امروزه به علت شیوع ویروس‌کرونا، آموزش‌مجازی جایگزین آموزش حضوری شده است و به ما نشان داده که در خانه نیز می‌توانیم به تحصیل و ترقی در امور مختلف دست یابیم. حالا من در این مطلب می‌خواهم شما را با اپلیکیشن drops آشنا کنم. اپلیکیشنی کاربردی برای یادگیری زبان های خارجی! برای خواندن ادامه مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.

یکی از دغدغه های امروز بشر یادگیری زبان های مختلف دنیا از جمله زبان انگلیسی است. این زبان در مدارس و آموزشگاه های بسیاری از کشور ها تدریس می شود اما یکی از راحت ترین روش ها برای یادگیری انگلیسی، روش آموزش‌خانگی است.

شما می توانید بدون هیچ هزینه ای در خانه بمانید و از طریق ویدیو ها، نوشته ها، اپیکیشن ها و… این زبان را یاد بگیرید. یکی از کاربردی‌ترین و بهترین‌اپلیکیشن های آموزش زبان های خارجی، اپلیکیشن drops است. اپلیکیشنی که از نظر گوگل، بهترین اپ سال ۲۰۱۸ است.

بیش از 35 زبان مختلف برای یادگیری
بیش از ۳۵ زبان مختلف برای یادگیری

بیش از ۳۵ زبان مختلف برای یادگیری

اپلیکیشن drops فقط به زبان انگلیسی محدود نمی شود! بلکه دارای بیش از ۳۵ زبان مختلف و زنده سر تا سر دنیا است. حتی برای برخی از زبان های لهجه های مختلف نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال برای زبان انگلیسی لهجه های آمریکایی و بریتانیایی در دو بخش مجزا قرار دارند و شما حق انتخاب بین آنها را دارید.

دسته بندی خوب و جالب

اپلیکیشن drops دارای چهارده فصل با موضوعات مختلف از جمله غذا‌ها و نوشیدنی‌ها، مردم و… است. هر فصل هم شامل چند زیر شاخه می‌شود. به عنوان مثال در فصل غذاها و نوشیدنی‌ها شما با چند زیر شاخه به نام های غذا ها، میان وعده ها، نوشیدنی ها، رستوران ها و… مواجه می‌شوید.

یادگیری سریع و آسان
یادگیری سریع و آسان

یادگیری سریع و آسان

به طور کلی هدف اصلی دراپز یادگیری همراه با بازی و سرگرمی است. یادگیری تلفظ و املا یک کلمه چندین و چندبار در قالب بازی‌های مختلف تکرار خواهد شد و کاربر را به ادامه دادن علاقه‌مند می‌کند. دراپز در شبانه روز وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. شما می‌توانید تعیین کنید که در هر بار استفاده از اپلیکیشن بین ۵ تا ۱۵ دقیقه مشغول یادگیری باشید.

حالا وقت مرور است

وقتی که تعداد کلمات یاد گرفته شما به تعداد مشخصی رسید، بخش دوجو برای شما باز می‌گردد. این بخش همه کلماتی که یاد گرفته‌اید را در قالب تمرین های مختلف مرور می‌کند.

لیست لغات

با مراجعه به بخش کالکشن در نوار ابزار اپ می‌توانید به لیست کلماتی که تا کنون یاد گرفته‌اید دست یابید و با سرچ واژه مد نظر خود، مروری بر تلفظ یا املای آن داشته باشید.

نگاهی به عملکرد

اگر سری به بخش پروفایل بزنید، می توانید نگاهی به عملکرد خود در طول زمانی که از دراپز استفاده کرده‌اید، داشته باشید. در این بخش می‌توانید از روز های فعال خود در هفته مطلع شوید. همچنین عدد نوشته شده در بالای صفحه نشان دهنده کلمات جدیدی است که تا کنون یاد گرفته‎اید.

روش و پیشنهاد های من برای استفاده از دراپز
روش و پیشنهاد های من برای استفاده از دراپز

روش و پیشنهاد های من برای استفاده از دراپز

من حدود دو ماه مشغول استفاده از اپلیکیشن دراپز هستم و نکاتی را می دانم که شاید برایتان مفید باشد.

برنامه سنگینی برای خود نچینید

یکی از مهم ترین نکات این است که برنامه سنگینی برای یادگیری نچینید. هدف دراپز یادگیری سریع و آسان است. اگر در روز به سراغ چندین فصل بروید قطعا از دراپز زده خواهید شد و دیگر آن را رها می‌کنید.

پیشنهاد من، روزانه یک درس به مدت ۱۵ دقیقه است. به قول معروف قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود ?

یکنواخت کار نکنید

در هر بار آموزش یک درس از یک فصل کار کنید. مثلا اگر درس اول از فصل غذا ها و نوشیدنی ها را کار کردید، به سراغ درس بعدی از همین فصل نروید و وارد درس اول از فصل دوم شوید. پس از اتمام درس اول همه فصول به سراغ درس دوم فصول بروید. شما با این کار از یکنواخت شدن آموزش و ایجاد بی انگیزگی در خود جلوگیری می کنید.

به املای کلمات هم توجه داشته باشید

یاد گرفتن املای کلمات تاثیر زیادی بر یادگیری شما دارد. برای اینکار ابتدا گزینه تمرین های املایی را در بخش پروفایل فعال کنید. همچنین می‌توانید یک روز را به املا کلمات اختصاص دهید. به عنوان مثال امروز درس اول را در اپلیکیشن کار می کنید؛ فردا با مراجعه به لیست لغات، کلمه های درس دیروز را به مقدار لازم در یک دفتر مجزا بنویسید.

این گونه مروری بر کلمات یاد گرفته خواهید داشت و بر املای کلمات نیز تسلط پیدا می کنید.

همراه با یک دوست پیش بروید

داشتن یک دوست برای یادگیری بسیار مفید است. سعی کنید با یک یا چند نفر برنامه ریزی کنید و درباره درس ها با هم دیگر صحبت کنید تا یادگیری موثر تری داشته باشید.

به عنوان مثال دوست من برای یادگیری دراپز متین جان، رهبر اسمارتینه. هر کاری که در طول یک روز برای یادگیری دراپز انجام میدیم کاملا مثل هم و از قبل برنامه ریزی شدست.

آخر هفته ها هم از طریق تماس صوتی (اگه نگران هزینه هستید، اپ گوگل دو میتونه کمکتون کنه?) مشغول مرور و امتحان گرفتن میشیم. مثلا در حد نیم ساعت با استفاده از اون دفتر مجزایی که گفتم، کلمات درس های هفته را از همدیگه می‌پرسیم. بعد هم با گرفتن یک املا ۲۵ کلمه ای از همدیگه، کار یک هفته را جمع بندی می کنیم.

راستی برنامه هفتگی من برای یادگیری انگلیسی به این صورته:

شنبه: کار کردن یک درس با اپ
یکشنبه: نوشتن لغات درس دیروز در دفتر
دوشنبه: کار کردن یک درس با اپ
سه شنبه: نوشتن لغات درس دیروز در دفتر
چهارشنبه: مرور و استفاده از بخش دوجو
پنجشنبه: پرسش و املا با متین جان
جمعه: استراحت

برای دانلود اپیلیکیشن drops بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

دوست اسمارتینی

  • اگه از این مطلب لذت بردی و یچیزی یاد گرفتی حتما حتما نظرت رو در موردش برای ما بنویس
  • تا حالا از دراپز استفاده کردی؟ اگه نکته یا پیشنهادی برای استفاده بهتر ازش میدونی به ما بگو
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (:

بیشتر بخوانید:

تو با ارزشی! – سید متین فقهی
بازی خاطره انگیز سوپر ماریو – معین صدوقی نژاد
واقعیت یا دروغ؟ – سید سدنا موسوی