با کسی دوست شو که باهات متفاوته! جمله‌ی عجیبیه نه؟ چون معمولا دوستا باید مثل هم باشن تا بیشتر با هم حال کنن و کلی نقطه مشترک داشته باشن. ولی بنظر من دوستی که مثل خودت باشه به خوبیه دوستی که باهات متفاوته نمیشه.


دوست متفاوت

وقتی دوستی داری که باهات متفاوته، رابطه‌ای پر از یادگیری به وجود میاد، حالا چه یادگیری خوب چه بد، دیگه به اون قسمتش خوده آدم باید توجه کنه!

خلاصه اینکه اگه دوستی متفاوت داشته باشید و جون جونی بشید باهاش، اون از شما یاد می‌گیره و شما از اون و به همین ترتیب به مکمل هم تبدیل می‌شید.

با کسی دوست شو که باهات متفاوته!
با کسی دوست شو که باهات متفاوته!

دوست شبیه

وقتی دوستی داری که بهت شبیه هست، رابطه‌ای پر از رقابت و پیشروی به شکل عادی به وجود میاد. یعنی قرار نیست پستی و بلندی خاصی رو تجربه کنی، چون خیلی راحت از هم می‌گذرید و قرار نیست چیزی از هم یاد بگیرید.

ولی نکته‌ای که وجود داره اینه که قاعدتا دوستی که شبیه‌مون هست، صمیمیت بیشتری باهاش پیدا می‌کنیم ولی دوست متفاوت و شما کم کم به مکمل هم تبدیل می‌شید و صمیمیت خیلی زیادی به وجود میاد، در عین تفاوت!

تجربه من

من تجربه بهتری با دوست متفاوت داشتم تا دوست شبیه! چون دوست شبیه رو خیلی زود ازش خسته شدم و شاید حتی رابطه قطع شده، ولی با دوست متفاوت کلی دعوا کردم، کلی چیز بهش یاد دادم، کلی ازش یاد گرفتم و در عرض مدت زمان کمی، به یه فرد اساسی توی زندگی خودم و خودش تبدیل شدیم!

توی دوستی باید این نکته رو بدونیم که قرار نیست ما شبیه هم باشیم، بلکه باید با تفاوت‌هامون، مکمل هم باشیم.

دوست اسمارتینی

  • تجربه تو در رابطه با دوست پیدا کردن چطور بوده؟
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتما برای ما توی نظرات بنویس، ما همشو میخونیم!
  • راستی یادت نره توی خبرنامه اسمارتین هم ثبت نام کنی و هر هفته ایمیلای باحال دریافت کنی (: