجذوب خودش کرده است. فوتبال ورزشیه که هم تماشا کردنش و هم بازی کردنش برای خیلی ها جذاب میتونه باشه. برای خواندن ادامه مطلب با ما همراه باشید.

شاید شما هم بار ها و بار ها این اتفاق برایتان رخ داده باشد؛ لحظه ای را تصور کنید که دارید با ذوق و شوق از فوتبال امشب برای بزرگ تر های خانوادتان مثل پدر صحبت می کنید. معمولا در این موقع آنها به شما نصیحت هایی می کنند.

مثلا می گویند که:

«این فوتبال چه سودی برای تو داره برو بشین سر درست»

یا نهایتا به شما می گویند که:

«برو بخواب که فردا مدرسه داری.فردا نتیجه بازی را تو اخبار ببین»

در این لحظه انگار آب سردی بر پیکر شما ریخته میشه و اصلا از این لحظه خوشتون نمیاد. البته خانواده هایی نیز وجود دارند که برعکس دسته اول عاشق فوتبال هستند و خودشان نیز در کنار فرزندانشان به تماشای بازی می نشینند.

نسبت به دسته دوم باید بگم که دم شما گرم 😁 و اما دسته اول را باید بهشون بگم که اصلا اینجوری نیست.

وقتی در برنامه دورهمی مهران مدیری از عادل فردوسی پور پرسید:

«این فوتبال چیه که انقدر طرفدار داره؟چیه که انقدر مردم را به خودش جذب کرده؟»

عادل جواب داد:

«فوتبال ورزشیه که همه چی توی خودش داره؛ عشق،تعصب،هیجان،نفرت،علاقه،دوستی و…»

مدیری با خنده جواب داد:

«خب این چیزا که تو گفتی تو همه ورزشی هست.مثلا تنیس هم هیجان داره»

عادل گفت:

«درسته ولی شاید تنیس به اندازه فوتبال هیجان نداشته باشه 😂»

عادل درست می گفت. به نظر من هم هیجانی که تو فوتبال وجود داره تو هیچ ورزشی وجود نداره، هیجانی که از اولین ثانیه های بازی تا دقیقه ۹۰ وجود داره و تموم شدنی نیست. نمونه بارز این حرف من تو اون شبی وجود داره که بارسلونا مقابل پاریس توانست یک کامبک فوق العاده بزند.

اگه یادتون باشه عادل پس از گل ششم می گفت:

«چیه این فوتبال اصلا…تموم تن من داره میلرزه…)درست هم میگفت اون شب یه شب کامل از فوتبال بود»

دیروز برای من یه روز کامل از لحاظ فوتبالی بود. دیروز تو اولین زنگ ورزش امسال تونستم نتیجه سه ماه تمرین و تلاش خودم رو تو تابستون ببیینم. مهم ترین نکته ای که دیروز وجود داشت این بود که تونستم از فوتبال بازی کردن هم مثل تماشای فوتبال لذت ببرم. مخصوصا زمانی که با یک ضربه بغل پا تمیز از زاویه بسته یه گل سرنوشت ساز برای تیم خودم رو زدم. شب هم که بازی بارسلونا و اینتر را تماشا کردم و واقعا لذت بردم. زمانی که بارسا در دقایق ابتدایی بازی یک گل از اینتر خورد و تا آخر نیمه اول نتونست قفل دروازه اینتر را بشکنه خیلی ناامید شده بودم اما توی نیمه دوم دوباره فهمیدم که امید همیشه در فوتبال زنده هست. خلاقیت و دریبل های مسی و تمام کنندگی سوارز باعث شد که بارسا گل اول را جبران و گل پیروزی بخش هم به ثمر برسونه.

امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

بیشتر بخوانید:

2
دیدگاه بگذارید

avatar
جدیدترین نظرات قدیمی ترین نظرات نظراتی با بیشترین رای موافق
سید متین فقهی
سردبیر

بیست بود این مطلب 🙂

معین صدوقی نژاد
نویسنده

عالی بسیار عالی خیلی خوب بود