پلی استیشن و لیگ قهرمانان اروپا، نزدیک به ۲۰ سال است که به همکاری با یکدیگر می‌پردازند. نتیجهٔ این همکاری نیز بسیار سودبخش بوده و به همین دلیل، آنها را تبدیل به دو عضو جداناپذیر کرده است. در همین راستا، طبق صحبت‌های تازهٔ این دو شرکت بزرگ، همکاری آنها تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت. برای خواندن ادامهٔ مطلب با ما در اسمارتین همراه باشید.


بعضی از شرکت‌های بزرگ در حوزه‌های سرگرمی، همکاری‌های مفیدی با یکدیگر دارند تا به کمک آن، امکانات تازه‌ای را به صنعت خود اضافه کنند و مخاطبان بیشتری را بدست بیاورند؛ برای مثال یک استودیو فیلم‌سازی، در راستای همکاری با یک استودیو بازی‌سازی، می‌تواند از مجموعه‌های همکارش برای ساخت فیلم‌های تازه استفاده کند و مخاطبان او را به سمت و سوی خود بکشد.

حالا اگر بخواهیم به یکی از این همکاری‌های بزرگ و طولانی‌مدت در دنیای واقعی اشاره کنیم، به پلی استیشن و لیگ قهرمانان اروپا می‌رسیم. این دو شرکت که از مهم‌ترین پایه‌های صنعت خود به حساب می‌آیند، نزدیک به ۲۰ سال است که با یکدیگر همکاری می‌کنند و مانند دو شرکت برادر شده‌اند. بد نیست که در ادامه نگاهی به نتایج این همکاری بیاندازیم:

نتایج همکاری پلی استیشن و لیگ قهرمانان اروپا

  • اعلام بهترین بازیکن هر مسابقه و هر هفتهٔ لیگ قهرمانان اروپا توسط سونی
  • پشتیبانی پلی استیشن از بخش بازی لیگ قهرمانان اروپا که شامل فوتبال فانتزی و پیش‌بینی مسابقات این لیگ می‌شود
  • در دسترس بودن امکانات ذکرشده در موبایل و کامپیوتر‌های شخصی
  • به‌وجود آمدن مخاطبانی که به هر دو طرف علاقه‌مند هستند
  • تبلیغات مالی سودبخش از هر دو طرف برای یکدیگر

همانطور که ملاحظه کردید، این همکاری بسیار برای طرفین مفید بوده و به همین‌خاطر دوامی ۲۰ ساله داشته است. بنابراین منطقی به‌نظر می‌آید که این همکاری، باز هم ادامه پیدا کند و نتایج بیشتری را به ثمر برساند.

تمدید قرارداد همکاری پلی استیشن و لیگ قهرمانان اروپا تا سال ۲۰۲۴

طبق تازه‌ترین اخبار منتشرشده، قرارداد همکاری پلی استیشن و لیگ قهرمانان اروپا، تا سال ۲۰۲۴ تمدید شده است تا این دو غول صنعتی، به دوستی و تجارت به همراه یکدیگر ادامه دهند.

اریک لمپل، یکی از اعضای بخش بازاریابی سونی در این‌باره می‌گوید:

«ما با فراهم کردن تجربه‌های فوتبالی منحصر‌به‌فرد برای جامعهٔ طرفداران پلی استیشن در سرتاسر جهان، از یک ارتباط خوب و مبتنی‌‌بر همکاری با لیگ قهرمانان اروپا طی ۲۰ سال گذشته لذت برده‌ایم.

فوتبال عضوی جدانشدنی از مجموعهٔ پلی استیشن است و می‌دانیم که بسیاری از گیمرهای ما به‌اندازهٔ خودمان از آن لذت می‌برند.»

گای لارنت اپستین، مسئول بازاریابی یوفا نیز اضافه می‌کند:

«پلی استیشن نزدیک به ۲۰ سال شریک ارزشمندی برای لیگ قهرمانان اروپا بوده است و خوشحال هستم که می‌توانیم تمدیدی سه ساله‌ برای همکاری‌مان داشته باشیم.

همکاری‌های طولانی‌مدت یوفا با برندهای نوآورانه‌ای مانند پلی استیشن در زمینهٔ تبلیغ رقابت‌ها‌ی لیگ قهرمانان اروپا به‌صورت جهانی و به‌خصوص در فضای مجازی، برای ما بسیار باارزش هستند. در همین راستا، بزودی دورهٔ جدیدی را با تمدید قرارداد همکاری پلی استیشن آغاز می‌کنیم.»


وجود چنین همکاری‌هایی در صنایع مختلف سرگرمی، ارزش بسیار زیادی دارد و به مخاطبان آنها نیز کمک می‌کند تا از زاویه‌های تازه‌ای با علایق خود ارتباط برقرار کنند. بنابراین امیدواریم که باز هم شاهد چنین همکاری‌های جذابی باشیم!

منبع: PSU

دوست اسمارتینی!

  • نظرت دربارهٔ این همکاری چیه؟
  • نظرت دربارۀ مطالب ویدیوگیم اسمارتین چیه؟ اگه ایدهٔ جالبی توی ذهن داری به ما بگو تا اجراییش کنیم!
  • پیشنهاد یا انتقادی داری؟ حتماً برای ما توی نظرات بنویس؛ ما همشو می‌خونیم!
  • به نویسندگی علاقه داری و می‌خوای نوشتن برای کودک و نوجوان رو تجربه کنی؟ به بخش همکاری با ما برو و اطلاعاتت رو برای ما ارسال کن تا اگه همه‌چیز خوب پیش رفت، به تیم اسمارتین اضافه بشی!

بیشتر بخوانید:

دیالوگ برتر: بهترین دیالوگ های باب اسفنجی [تماشا کنید]سید متین فقهی
ریمستر gta san andreas و دو نسخۀ کلاسیک دیگر جی‌تی‌ای ساخته خواهد شد – سید متین فقهی
فصل اول انیمیشن قهرمانان فوتبال با زیرنویس اختصاصی اسمارتین [تماشا کنید] – سید متین فقهی
رسمی: لوئی فن خال سرمربی هلند شد – آیا فن خال می‌تواند جایگزین مناسبی برای دی‌ بوئر باشد؟ – سهیل کوهی اصفهانی
حمایت از صلح بین دنیاها

خواستی می‌تونی یه سری به تلگرام و یوتیوبمون بزنی.