اوایل سال ۲۰۱۹ بود که استودیو بازی‌سازی ندررلم، جدیدترین نسخه از سری بازی‌های مورتال کامبت را با نام Mortal Kombat 11 به بازار عرضه کرد. این بازی که چهار سال پس از Mortal Kombat X منتشر و به عنوان دومین نسخهٔ نسل هشتمی مورتال کامبت شناخته شد، نظر منتقدان و گیمرها را به خود جلب کرد و موفقیت‌های زیادی را بدست آورد. حالا توییتی از سوی ندررلم منتشر شده که از پایان پشتیبانی این بازی و تمرکز این استودیو برای ساخت پروژه‌های بعدی خود خبر می‌دهد. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


زمانی که بازی جدیدی به بازار عرضه می‌شود، استودیو سازنده تا چندین سال به پشتیبانی از آن می‌پردازد؛ یعنی بسته‌های الحاقی و بروزرسانی‌هایی را برای آن منتشر می‌کند و به صورت رایگان یا پولی، در اختیار گیمرها قرار می‌دهد. مدت زمان این پشتیبانی‌ها برای هر بازی متفاوت است و بستگی به استودیو سازنده هم دارد. درواقع، استودیویی مانند الکترونیک آرتز، تنها یک سال به پشتیبانی از جدیدترین نسخهٔ فیفا می‌پردازد؛ اما اپیک گیمز، چندین سال است که در حال پشتیبانی از بازی فورتنایت است و مشخص نیست که چه زمانی به این کار پایان دهد.

بستهٔ الحاقی Aftermath که با قیمت ۴۰ دلار عرضه شد و محتویات بسیاری را به Mortal Kombat 11 اضافه کرد
بستهٔ الحاقی Aftermath که با قیمت ۴۰ دلار عرضه شد و محتویات بسیاری را به Mortal Kombat 11 اضافه کرد

مورتال کامبت هم یکی از سری بازی‌هایی است که هر نسخه از آن، حداقل تا ۲ سال توسط ندررلم پشتیبانی و بخش‌ها و شخصیت‌های تازه‌ای به آن اضافه می‌شود. Mortal Kombat 11 هم بر طبق همین روند، از سال ۲۰۱۹ توسط ندررلم عرضه و پشتیبانی شد و محتویات جذاب و تازه‌ای را دریافت کرد؛ از جملهٔ این محتویات می‌توان به بستهٔ الحاقی “Aftermath” که چندین ساعت به کمپین داستانی بازی اضافه می‌کرد، استیج‌های تازه، شخصیت‌هایی مانند رمبو، روبوکاپ، جوکر و… اشاره کرد. با این همه حال، طبق توییت تازهٔ این استودیو، زمان پشتیبانی آنها از Mortal Kombat 11 به پایان رسیده است و سران ندررلم، تمرکز خود را بر روی ساخت پروژه‌های بعدی این استودیو قرار داده‌اند.

توییت ندررلم در رابطه با به پایان رسیدن پشتیبانی Mortal Kombat 11 بدین شرح است:

«استودیو ندررلم، حالا بر روی پروژهٔ بعدی خود تمرکز کرده است و پس از دو سال انتشار بسته‌های الحاقی برای بازی Mortal Kombat 11، پشتیبانی از آن را پایان می‌دهد.»


هنوز مشخص نیست که اولین پروژهٔ نسل نهمی ندررلم چه خواهد بود؛ اما گمانه‌زنی‌ها از ساخت بازی Injustice 3 خبر می‌دهند. Injustice، بازی فایتینگ دیگر ندررلم با بازیگری ابرقهرمانان دی‌سی است که طرفداران بسیاری هم دارد و نسخهٔ دوم آن، در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. با این همه حال اگر از این بازی هم بگذریم، این را می‌دانیم که خبری از Mortal Kombat تازه نخواهد بود (با توجه به چهار سال فاصله در انتشار نسخه‌های مختلف این بازی) و هنوز هم ممکن است که ندررلم مجموعهٔ تازه‌ای را به طرفداران خود معرفی کند. فعلاً فقط می‌توانیم برای معرفی شدن این بازی هیجان‌انگیز که احتمالاً تجربهٔ اولین فایتینگ نسل نهمی را برای ما فراهم می‌کند، صبر کنیم!


دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارۀ مورتال کامبت ۱۱ چیه؟ بازیش کردی؟
  • با استودیوی ندررلم آشنایی داری؟ به نظرت بازی بعدیش چیه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس. ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن رو تجربه کنی؟ به بخش ارسال مطلب برو و نوشته خوبت را برای ما ارسال کن. ما هم اون رو با اسم خودت منتشر می‌کنیم!

بیشتر بخوانید:

یک سری از شباهت‌های کوچولو در آثار ماکوتو شینکای!حباب
دور نیست… – ماهی
گلچین بهترین قسمت های باب اسفنجی با دوبله فارسی [تماشا کنید] – سید متین فقهی
فروشگاه PSP به‌طور رسمی تعطیل شد – خاطراتی که به خاک سپرده شدند… – سید متین فقهی

حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.